Wózki półkowe i stołowe

Inspiracje i rady jak ułatwić sobie pracę

Chcesz ułatwić sobie pracę?

Przeczytaj nasze rady

Wózek do płyt

Usługi logistyczne, a przede wszystkim transport i dostawa towarów oraz innych przedmiotów to jeden z najważniejszych aspektów codziennej pracy w środowiskach przemysłowych. Maszyny do transportu, których udźwig jest różnorodny, takie jak wózki podnoszące, wózki platformowe, wózki paletowe itp. to najlepsi pomocnicy w magazynach i na liniach produkcyjnych. Wózki najczęściej spotykane są na halach produkcyjnych, w firmach spedycyjnych, sekcjach załadunku, jak również wszędzie tam, gdzie niezwykle istotny jest sprawny i wygodny transport różnej wielkości produktów. Specjalna, wytrzymała konstrukcja wózka, jego cena oraz najwyższej jakości materiały, użyte do produkcji oferowanego przez nas urządzenia, jakim jest wózek transportowy, dają stu procentową gwarancję bezpiecznego przetransportowania asymetrycznych przedmiotów do punktu docelowego. W AJ Produkty oferujemy szeroką gamę produktów typu transportowy wózek, które usprawniają procesy logistyczne w firmie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dostępnych urządzeń, dzięki którym wzbogacisz w specjalistyczne wózki wyposażenie swojego przedsiębiorstwa.

Wózki na płaskie przedmioty i ich udźwig

Trwały wózek do płyt to element niezbędny do kompleksowego wyposażenia magazynów, sklepów z artykułami budowlanymi, hurtowni oraz innych pomieszczeń, w których składuje i transportuje się różnego rodzaju towary. Wózek na płyty ma wiele zastosowań i dobrze znosi on intensywne codzienne użytkowanie w trudnych środowiskach. W łatwy sposób można taki wózek do transportu płyt gipsowych przystosować do przewozu dowolnych ładunków, od paczek i przesyłek aż po duże, nieporęczne towary. W naszej bogatej ofercie znajduje się wiele modeli urządzeń typu wózek do przewozu płyt, których cena i przeznaczenie jest bardzo zróżnicowane. Oferujemy m.in. wózki do płyt z platformą ze sklejki drewnopodobnej lub galwanizowaną, których ogumienie ułatwia manewrowanie urządzenia w pomieszczeniach i na zewnątrz. Wózki do transportu płyt marki AJ Produkty, ich wymiary i konstrukcja, dzięki której nośność jest zróżnicowana, pozwalają przewozić w szybki i łatwy sposób różnego rodzaju towary i płyty. Nasz podstawowy wózek do przewozu płyt został wykonany ze stali lakierowanej proszkowo. Platforma załadunkowa jest galwanizowana, jej powierzchnia wynosi 700 mm x 1000 mm a udźwig to 600 kg. W celu bezpiecznego utrzymania ładunków na platformie, dokupić można i zamontować dodatkowe ramy wsporcze o różnej wysokości, które służyć będą również jako uchwyty do prowadzenia wózka. Innego typu wózek transportowy do płyt z naszej oferty posiada wytrzymałą platformą załadunkową ze sklejki i gumowe koła, które sprawiają, że wózek transportowy do płyt jest praktyczny i łatwy w manewrowaniu nawet przy dużym obciążeniu. Dodatkowo ten wózek do transportu płyt gk i innych towarów wyposażony został w galwanizowany koszyk na mniejsze przedmioty, takie jak pudełka śrub i gwoździ, narzędzia i małe części. Maksymalny udźwig to aż 500 kg, co sprawia, że wózki te nadadzą się idealnie do większości zadań transportowych. AJ Produkty w swojej ofercie posiadają również dwukołowe wózki do płyt i długich przedmiotów, takich jak profile, arkusze blachy itp. zwane jako wózki platformy jezdne. Tego typu wózki użyć można także jako wózek do wożenia okien. Ich udźwig wynosi 200 kg i dostępne są w różnych wariantach: bez uchwytu, z uchwytem zwykłym oraz z uchwytem wysuwanym, którego wymiary, wysokość i możliwość wysunięcia zapewnia ergonomiczny układ ciała podczas pracy.

Wózek do transportu szkła

W czasie transportu produktów ze szkłem czy też ich przenoszenia trzeba szczególnie zminimalizować niebezpieczeństwo stłuczenia lub innego uszkodzenia elementów szyb. Aby zabezpieczyć swoje wyroby i towary, w skład których wchodzi szkło, polecamy każdemu zakładowi wózek do transportu szyb. Wózek transportowy do okien nada się idealnie, kiedy z jakiegoś powodu zastosowanie przyssawek jest niemożliwe. Ułożenie ciężkiej tafli na urządzeniu, jakim jest wózek transportowy do szkła, pozwala na stabilne przewiezienie dużych produktów takich jak szklana płyta, których udźwig wynosić może 500 kg, po nierównym terenie w krótkim czasie i przy małym nakładzie siły, minimalizując ryzyko uszkodzenia materiału. Jako wózek do transportu okien idealnie sprawdzi się również nasz wózek stołowy z regulacją. Prosta regulacja kąta nachylenia sprawia, że ten wózek do wożenia okien użytkowany jako poziome urządzenie, wykorzystać można w formie tymczasowego stanowiska pracy. Taki wózek do okien, którego maksymalna nośność wynosi 500 kg, łatwo przystosować do potrzeb transportowych. Nasz wozek do okien wyposażono w dwa koła o podwyższonej odporności na przebicie oraz cztery koła skrętne, w tym dwa z hamulcem.

Pozostałe rodzaje wózków transportowych

Szczególnym rodzajem wózka transportowego jest wózek do płyt meblowych, czyli transporter do ręcznego przewozu ciężkich i nieporęcznych ładunków. To specjalistyczne urządzenie, wykonane ze stali, to nieoceniona pomoc podczas transportu mebli takich jak szafy itp. Wózek do płyt meblowych wyposażony został we wciągarkę i korbę do podnoszenia oraz pasy zabezpieczające. Idealnie sprawdzi się również jako wózek do transportu okien w dużych wymiarach. Jego wysoki udźwig, wynoszący 600 kg, zaspokoi większość potrzeb transportowych w Twoim przedsiębiorstwie. AJ Produkty w swojej ofercie posiadają również wózek do okien i płyt - wózek osuszający, który posiada wytrzymałą konstrukcję ze stali. Ten funkcjonalny wózek do szyb i płyt, posiadający wiele zastosowań, doskonale sprawdzi się w piekarniach, warsztatach malarskich czy też lakierniach i może być wykorzystywany również jako wózek do transportu szyb. Wyposażono go w dwa regulowane boki, które zapewniają siedem różnych kombinacji położenia, a jego nośność wynosi 250 kg. Do uproszenia codziennej pracy i obsługi materiałów płaskich polecamy również nasze praktyczne i łatwe w obsłudze wózki na płyty podnoszące. Taki wózek do szyb oraz wózek do transportu szkła różnej wielkości posiada regulację kąta nachylenia i pomaga w instalacji płaskich, delikatnych tafli w układzie prostym i pod kątem na wysokości. Dzięki stabilnej i trwałej konstrukcji podnośnik bezpiecznie pracuje na każdej nawierzchni i oferuje maksymalną nośność 70 kg. Uprość transport w miejscu pracy przy pomocy praktycznego wózka do transportu płyt, który sprawdzi się idealnie również jako wózek do transportu szkła i innych płaskich przedmiotów w magazynach narzędziowych, warsztatach i marketach budowlanych. W obszarze produkcyjnym wózek do transportu płyt różnego rodzaju, jako wyposażenie firmy, w ogromnym stopniu ułatwia przebieg pracy i oszczędza czas i energię pracowników.