Akcesoria do podnoszenia

Podnośniki warsztatowe

Podnośnik warsztatowy umożliwia podnoszenie i utrzymywanie na określonej wysokości ciężkich, masywnych obiektów. Popularnym przykładem powszechnie używanych podnośników są podnośniki samochodowe, umożliwiające wygodne przeprowadzenie prac mechanicznych w samochodzie. Bez nich praca warsztatu nie byłaby możliwa. Podnośnik warsztatowy może być przeznaczony do użytku w różnych miejscach pracy, stąd różne modele mają różne funkcje i zastosowania. Podnośniki warsztatowe różnią się maksymalnym udźwigiem, szybkością pracy i maksymalną wysokością, na jaką mogą podnosić obiekty.

Z kolei do transportu ciężkich i dużych przedmiotów świetnie sprawdzi się kompaktowa platforma transportowa, mająca stałe koła. Kompaktowa platforma transportowa jest wyposażona w cztery stałe rolki z bieżnikami z poliuretanu. Poliuretan zapewnia gładką i płynną pracę kół. Koła są niezwykle trwałe i odporne na oleje, smary i wiele chemikaliów. Funkcja obrotowa ułatwia manewrowanie w narożnikach pomieszczeń, ponad progami i w innych trudno dostępnych miejscach. Wózek platformy wykonano ze stali lakierowanej proszkowo, co zapewnia jej trwałość i odporność na korozję. Platforma transportowa może być stosowana w zakładach przemysłowych różnych branż, w magazynach czy warsztatach do przemieszczania ładunków o różnych kształtach i gabarytach.

Zastanawiasz się, jaki podnośnik warsztatowy wybrać? Ułatw sobie podnoszenie ciężkich przedmiotów dzięki naszej gamie wózków paletowych, sztaplarek, stołów podnoszących, łyżew maszynowych, podnośników i innych sprzętów. Możesz także dostosować swój wózek widłowy do wszystkich potrzeb związanych z podnoszeniem dzięki naszym osprzętowi do wózków widłowych.

Podnośniki do pojazdów i maszyn

Podnośniki różnego typu to narzędzia niezbędne w wielu branżach gospodarki. AJ Produkty może zapewnić Twojej firmie kompaktowy i stabilny podnośnik hydrauliczny. Nasze podnośniki hydrauliczne mają na celu ułatwienie podnoszenia ciężkiego sprzętu. Podnośniki hydrauliczne należą do najpopularniejszych podnośników samochodowych. W tego typu podnośnikach umieszczona jest ciecz, która wypychana powoduje uniesienie części podnośnika odpowiedzialnej za podnoszenie danego obiektu. Taki podnośnik samochodowy jest idealny do napraw, konserwacji i montażu ciężkich maszyn. Podnośnik samochodowy może być używany w dowolnej pozycji, a dźwignia pompy jest odłączana, co zwiększa elastyczność. Podnośniki samochodowe mają regulowaną prędkość opuszczania. Wbudowane w podnośniki samochodowe zabezpieczenie przed przeciążeniem zapewnia bezpieczne użytkowanie. Wśród samochodowych podnośników hydraulicznych prym wiodą modele słupkowe oraz punktowe typu żaba. Korzystanie z obu rodzajów tych podnośników ma wady i zalety. Główne zalety modeli słupkowych to wygoda użytkowania, duży udźwig nawet do 30 ton oraz kompaktowe wymiary pozwalające na wożenie takiego sprzętu w samochodzie. Wadą jest ograniczona stabilność przy podnoszeniu. Natomiast zalety modeli punktowych to wysoka stabilność dzięki nisko osadzonemu środkowi ciężkości i mobilność, dzięki posiadaniu kółek jezdnych. Wadą jest ich spory rozmiar i ograniczona trwałość. Oba modele są stosunkowo proste w obsłudze. Dzięki podnośnikom hydraulicznym ułatwisz sobie podnoszenie i naprawę pojazdu oraz usprawnisz pracę.

Powszechnie stosowane są także podnośniki pneumatyczne. Podnośniki pneumatyczne nazywane często bałwankami unoszą pojazd dzięki pracy wykonanej przez sprężone powietrze. Podnośnik pneumatyczny wymaga więc podłączenia do kompresora, stanowiącego źródło powietrza o wysokim ciśnieniu. Podnośnik pneumatyczny pozwala na wygodne podniesieniu pojazdu, umożliwiając wykonywanie prac przy podwoziu. Podnośniki samochodowe tego typu mają udźwig do nawet 8 ton. Podnośniki samochodowe pneumatyczne znajdą szerokie zastosowanie we wszelkiego rodzaju warsztatach, serwisach oraz wszędzie tam gdzie istnieje konieczność podniesienie pojazdów lub maszyn. Dzięki niewielkim wymiarom oraz wyposażeniu w koła takie podnośniki samochodowe są wygodne w przenoszeniu i użytkowaniu.

Z kolei podnośniki kolumnowe to chyba najbardziej uniwersalny element wyposażenia warsztatu samochodowego. Podnośniki dwukolumnowe są używane do większości napraw. Wybierając podnośnik dwukolumnowy należy zwrócić przede wszystkim uwagę na jego udźwig, na przykład do obsługi pojazdów ciężarowych potrzebny będzie podnośnik dwukolumnowy o udźwigu powyżej 6 ton. Zamontowanie takiego podnośnika wymaga odpowiednio przygotowanego, trwałego podłoża. Podnośnik dwukolumnowy to sprzęt uniwersalny, który w wielu warsztatach samochodowych zastąpił popularny wcześniej kanał diagnostyczny. Posiadanie podnośnika warsztatowego oznacza lepszą dostępność do serwisowanego pojazdu, wygodę pracowników i znacznie większy komfort pracy.

Czasami zastanawiamy się może czy warto kupić podnośnik używany. Prawdopodobnie lepiej wybrać sprzęt nowy, z gwarancją producenta, aby uniknąć sytuacji awarii podnośnika po krótkim okresie użytkowania.

Stoły podnoszące i wózki paletowe

Procesy obsługi materiałów to jeden z najważniejszych aspektów wymagających środowisk pracy, takich jak magazyny i warsztaty. Procesy te często obejmują podnoszenie, załadunek i rozładunek towarów z jednego miejsca na drugie. Firma AJ Produkty sprzedaje dobrej jakości mobilne podnośniki i wózki podnoszące, które mogą pomóc w łatwym przeprowadzaniu takich procesów. Ułatwisz sobie podnoszenie ciężkich przedmiotów dzięki naszej ofercie stołów podnoszących. Wybierz spośród hydraulicznych stołów podnoszących, ręcznych stołów podnoszących, nożycowych stołów podnoszących, podwójnych nożycowych stołów podnoszących i mobilnych stołów podnoszących.

Oferowana przez AJ Produkty szeroka gama wózków paletowych ułatwiających podnoszenie ciężkich i przemysłowych przyda się w wielu zakładach pracy. Wózki paletowe są łatwe w manewrowaniu, bezpieczne i funkcjonalne. Pomogą wykonać pracę wydajnie, szybko i bez dużego wysiłku. Wybieraj spośród ręcznie pompowanych lub napędzanych wózków paletowych, szybkiego lub wysokiego podnoszenia, lekkich lub ciężkich. Nasze solidne wózki paletowe są idealne do ciężkiego codziennego użytku, a regulowane widły umożliwiają przenoszenie dowolnego rodzaju palet za pomocą jednego wózka. Dzięki szerokiej gamie udźwigów, od 200 kg do 3000 kg, jesteśmy w stanie wykonać każde zadanie.

Warto zwrócić uwagę na podnośniki nożycowe służące do podnoszenia obiektów w pionie na wyznaczoną wysokość. Ich nazwa bierze się z charakterystycznego układu nożyc ułożonych w formie krzyżujących się profili. Podnośnik nożycowy wyposażony jest w koła, dzięki czemu jest mobilny, ma także zabezpieczoną barierkami platformę, na której może znajdować się nawet kilku pracowników. Jego konstrukcja sprawia, że jest także stabilny i znosi duże obciążenia. Podnośniki nożycowe są używane w zakładach przemysłowych, magazynach, warsztatach samochodowych czy sklepach do prac na wysokościach. Ułatwiają prace, takie jak załadunek i wyładunek towarów, konserwacja klimatyzacji i wiele innych.

Przenośniki rolkowe

Nasza oferta przenośników rolkowych jest odpowiednia dla wielu różnych gałęzi przemysłu i może być używana z pudłami, skrzyniami, drewnem i innymi ładunkami z płaskim dnem. Nasz elastyczny przenośnik rolkowy Course można łatwo dostosować do sytuacji i przepływu pracy. Możesz ukształtować przenośnik zgodnie z własnymi życzeniami, na przykład w kształcie litery S, a stojak z regulacją wysokości pozwala ustawić wygodną wysokość roboczą. Przenośniki są dostępne z różnymi materiałami na rolkach, począwszy od wytrzymałej stali przez nylon po PCV, dzięki czemu rolki zapewniają najbardziej wydajną powierzchnię transportową i nie uszkadzają towarów.

W ofercie AJ Produkty dostępne są liczne typy podnośników mających różnorodne zastosowania w zakładach pracy. Podnośniki mają wiele zalet, a bez ich udziału trudno wyobrazić sobie pracę w magazynach czy warsztatach samochodowych. Wybierz z naszej oferty podnośnik warsztatowy odpowiedni do Twojej firmy, a w przypadku wątpliwości dotyczących cech produktów skonsultuj się na czacie z naszymi pracownikami.