Wózek na paczki

Wózek transportowy jest narzędziem wykorzystywanym w wielu sektorach gospodarki. Wózki do przewożenia różnego rodzaju paczek, to pojemniki z siatki metalowej albo rur stalowych, na czterech kółkach, nazywane są też rollkontenerami. Mogą mieć tylko dwie boczne, trzy lub cztery ścianki, a wybór odpowiedniego modelu wózka zależy od potrzeb użytkownika. Istnieją też rollkontenery całkowicie zamykane, mające również górną pokrywę, zamykaną na kłódkę albo plombę. Tego typu wózki często służą do przechowywania cennych towarów, paczek czy dokumentów, bo są zabezpieczone przed kradzieżą. Konstrukcja stalowa wózka do transportu paczek i innych przedmiotów sprawia, że jest trwały i solidny. Jest też łatwy w manewrowaniu dzięki dobrej jakości gumowym lub poliuretanowym kołom. Platforma załadunkowa z laminatu tworzy solidną podstawę, na której można układać dowolne przedmioty. Każdy wózek do transportu ma określoną nośność, której nie należy przekraczać przy załadunku, aby nie doprowadzić do uszkodzenia wózka, a co gorsza do urazu pracownika, który go obsługuje. Należy też zawsze zwracać uwagę na to, żeby boczna furtka lub furtki wózka były dokładnie zamknięte. Przed załadunkiem i rozładunkiem należy zablokować koła wózka hamulcem, aby uniknąć jego niekontrolowanego przemieszczania. Jeśli chodzi o koła, to im bardziej nierówna powierzchnia, tym większa powinna być średnica kół. Materiał wykonania też jest różny i zależy głównie od przeznaczenia wózka, na przykład koła gumowe są ciche, a koła z poliuretanu dobrze znoszą niskie temperatury i ciężkie warunki pracy. Wózek transportowy to sprzęt pojemny, uniwersalny, łatwy w obsłudze. Przyda się w wielu branżach. Wózki transportowe od AJ Produkty to gwarancja jakości i zadowolenia z dobrego sprzętu.

Wózki transportowe stalowe - zastosowanie

Wózki składające się z trwałej platformy i stalowych boków są dość lekkie, stabilne, a dzięki temu wielofunkcyjne. Taki uniwersalny środek transportu idealnie sprawdzi się na przykład jako wózek pocztowy. Wózek pocztowy wyposażony w dwie furtki na dłuższych bokach da możliwość łatwego i szybkiego załadunku i rozładunku przesyłek. Wózek pocztowy umożliwi przewiezienie paczek z samochodu do budynku poczty lub odwrotnie. Wózki siatkowe, określane też jako kontenery siatkowe, znajdują też powszechne zastosowanie w branży spożywczej. Ułatwiają transport towarów z magazynów do sklepów detalicznych, a w sklepie wielkopowierzchniowym umożliwiają szybki rozładunek towaru na półki. W branży spożywczej funkcjonują także specjalne kontenery chłodnicze, których zadaniem jest utrzymanie produktów w niskiej temperaturze podczas transportu. Wózki siatkowe popularne są w branży medycznej. Wykonane ze stali wózki są higieniczne i łatwe do utrzymania w czystości, co jest niezwykle istotne w placówkach służby zdrowia. Transport nimi odbywa się w sposób cichy i płynny, mogą być więc używane w szpitalach, hospicjach czy w domach opieki. Rollkontenery stosowane są w pralniach i hotelach do przechowywania bielizny pościelowej i ręczników. W tych modelach wózków materiał, z którego są wykonane to najczęściej ocynkowany metal, ze względu na wilgotne środowisko pracy. Stal ocynkowana to materiał o wysokiej odporności na rdzę. Ocynkowanie zapobiega korozji i wydłuża żywotność sprzętu. Lekkie i mobilne wózki transportowe przydadzą się także w biurach, urzędach, bibliotekach czy archiwach. Ich konstrukcja umożliwia łatwe manewrowanie, a wielkość pozwala dotrzeć wszędzie tam, gdzie są akurat potrzebne. Mogą służyć do przewozu z miejsca na miejsce dokumentów, książek, segregatorów, zakupionych materiałów biurowych.

Praktyczny wózek do transportu i przechowywania przesyłek, towarów i innych przedmiotów w miejscu pracy łatwo dostosować do potrzeb dzięki zdejmowanym ścianom, umożliwiającym dostęp do platformy załadunkowej podczas załadunku i rozładunku. Sprawia to, że wózek doskonale nadaje się do transportu większych, nieporęcznych przedmiotów, które trudno ułożyć w stos. Każdy wózek siatkowy ma wygodny uchwyt do prowadzenia, dwa koła stałe i dwa koła skrętne. Manewrowanie nim nie nastręcza żadnych trudności. Kupując wózek zwracajmy uwagę na maksymalny udźwig, aby wózek był jak najlepiej dopasowany do potrzeb. Firma AJ Produkty oferuje różne rodzaje wózków magazynowych. Oferujemy model wózka nawet o nośności 500 kg. Zapoznaj się z naszymi produktami, a w przypadku wątpliwości dotyczących ich właściwości i zastosowania skontaktuj się na czacie z naszymi konsultantami.