Rollkontenery, klatki transportowe, pojemniki paletowe

Inspiracje i rady jak ułatwić sobie pracę

Chcesz ułatwić sobie pracę?

Przeczytaj nasze rady

Rollkontenery - łatwo transportuj towary

Jedną z najważniejszych części gospodarki magazynowej jest transport i przemieszczanie towarów z jednego miejsca na drugie. Współczesne zdobycze technologiczne sprawiają, że jest to proces znacznie łatwiejszy niż kilkadziesiąt lat temu, zwłaszcza że pracownicy mają do pomocy cały szereg narzędzi, sprzętów oraz maszyn ułatwiających transport nawet bardzo ciężkich ładunków. AJ Produkty znając realia rynkowe i oczekiwania klientów ma przyjemność zaprezentować Państwu nowoczesne i funkcjonalne wózki transportowe, które są jednym z tych niezbędnych narzędzi. Firmy, w których występuje konieczność wewnętrznego transportu znacznych ilości towarów wykorzystują wygodne rozwiązanie logistyczne transportowo-magazynowe, w celu skutecznego transportu wewnętrznego z pojazdów dostawczych do magazynu lub na halę produkcyjną, czy do innego miejsca docelowego. Co więcej, kontenery rolkowe bardzo często mają również zastosowanie w miejscach takich jak lotniska albo dworce kolejowe, gdzie wykorzystywane są do przewożenia bagażu z luków bagażowych do miejsc ich odbioru przez podróżujących. Rollkontenery są to klatki transportowe, które posiadają 3 ściany, o wysokiej nośności, która wynosi nawet do kilkuset kg, co w zupełności wystarcza do regularnego i bezproblemowego użytkowania go w większości sklepów, hurtowni, sortowni, magazynów czy nawet przechowalniach. Wózki siatkowe to rozwiązania dla magazynów jak również dla firm produkcyjnych czy przemysłowych. Dzięki szerokiej ofercie klasycznych wózków siatkowych i rollkontenerów na palety oferowanych w AJ Produkty znajdziesz opcję, która usprawni Twoje procesy transportowo magazynowe.

Rollkontener - ułatw załadunek i transport

Wózki siatkowe są wykorzystywane między innymi do transportu paczek, pudeł i innych niepaletyzowanych towarów z linii produkcyjnej, do magazynu, lub miejsca ich dalszej wysyłki. Konstrukcja większości modeli posiada zdejmowane lub składane ściany boczne co sprawia, że wózki można szybko i łatwo załadować i rozładować. Możesz wybrać wózki klasyczne lub dwustronne. Dwustronny rollkontener pozwoli uprawnić procesy logistyczno produkcyjne, dzięki możliwości segregowania towarów. Wózki redukują również ryzyko upadku i uszkodzenia towarów dzięki wysokim ochronnym ścianom. Metalowe klatki transportowe z charakterystycznej siatki utworzonej z bardzo cienkich rurek to nieodłączny element wyposażenia wielu magazynów, sklepów oraz sortowni. Takie pojemniki transportowe sprawdzają się bowiem doskonale podczas przewozu jednocześnie kilkudziesięciu pudeł albo kartonów, paczek i przesyłek, co przydaje się na przykład w placówkach pocztowych, sortowniach, ale również archiwach oraz oczywiście hurtowniach i halach magazynowych. Ponieważ każdą klatkę można zamknąć drzwiczkami, przewożony ładunek jest całkowicie bezpieczny, nie wysypie się podczas transportu, a zebrane w środku paczki i kartony pozostaną na swoim miejscu.

Zabezpiecz towary za pomocą wózka bezpieczeństwa

W ofercie znajdują się również całkowicie zamykane rollkontenery oraz zamykane klatki transportowe. Kratownica znajdująca się na wszystkich ścianach bocznych oraz górze wózka sprawni że oprócz transportu wewnętrznego znajdą również zastosowanie jako tymczasowe zabezpieczenie dla pewnej ilości produktów lub towarów. Zamykany wózek lub koszyk tego typu zapobiega kradzieży a dzięki zastosowaniu kłódki może pozostać zamknięty np. na hali produkcyjnej bez dostępu dla nieupoważnionego personelu. Towary bez palety to jedne z najtrudniejszych rzeczy do przechowywania i transportu. Rollkontener z siatki drucianej to prosty, ale zajmujący mało miejsca sposób na przechowywanie drobnych towarów. Rollkontener posiadający 3 ściany można umieścić na palecie i przechowywać na regałach. Część modeli posiadający 3 ściany główne ma również otwieraną ścianę z przodu, co ułatwia dostęp do wyjmowanie towarów z klatki. Pamiętaj, aby wybrać wymiary które będą pasowały do regału. Możesz również zdecydować się na mobilną klatkę do przechowywania, która zapewni zamykane miejsce do przechowywania małych przedmiotów i łatwiej będzie przenieść ją tam, gdzie jest potrzebna. Wózek klatkowy jest niezbędnym narzędziem transportowym w prawie każdym magazynie lub zakładzie produkcyjnym. Gdy znajdziesz odpowiedni dla swoich potrzeb, upewnij się, że reszta procesu dystrybucji przebiega równie płynnie. AJ Produkty posiada kontenery rolkowe w różnych wariantach - niektóre z nich są dwudzielnie, dzięki zastosowaniu dodatkowej półki. Składane ściany wózków ułatwiają ich ładowanie. Dodatkowe półki pozwalają na łatwiejsze sortowanie produktów już na etapie transportu co pozwala usprawnić procesy magazynowe, w niektórych modelach istnieje możliwość wyjęcia półek aby umożliwić transport większych towarów. Dostępne w ofercie są zarówno modele posiadające 2 czy 3 ściany lub całkowicie zabudowane. Ścianka wykonana z siatki oprócz bezpieczeństwa zapewniają także dobry przegląd towaru. Każdy wózek siatkowy w naszej ofercie na określoną nośność , która należy odpowiedniego dobrać w zależność od kg przewożonych ładunków. Należy także zwrócić uwagę na koła, w jakie wyposażony jest dany wózek siatkowy - skrętne / obrotowe, czy wyposażone w hamulec. Wybierz koła dostosowane do twoich potrzeb, które zapewnia łatwe manewrowanie np. w magazynie. Ocynkowany wózek siatkowy to rozwiązanie, które sprosta potrzebom nawet w wymagającym środowisku. W ofercie znajduje się również składany i sztaplowany rollkontener, który znajdzie zastosowanie np. w aucie dostawczym.

Rollkontenery a kosze transportowe

AJ Produkty znając współczesne wymagania rynkowe przygotowało dla Państwa rozbudowaną i szeroką ofertę koszy, pojemników i kontenerów do przewozu towarów, ładunków i bagaży. Oferujemy zarówno pojemniki transportowe, kontenery do sortowania, rolkontenery do przewozu, ale posiadamy także kosze magazynowe i paletowe, które cechują się zwiększoną wytrzymałością i odpornością oraz posiadają znacznie większy udźwig. Kosze paletowe przeznaczone do stawiania na paletach można spotkać w magazynach równie często jak wózki widłowe, ponieważ stały się wręcz niezbędnym wyposażeniem każdego z takich miejsc. Wybierając rollkontener zwróć uwagę na jego wymiary, takie jak wysokość, szerokość i głębokość oraz maksymalną nośność i pojemność tak, aby sprostał Twoim potrzebom. Sprawdź szczegółową specyfikację każdego z produktu z naszej oferty i wybierz asortyment dostosowany do Twoich potrzeb.