Wózki gastronomiczne i półkowe, stołowe, do konfekcjonowania

Inspiracje i rady jak ułatwić sobie pracę

Chcesz ułatwić sobie pracę?

Przeczytaj nasze rady

Typy wózków transportowych: półkowe i stołowe

Szeroki wybór wózków w ofercie AJ Produkty to najlepszy dowód na to, że są to akcesoria codziennego użytku niezastąpione w wielu branżach. Szczególnie popularne w gastronomii, ze względu na możliwość transportu żywności w przypadku wózków wielopółkowych, jak i tymczasowego zastąpienia stołu przez wózek stołowy. Wózki gastronomiczne sprawdzą się nie tylko do transportu jedzenia czy efektywnego wydawania posiłków dla dużej liczby osób jednocześnie. Ze względu na swoją specyfikę, zróżnicowaną budowę oraz łatwość w akomodacji do wykonywania różnych zadań, wózki wielopółkowe z naszej oferty znajdą również zastosowanie w zakładach produkcyjnych, sklepach, hurtowniach i magazynach, gdzie mogą posłużyć do transportu narzędzi czy materiałów wykorzystywanych w codziennej produkcji lub usługach.

Wózki do transportu

Podstawowe i najważniejsze miejsce w naszej ofercie zajmują uniwersalne wózki transportowe, które są wykorzystywane praktycznie wszędzie, od stołówek i szpitali, po wielkie magazynowe hale. Wózki tego typu charakteryzują się rozbudowaną strukturą w zakresie ilości półek – mają ich nawet cztery lub pięć – dzięki czemu jednorazowo można nimi przewieźć sporo towarów. Także udźwig tego typu wózków nie pozostawia wiele do życzenia i osiąga nawet do 500 kilogramów. W ofercie dostępne są też specjalistyczne wózki na pojemniki przystosowane do jednoczesnego przewozu towarów znajdujących się w dopasowanych pojemnikach: cieczy, ciał stałych, olejów, drobnych przedmiotów, puszek z farbami i tym podobnych produktów.

Wózki półkowe

Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się wspomniane wyżej wózki transportowe występujące w modelu półkowym. Wózki z półkami wyposażone w wytrzymałe kółka dostępne w różnych wariantach (samo stawnych, stałych lub mieszanych) oraz w hamulec, który pozwala na proste manewrowanie nimi po korytarzach i wąskich przejściach. Wózek półkowy może być wykorzystywany zarówno do celów transportowych, czyli rozwiezienia towaru, jak i do czasowego jego przechowywania w zastępstwie regałów lub szafek. Posiadamy też modele wózków półkowych z zabudowanymi siatką bokami oraz z wbudowaną małą drabiną schodkową umożliwiającą dostanie się z towarem na wyższe partie półek.

Wózki gastronomiczne

Wózki gastronomiczne z naszej oferty znajdą zastosowanie w hotelu, piekarni a także na stołówkach, bankietach, imprezach firmowych. Catering czy grill to kolejne gastronomiczne zastosowania tego typu wózka. Firmy cateringowe organizujące imprezy wykorzystują wózki cateringowe do sprawnej obsługi gości. Pakowny wózek cateringowy znajdzie też zastosowanie jako tymczasowy stolik z potrawami w przypadku gdy brakuje miejsca na potrawy. Wózki gastronomiczne są często stosowane również jako wózki kelnerskie, które ułatwiają np. obsługę dużych imprez. Wózek kelnerski staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w ostatnich latach. Wózki kelnerskie, gastronomiczne, pozwalają przewozić znaczną ilość potraw, z kolei wózek gastronomiczny mały znajdzie zastosowanie w przypadku mniejszych firm. Wózek gastronomiczny może zostać także wykorzystane jako wózek do lodów jeżeli posiadamy odpowiednią mobilną zamrażarkę. Porównując wózki gastronomiczne zwróć uwagę na wymiary tak, aby były dostosowane do Twoich potrzeb. Wybierając wózek gastronomiczny należy także zadbać o to, aby jego czyszczenie było łatwe. Wozek gastronomiczny wykonany ze stali nierdzewnej powinien być łatwy do utrzymania w czystości, inna alternatywą jest natomiast wózek gastronomiczny z półkami wykonanymi z polipropylenu. Mobilne wózki gastronomiczne to uniwersalne rozwiązanie ułatwiające pracę w przypadku gastronomii, jak również w wielu pokrewnych branż. Wózki gastronomiczne dostępne w naszej ofercie to wysokiej jakości produkty, które posłużą przez wiele lat.

Wózek warsztatowy

Nasze solidne wózki doskonale nadają się do ciężkich prac w wymagających warunkach, takich jak magazyny, zakłady montażowe, warsztaty itp. Są wyposażone w całkowicie spawane, wpuszczane półki o różnych nośnościach w zależności od rodzaju wózka i liczby półek. Wózek ten może być również używany w ciężkim środowisku pracy na przykład w przemyśle. Możesz go używać do transportu towarów lub do zbierania i przechowywania narzędzi. Górna półka jest odpowiednia do prac montażowych, a dolne zapewniają dodatkowe miejsce do przechowywania. Niektóre modele wózków warsztatowych są również wyposażone w małe szuflady do przechowywania narzędzi, takich jak dłuta, kilofy czy małe młotki itp. Wózki wykonane ze stali nierdzewnej szczególnie dobrze sprawdzą się w ciężkich warunkach przemysłowych.