Rampy, szyny, pomosty najazdowe i zestawy montażowe

Niezależnie od tego, czy przewozisz towary po nierównych podłogach, przemierzasz przeszkody, takie jak rury i kable, czy zapewniasz dostęp dla wózków inwalidzkich dla niepełnosprawnych, rampa załadunkowa jest poręcznym narzędziem, które musisz mieć pod ręką. Nasza oferta metalowych ramp progowych stanowi ekonomiczny sposób na poprawę dostępu i przyspieszenie procesów załadowczych i transportowych. Rampa magazynowa znajduje praktyczne zastosowanie podczas załadunku i rozładunku różnych towarów, urządzeń lub maszyn lub gdy ruch ciężkich przedmiotów ma być przeprowadzony w miejscu pracy. Rampa załadunkowa jest powszechnie stosowanym rozwiązaniem dla wózków widłowych w magazynach, podczas gdy obsługują one dok załadunkowy lub dok przeładunkowy. Doki przeładunkowe pozwalają na sprawne ładowanie towaru bezpośrednio do tira lub do busa. Często każda większa dostawa przez dok rozładunkowy w magazynie wymaga podobnych rozwiązań przeładunkowych w trakcie przeładowywania z i do kontenera lub do samochodu innego typu. Również kurierzy, których samochody są bez podnośnika stosują rampy przeładunkowe, gdy obciążenie lub parametry towarów są ponadstandardowe i wymagają wykorzystania wózka. Rampy przeładunkowe są niezbędne przy mostowaniu ładowni pojazdów ciężarowych. Ich podstawowe funkcje umożliwiają w łatwy sposób transport towarów, z części samochodowej na podłoże, nie narażając tych przedmiotów na jakikolwiek uszczerbek. Rampa teleskopowa, czyli mobilna składana rampa rozładunkowa, może być zastosowana również jako rampa najazdowa do busa. Ta rampa przeładunkowa dzięki swojej specjalnie dostosowanej antypoślizgowej nawierzchni, uniemożliwia kołom podczas wjazdu czy zjazdu ślizganie się, nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, takich jak deszcz czy śnieg. Ta teleskopowa rampa załadowcza ma nośność na poziomie 270 kg, natomiast maksymalna długość to 1500 mm. Asortyment AJ Produkty jest pełen odpowiednich alternatyw, które ułatwiają różnego rodzaju załadunek i przeładunek. Szeroki wybór różnych ramp załadunkowych i mostów progowych. Jedną z podstawowych trudności, jakie czekają podczas procesu wyładowywania i załadowywania ładunków, są niewątpliwie znaczne różnice poziomów poszczególnych powierzchni. Na szczęście od dawna istnieją proste i skuteczne rozwiązania, którymi są zwyczajne metalowe czy stalowe rampy, niwelujące te różnice pozwalające na swobodne i bezpieczne przemieszczenie ładunku. Pomosty, rampy, rampy samochodowe oraz szyny teleskopowe dostępne w ofercie AJ Produkty to wyselekcjonowane akcesoria, które gwarantują stabilność i funkcjonalność.

Elastyczna pomoc progowa

Podesty najazdowe ułatwia również transport po rurach lub innych typowych przeszkodach w obrębie magazynu czy w warsztatach. Platforma najazdowa, która pozwala niwelować różnice w poziomach idealnie sprawdzi się również w miejscach przeznaczonych do łatwego przemieszczania się dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Taki pomost najazdowy ma na celu ułatwienie w pokonywaniu progów, przez osoby niepełnosprawne. Dostępny w naszej ofercie pomost nadprożny, którego nośność wynosi 500 kg, a ryflowana powierzchnia gwarantuje bezpieczny transport. Każda szyna najazdowa posiada antypoślizgowe, perforowane powierzchnie zapewniające dobrą przyczepność kół wózka lub pojazdu podczas ruchu. Aluminiowa mocna konstrukcja ramp wpływa na to, że ich ciężar jest stosunkowo niewielki, a nośność duża. Pomost aluminiowy to przenośne rozwiązanie, które jest łatwe do przenoszenia, a także zajmujące stosunkowo mało miejsca. Wybierając jednak rozwiązanie przeładunkowe w zależności od planowanego zastosowania należy zwrócić uwagę na nośność oraz szerokość czy długość danego modelu.

Rampy i pomosty najazdowe

Rampa przeładunkowa, rampa podjazdowa czy rampa samochodowa to narzędzia które charakteryzuje szeroka możliwość zastosowania, ponieważ takie akcesoria sprawdzają się praktycznie wszędzie podczas procesu wyładunku i załadunku. Nie ma znaczenia, czy odbywa się on bezpośrednio w budynku magazynu, czy na samochodzie ciężarowym lub dostawczym. Rampy przejezdne sprawdzają się w każdych warunkach, a dzięki mocnej i odpornej strukturze aluminiowej mogą być stosowane również przy niskich bądź wysokich temperaturach, gdyż charakteryzuje je wysoka odporność przeciw uszkodzeniom, nie ulegają korozji. Zastosowanie aluminium sprawia, że mimo swoich wymiarów są stosunkowo lekkie, łatwe w przechowywaniu i korzystanie z nich nie powinno żadnemu pracownikowi nastręczać większych problemów. Rampy przeładunkowe od AJ Produkty charakteryzuje różna nośność załadowcza, a najmocniejsze mają udźwig nawet kilku ton. Rampy przeładunkowe w zależności od wersji mają długość sięgająca ponad 2 m, dzięki czemu można nimi swobodnie manewrować nawet przy dużych odległościach i różnicach poziomów. Z kolei aluminiowe ryflowane, szerokie podesty sprawdzają się tam, gdzie występują liczne lub wysokie progi utrudniające swobodny transport ładunku. Zastosowana platforma pozwala szybko pozbyć się takiego problemu i bezproblemowo przewieźć ładunek na docelowe miejsce.

Szyny proste i zakrzywione

Tam, gdzie standardowa rampa załadowcza nie może być zastosowana ze względu na wąską przestrzeń, można wykorzystać profilowane szyny najazdowe. Działają one dokładnie w ten sam sposób co rampy najazdowe, niwelując różnicę poziomów podczas transportu ładunku, ale mogą być używane wyłącznie do przenoszenia towarów zapakowanych na kółkowych wózkach czy paletach. W ramach naszej oferty dostępne są klasyczne szyny proste, których szerokość wynosi 200 lub 260 mm, nośność 400 lub 1000 kg, a także szyny zakrzywione o opływowym kształcie do zastosowania w trudniej dostępnych miejscach. Przeładunkowe składane szyny są wykorzystywane głównie do załadunku lub rozładunku towarów z naczep, przyczep samochodów ciężarowych, ale również do załadunku pojazdów takich jak auta, motocykle, maszyny budowlane czy ogrodnicze. Wykorzystując rampy załadunkowe z oferty firmy AJ Produkty można w bardzo łatwo sposób ładować towary niezwracająca uwagi na różnice poziomów czy omijać napotkane na podłodze przeszkody. Polecane najazdy pozwalają także stworzyć dostęp dla osób niepełnosprawnych. Mamy szeroki wachlarz pomocy: od małych ramp, odpowiednich dla mniejszych maszyn, po naprawdę stabilne rampy o maksymalnej masie, nośności 4 ton - taka rampa najazdowa samochodowa doskonale sprawdzi się w przypadku dużych obciążeń. Elastyczny format produktów pozwala szybko dostosować szerokość rampy do przenoszonego towaru. Kup zestaw montażowy z dodatkowymi wspornikami do ramp. Obejmują one zarówno wsporniki, jak i osprzęt, które zapobiegają ześlizgiwaniu się lub spadaniu rampy w przypadku uruchomienia przyczepy. Bezpieczeństwo jest ważnym aspektem każdego miejsca pracy, zwłaszcza podczas obsługi dużych i ciężkich pojazdów lub towarów.