Moduły dodatkowe do regałów magazynowych

Regały magazynowe - poradnik

Które regały są najlepsze dla Ciebie?

Przeczytaj nasz poradnik

Moduł magazynowy

AJ Produkty wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów wprowadziło do swojej oferty moduły magazynowe, w skład których wchodzą moduły podstawowe i dodatkowe. Pamiętać należy, że nie każdy regał można rozbudować; do tego potrzeba najpierw zakupić właściwy model z odpowiednią konstrukcją nośną (moduł podstawowy) i przygotowanymi elementami do dalszej rozbudowy regału wedle aktualnych potrzeb (moduły dodatkowe). Ponieważ magazynowe meble tego typu wymagają ogromnej stabilności i dodatkowego przytwierdzenia do podłoża lub ściany, w AJ Produkty zastosowano najprostszy sposób z kotwami do montażu regału w podłodze. Dzięki temu nawet dodając kolejne półki i rozbudowując konstrukcję na boki nie ma ryzyka jej zawalenia się i zniszczenia przechowywanych na niej produktów. Dostosowanie regału, który nie jest aż tak drogi, poprzez dodanie jednego lub kilku modułów dodatkowych, to proste i sprytne rozwiązanie, które pomoże optymalnie wykorzystać przestrzeń magazynową. Podobnie jak moduł podstawowy, również moduł dodatkowy cechuje mocna i wytrzymała konstrukcja.

Moduły dodatkowe

Logistyka produktów, wykorzystujących nasze moduły magazynowe, dzięki którym ułatwisz sobie organizację pracy oraz rozbudowę powierzchni przeznaczonych na składowanie, w znacznym stopniu wpłynie na jakość i stabilność twojej firmy na rynku. Składowanie dużej ilości produktów oddziałuje na zwiększenie i rozszerzenie powierzchni regałowej, którą łatwo zmienić wybierając oferowane przez AJ Produkty moduły magazynowe, zachowując odpowiednią szerokość drogi manipulacyjnej . Każdy stabilny moduł dodatkowy posiada jedną ramę, które zahaczone na ramie modułu podstawowego tworzy łatwy w montażu system dający możliwość kolejnej rozbudowy, uzyskując optymalne rozwiązanie do przechowywania. Cała technologia jest banalnie prosta i do instalacji nie wymaga żadnego specjalistycznego sprzętu. AJ Produkty sprzedaje pakowne, przestawne i różnorodne konstrukcje z gotowymi ramami, do których wystarczy jedynie dopasować półki. Dzięki temu każdy, nawet bez technicznej wiedzy i zaawansowanych narzędzi może dowolnie modyfikować te moduły magazynowe. Rozbudowa odbywa się poprzez połączenie ze sobą modułu podstawowego z modułami dodatkowymi, które w naszej ofercie występują w różnych wymiarach i formach. Posiadamy różne moduły gotowe do montażu o wysokości od 157 do 300 centymetrów, których szerokość wynosi od 60 do nawet 275 centymetrów. Tak różnorodny wybór naszych produktów pozwoli zachować odpowiednią szerokość drogi manipulacyjnej przy optymalnym wykorzystaniu powierzchni magazynu. Poszczególne modele mogą się też różnić przeznaczeniem półek, ich głębokością: od 30 centymetrów do metra, liczbą w jednym zestawie modułowym (od 4 do 7) oraz użytym materiałem w różnych kolorach. Regulacja oferowanych półek, posiadających różną głębokość, sprawia że składowanie i organizacja przestrzeni magazynowej jest bardzo dobrze przemyślana, a logistyka przechowywanych produktów bezkonfliktowa.

Moduły magazynowe na żywność

Specjalnym typem regałów magazynowych do rozbudowy są te przeznaczone do składowania żywności i produktów, których logistyka wymaga łatwej mobilności. Taki moduł magazynowy idealnie sprawdzi się w hurtowniach produkujących jedzenie oraz w chłodniach restauracyjnych, sklepowych, hotelowych itp. Modele tego typu wykonane zostały zgodnie z obowiązującymi normami dotyczącymi kontaktu z żywnością, a ich elastyczne konstrukcje i ich nośność, umożliwiające dużą regulację, pozwala zmieniać położenie półek, wykonanych z perforowanego plastiku dopuszczonego do kontaktu z żywością, na dowolnej wysokości na stalowej ramie. Zastosowane do ich produkcji tworzywo sztuczne zapobiega przymarzaniu położonych na nim produktów. Oferowane produkty do rozbudowy wytrzymują temperatury do minus 30 stopni Celsjusza, dzięki czemu można je użytkować w chłodniach. Maksymalne obciążenie każdej półki wynosi od 135 kg do 180 kg, na których występuje równomierne składowanie ładunku. Półki można montować na dowolnej wysokości oraz przesuwać w górę i w dół zgodnie z potrzebą. Moduł dodatkowy jest dostarczany ze zmontowaną ramą, a półki należy zamocować do ramy modułu podstawowego. AJ Produkty oferują rożne kolory powierzchni do składowania o różnej głębokości - od 400 mm do 600 mm. Potrzebujesz przestrzeni w magazynie lub sklepie do składowania większej ilości artykułów i produktów? Dzięki funkcjonalnym modułom dodatkowym łatwo rozbudujesz system regałów do żądanej szerokości, które sprawią, że logistyka tych materiałów będzie szybsza i łatwiejsza.

Moduły magazynowe na chemikalia

AJ Produkty przygotowało także ofertę dla firm wykorzystujących w swojej działalności różnego rodzaju chemikalia. Posiadamy systemy magazynowe do rozbudowy z perforowanymi półkami oraz zamontowanymi pod nimi tackami, które zatrzymują wszelkie potencjalne wycieki. Moduły te wykonane są ze stali, galwanizowane, a każda z półek posiada drenaż w granicach 50%. Ten galwanizowany system regałowy na chemikalia można rozbudowywać w poziomie o niezliczoną liczbę modułów dodatkowych, a jedynym rzeczywistym ograniczeniem jest tylko końcowa ściana przestrzeni magazynowej. Rama dostarczana jest w stanie zmontowanym, a półki należy zawiesić w wybranym przez siebie miejscu ramy. Drugi koniec modułu należy zamocować do słupka modułu podstawowego. Składowanie chemikaliów na regałach można zwiększyć przy pomocy dowolnej liczby modułów dodatkowych. Montaż i rozbudowa tego systemu odbywa się bez śrub i narzędzi. Słupki modułu dodatkowego przygotowane są do zakotwienia w podłodze, co w znacznym stopniu wpływa na wzmocnienie całej konstrukcji. Taki system magazynowy w ofercie AJ Produkty posiada również możliwość zakupu pojedynczych akcesoriów, takich jak półki i tacki ociekowe, które w łatwy sposób wpłyną na składowanie produktów.