Wózek transportowy schodowy

Wózki transportowe pełnią ważną rolę w transporcie wewnętrznym w firmach. Istnieją wózki do przewozu palet, wózki do przewozu beczek i butli, wózki gastronomiczne, wózki narzędziowe, wózki platformowe i wiele innych modeli. Wózek transportowy jest przydatnym sprzętem wszędzie tam, gdzie musimy przenosić ciężkie przedmioty. Wykorzystując wózek transportowy można jednorazowo przetransportować znacznie więcej produktów niż bez niego, a do tego wózek do przewozu ładunku chroni zdrowie pracowników, oszczędzając im zbyt dużych obciążeń w trakcie pracy. Wózek transportowy, zależnie od modelu, umożliwia przemieszczanie ładunku o wadze od kilkunastu do nawet kilkuset kilogramów. Przewożenie produktów na wózkach kołowych jest doskonałym sposobem na jednoczesne przyspieszenie i usprawnienie pracy. Wózki transportowe są niezastąpione w magazynie, na placu budowy, podczas prowadzenia prac remontowych, podczas przeprowadzki i w wielu innych sytuacjach. Za pomocą wózka przewozi się palety, materiały budowlane, meble, sprzęty domowe, skrzynie, paczki, butle - właściwie wszystkie ciężkie, a także nieporęczne przedmioty. Rożne modele wózków spełniają inne zadania. Wózek platformowy jednoburtowy to wszechstronny sprzęt do wygodnego transportu dużych i ciężkich ładunków oraz ładunków o niestandardowych gabarytach. Jego podstawowym zadaniem jest transportowanie na bliskie odległości wszelkich towarów, szczególnie tych które nie są przechowywane na paletach (towary niespaletyzowane). Do przewozu palet wykorzystywane są ręczne wózki paletowe, czyli paleciaki, które służą do podnoszenia, opuszczania i przewożenia ładunków na niewielkich odległościach. Te wózki do transportu nie poradzą sobie jednak z przemieszczaniem się po schodach. Do tego celu potrzebne jest inne narzędzie - schodowy wózek transportowy. Wózek do transportu po schodach, dzięki specyficznej budowie, poradzi sobie z problem schodów i nierówności terenu. Schodowy wózek transportowy ma za zadanie ułatwienie przewożenia ładunku pomiędzy piętrami w sytuacji, kiedy nie jest możliwe użycie windy.

Schodowy wózek magazynowy - budowa i przeznaczenie

Wózki transportowe schodowe są zaprojektowane w taki sposób, żeby poradzić sobie z ciężkimi i wielkogabarytowymi towarami i ich transportem po schodach. Wózki do transportu po schodach wyposażone są w co najmniej potrójne koła pneumatyczne po obu stronach wózka. Takie rozwiązanie umożliwia wciągnięcie wózka po schodach do góry lub sprowadzenie go na dół. Wózek schodowy ma także platformę, na której umieszcza się transportowane przedmioty. Rama wózka jest stalowa lub aluminiowa. Aluminiowa rama sprawia, że wózek transportowy jest lekki, co jest ogromną zaletą w przypadku tego typu sprzętu. Wózki przeznaczone do transportowania po schodach występują w różnych rozmiarach i mają różną nośność, można je więc dopasować do potrzeb konkretnej firmy lub indywidualnego użytkownika. Dużym atutem jest składana konstrukcja wózka do transportu po schodach. Możliwość składania wózka oszczędza sporo miejsca w trakcie przechowywania, co w wielu miejscach jest koniecznością. Wśród wózków schodowych możemy znaleźć kilka odmian tego sprzętu. Im bardziej zaawansowany wózek, tym jego konstrukcja posiada więcej udogodnień wspomagających wciąganie ładunków na schody - dotyczy to budowy kół wózka. Najbardziej zaawansowane modele sprzętu mają zespoły kilku kół ułożonych w formie gwiazdy na wspólnej osi, dlatego pozwalają łatwo wnosić ładunki po stopniach schodów.
Wózek do transportu po schodach od AJ Produkty wyposażony w wygodny uchwyt oraz dwie platformy załadunkowe, stałą i rozkładaną - dla maksymalnej funkcjonalności, to sprzęt najwyższej jakości. Sprytny, specjalistyczny wózek do transportu po schodach wyposażony jest w trzy koła po każdej stronie, co zapewnia płynne i pewne prowadzenie w górę i w dół schodów. Koła z pełnej gumy o doskonałych właściwościach amortyzujących sprawiają, że wózek prowadzi się łatwo, a koła pracują cicho i płynnie. Wózek schodowy posiada trwałą, lakierowaną proszkowo ramę z rur stalowych. Maksymalne obciążenie wózka wynosi 200 kg, ma więc szeroki zakres zastosowań. Wózek schodowy wyposażono w wygodny uchwyt do prowadzenia. Inny łatwy w manewrowaniu wózek do transportu po schodach wykonany został w całości z aluminium, dzięki czemu jest to sprzęt lekki i poręczny. Wyposażony w plastikowe stopki, stałą platformę załadunkową, koła skrętne oraz wygodne uchwyty wózek jest łatwy do prowadzenia. Ten lekki, poręczny wózek o trwałym designie wyposażony został w sześć kół na łożyskach kulkowych, co zapewnia płynne i pewne prowadzenie w górę i w dół schodów. Maksymalne obciążenie wózka wynosi 150 kg. Wyposażono go w wygodny uchwyt do prowadzenia, szczególnie przydatny na schodach czy rampach. Wózek posiada także plastikowe płozy oraz podwójne uchwyty do prowadzenia o konstrukcji chroniącej dłonie użytkownika.

Wózek schodowy - zalety

Niewątpliwą zaletą, jaką ma wózek schodowy są kompaktowe rozmiary i możliwość składania łopaty (platformy wózka), dla zwiększenia łatwości przechowywania i transportu wózka. Po złożeniu wózek nie zajmuje dużo miejsca. Sama łopata - platforma załadunkowa jest solidna i nadaje się do bezpiecznego umieszczenia na niej nawet ciężkiego ładunku, a sam proces transportu nie wymaga użycia wiele siły. Nośność wózka schodowego może wynosić nawet 200 kilogramów. Duży udźwig jest ogromną zaletą. Wózek schodowy, szczególnie wózek z aluminiową ramą, jest lekki i łatwy do manewrowania. Można go bez problemu przenosić, przewozić w samochodzie i prowadzić praktycznie po każdej powierzchni, nie tylko płaskiej, ale też nierównej i wyboistej oraz oczywiście po stopniach schodów w górę i w dół. Zastosowane w wózku koła pneumatyczne wypełnione sprężonym powietrzem powodują tłumienie drgań podczas jazdy spowodowanych nierównościami drogi oraz zapewniają odpowiednią przyczepność kół do powierzchni. Zakres ładunków, które można przewieźć takim wózkiem jest bardzo szeroki. Wózek schodowy używany jest do przewozu wielkogabarytowych ładunków, takich jak duże meble, sprzęt RTV i AGD, dlatego jest niezastąpiony przy przeprowadzkach. Kurierzy używają wózka schodowego przy rozwożeniu ciężkich paczek. Podczas remontu wózek schodowy przyda się do wniesienia kafli i farb. Jak widać zastosowania wózka schodowego są liczne. To sprzęt uniwersalny, który usprawnia i przyspiesza transport pakunków. Przyczynia się do zwiększenia komfortu pracy osób pracujących przy przewozie ciężkich i nieporęcznych ładunków. Podsumowując - kompaktowy rozmiar, mała waga samego wózka, duży udźwig, mobilność i zwrotność w każdym terenie, możliwość przewożenia różnorodnych ładunków, a do tego różnych ładunków na raz sprawiają, że jest to sprzęt niemal idealny. Wózek schodowy to wszechstronność i funkcjonalność.

Nie istnieją wózki uniwersalne dla potrzeb transportu wewnętrznego w firmach. Różne wózki transportowe mają odmienne funkcje. Kupując sprzęt do transportowania warto przemyśleć, jakie ładunki będą przewożone i jakie w związku z tym nasz sprzęt powinien mieć cechy. W AJ Produkty oferujemy różnorodne wózki transportowe, w tym wózki paletowe z wysokim udźwigiem i opcje z bardzo długimi widłami, ale także chwytaki do beczek, wózki do przewozu beczek, wózki do przewozu mebli, rampy najazdowe będące doskonałym narzędziem do wyrównywania poziomu powierzchni pomieszczeń, pokonywania progów i innych tego typu przeszkód. Rampy pozwalają na bezpieczny przewóz po nich towaru, pomogą w jego załadunku i rozładunku, bez narażania towaru na uszczerbek. Aby zaspokoić wszystkie potrzeby związane z ręcznym podnoszeniem i przenoszeniem ładunków, dostarczamy szeroką gamę wózków i sprzętu do podnoszenia, od wózków podnośnikowych i nożycowych stołów podnośnych, po wózki półkowe i składane wózki platformowe. Oferujemy sztaplarki, które służą do podnoszenia i opuszczania palet z ładunkiem, transportu na niewielkie odległości i układania ich w stosy, czyli sztaplowania. W przypadku pytań dotyczących produktów zachęcamy do kontaktu na czacie z naszymi konsultantami, chętnie doradzimy w wyborze mebli, sprzętu i wyposażenia.