Regały na opony i stojaki na opony

Inspiracje i rady jak ułatwić sobie pracę

Chcesz ułatwić sobie pracę?

Przeczytaj nasze rady

Przechowuj opony oraz felgi i oszczędzaj miejsce

Motoryzacja to jedna z kluczowych gałęzi przemysłu. Dzięki wydajnym rozwiązaniom do przechowywania opon i kół z naszej oferty stworzysz funkcjonalne rozwiązanie zapewniające oszczędność miejsca w warsztatach i garażach. Regały i stojaki na opony samochodowe doskonale sprawdzą się zarówno na letnie jak i zimowe opony do samochodu, motocykla czy niektórych maszyn. Firma AJ Produkty posiada różne dostępne warianty rozwiązań, które pozwolą zapewnić porządek i zapewnią dobry przegląd przechowywanych opon. Wiele dużych warsztatów i warsztatów samochodowych codziennie zajmuje się oponami i częściami zamiennymi, ale nawet prywatny garaż może wymagać inteligentnego przechowywania opon. Wybierz stojak, regał na opony lub inne podobne rozwiązanie do przechowywania. Znajdziesz również wyposażenie warsztatowe, szafki na narzędzia i półki do przechowywania.

Praktyczna wygoda: regał na koła samochodowe do warsztatów i przechowalni

Problem z przechowywaniem licznych zestawów opon? Brakuje miejsca w warsztatowym magazynie? Opony gubią się lub mylą podczas licznych przenosin i wymian? Rozwiązanie wszystkich tych problemów jest proste: nowoczesne, wytrzymałe i bardzo praktyczne regały, stojaki oraz szafy, dzięki którym przechowywanie nawet setek różnych opon jest o wiele prostsze, a znalezienie odpowiednich „zimówek” albo „letniaków” zajmie kilka sekund a nie długie minuty.

Regały do przechowywania opon

Oferowane rozwiązania do przechowywania opon zapewniają zarówno wydajność, jak i maksymalizują pojemność Twojego miejsca pracy. Regał na opony z naszej oferty posiada różne dostępne warianty od dwóch do czterech półek. Konstrukcja wykonana jest z ocynkowanej blachy stalowej. Każda półka na opony ma nośność około 350kg dzięki czemu pozwoli przechowywać także felgi i może posłużyć jako półka na koła samochodowe. Regały samochodowe do przechowywania kół można łatwo rozbudować o kolejne sekcje co pozwoli na dostosowanie ich do potrzeb pod kątem ilości przechowywanych opon. Każdy serwis wulkanizacyjny lub zakład samochodowy prędzej czy później spotka się z problemem prawidłowego przechowywania opon w taki sposób, aby długie miesiące oczekiwania „na lepsze jutro” nie wypaczyły ich i nie uniemożliwiły jazdy. Odpowiednie przechowywanie tego typu części samochodowych, które w dużej mierze odpowiadają za bezpieczną i stabilną jazdę, umożliwiają regały na opony. W ofercie AJ Produkty znajdziesz także nowoczesne regały przesuwne, które posiadają zamykany stelaż. Regały mogą występować samodzielnie lub w łączonych modułach, jeśli zachodzi konieczność umieszczenia na nich większej liczby opon. Ponieważ wykonane są z mocnej, wytrzymałej stali galwanizowanej, utrzymują ciężar nawet do 335kg (pojedynczy moduł) i mieszczą jednorazowo od 8-10 opon często również felgi. W celu dodatkowego wzmocnienia regałów rozbudowywanych przez moduły można zastosować specjalne przęsła nośne.

Moduły dodatkowe

Najczęstszym miejscem, w których wykorzystywane są regały czy stojaki na opony, to oczywiście przechowalnie dla opon, prowadzone najczęściej obok warsztatów samochodowych i wulkanizacyjnych. W takich firmach dużą rolę odgrywa odpowiednie zagospodarowanie powierzchni, aby w bezpieczny i profesjonalny sposób przechowywać opony bez szkody dla bieżnika i ich kształtu. Rozwiązaniem ułatwiającym zaoszczędzenie miejsca są specjalne moduły dodatkowe do regałów, stojaków i szaf, dzięki którym można rozbudować posiadany regał do żądanego rozmiaru. To rozwiązanie efektywne, ale przede wszystkim tańsze od kupowania kolejnych gotowych i zamkniętych stojaków. Konstrukcja modułów dodatkowych podobnie jak podstawowych jest wykonana z ocynkowanej blachy stalowej, co zapewnia jej dużą wytrzymałość.

Opony ciężarowe

W naszej ofercie znajdują się również regał na opony samochodowe ciężarowe. Stojak do przechowywania kół samochodowych tego typu to rozwiązanie wzmocnione o zwiększonej wytrzymałości półki aż do ok. 600kg a szerokość około 1m co daje możliwość przechowywania około 6 sztuk na każdej półce. Ponadto posiada składane ramy które sprawiają że w przypadku gdy nie jest wykorzystane można je złożyć dzięki czemu zajmuje znacznie mniej miejsca. Stojak do kół samochodowych ciężarowych można rozbudować w stos - dzięki czemu przechowywane w ten sposób koła pozwolą zachować porządek i nie tracić cennej przestrzeni w warsztacie czy magazynie.