Akcesoria, wyposażenie i osłony do regałów paletowych

Inspiracje i rady jak ułatwić sobie pracę

Chcesz ułatwić sobie pracę?

Przeczytaj nasze rady

Akcesoria regałowe i wyposażenie dodatkowe do regałów paletowych

Aby każda firma działała efektywnie i spełniała wymagania swoich klientów, ważne jest, aby dysponowała odpowiednim rozwiązaniem magazynowym dostosowanym do specyficznych potrzeb biznesowych, niezbędnym do stworzenia efektywnej logistyki. Idealny system przechowywania powinien być bezpieczny, prosty i bardzo wydajny. Nasze światowej klasy system regałów paletowych Ultimate, spełnia wszystkie branżowe wymagania i standardy bezpieczeństwa, to jedne z największych i najbardziej okazałych konstrukcji, jakie są częścią wyposażenia magazynów, hurtowni, sklepowych zapleczy, warsztatów, hal produkcyjnych i wszelkiego rodzaju sortowni. Dostępne w naszej ofercie wysokie i pojemne regały na palety są jednak przede wszystkim stabilne i bezpieczne dla przechowywanych na nich różnego rodzaju palet, w tym także palet euro. Regały paletowe z naszego asortymentu posiadają ogromną wytrzymałość, a ich konstrukcja jest dostosowana do jednoczesnego utrzymywania wielu ton towarów przez długi czas. Zaletą naszych produktów regałowych jest oszczędność miejsca – nie ma praktycznie górnej granicy, do której mogą być rozbudowywane, co oznacza, że wysokość i głębokość naszych regałów magazynowych zależy od wielkości Państwa przedsiębiorstwa. Nasze regały paletowe, dostępne w różnych wymiarach, optymalnie wykorzystuje przestrzeń i oferują opcje magazynowania dla firm każdej wielkości, od małych magazynów po ruchliwe magazyny o dużej pojemności. Aby umożliwić dostosowanie naszych produktów do Państwa potrzeb, oferujemy również szeroką gamę dodatkowych akcesoriów do regałów paletowych, takich jak: osłony regałów, odbojniki do regałów, wysuwane kołyski paletowe czy tylne osłony z siatki mające na celu zabezpieczenie towaru na paletach.

Akcesoria regałowe ułatwiające paletowanie

Do zbudowania wydajnego systemu regałów paletowych potrzeba szeregu niezbędnych akcesoriów. Dzięki nim można zadbać o to, aby miejsce to utrzymało wysoki standard logistyki i szybkiej obsługi towaru. Większy magazyn z regałami paletowymi wymaga zarówno belek nośnych, ram regałów paletowych czy produktów mających na celu zabezpieczenie palet przed zbyt głębokim umieszczeniem palety na regale, co może skutkować wypadnięciem palety z drugiej strony regału. AJ Produkty oferuje szeroki wybór elastycznych akcesoriów, które usprawniają zarówno magazynowanie, jak i obsługę miejsc magazynowych w miejscu pracy. Same regały to nie wszystko, aby maksymalnie zabezpieczyć ładunek, zwłaszcza wrażliwy i delikatny towar, dlatego warto dokupić dodatkowe wyposażenie regałów paletowych, mające na celu zabezpieczenie palet. Są to przede wszystkim zabezpieczające ramy boczne, ale i belki nośne, które pozwalają na stabilniejsze ustawienie palety na miejscu, zapobiegają jej przypadkowemu osunięciu się w dół oraz stanowią zabezpieczenie towaru na paletach. W ofercie AJ Produkty nie brakuje również wszelkiego rodzaju akcesoriów takich jak podłogowe osłony regałów, tzw. odbojniki do regałów, które zabezpieczają dół regału przed uderzeniem lub najechaniem na niego np wózkiem widłowym podczas transportu produktów na palecie. Ochraniacze anty zderzeniowe montuje się bezpośrednio do podłoża w odległości kilkudziesięciu centymetrów od regału – są skutecznym i banalnie prostym zabezpieczeniem w miejscach, gdzie przejeżdżają wózki widłowe ułatwiające paletowanie lub poruszają się inne pojazdy czy sprzęty używane w środowiskach magazynowych.

Półki regałowe i ramy regału paletowego

Dodatkowe akcesoria do regałów paletowych, jakie chcemy Państwu zaoferować, to także różnego rodzaju moduły dodatkowe, dzięki którym regał można rozbudować w dowolnym kierunku: w górę lub na boki. Co oznacza, że wysokość regału zależy od możliwości technicznych pomieszczenia. W ofercie dostępne są więc ramy końcowe do regałów, ale i półki regałowe wytrzymujące obciążenie do kilkuset kilogramów jednocześnie. Półki są zabudowane lub siatkowe, przeznaczone do przechowywania palet lekkich i ciężkich, a ich montaż jest niezwykle prosty i intuicyjny. Dostępne są w różnych rozmiarach pod względem szerokości i długości; pasują do regałów paletowych Ultimate sprzedawanych również przez naszą firmę. Półki montuje się bezpośrednio do belek nośnych w regałach paletowych, co gwarantuje ich stabilność. Rama regału paletowego umożliwia dostosowanie belek czy półek, dzięki czemu na regale można przechowywać towary niespaletyzowane, w tym towary luzem i kartony, w tym samym systemie składowania co produkty znajdujące się na palecie. Oferujemy półkę z blachy stalowej lub ocynkowaną siatkową, oba elementy dodatkowe posiadają nośność do 250 kg, idealnie pasują do belek regału paletowego, dzięki czemu można je łatwo zamontować w istniejącym systemie.

Zabezpieczenia regałów magazynowych - osłony słupów i odbojnice regałów magazynowych

Mimo, że regały paletowe firmy AJ Produkty to stabilne konstrukcje i produkty najwyższej klasy, można je dodatkowo zabezpieczyć osłonami czy za pomocą stopy montażowej z rękawem. Oferowana przez nas stopka zapewnia dodatkową ochronę słupów regałów paletowych, jest doskonała wszędzie gdzie podłoże jest nierówne lub nie najlepszej jakości. Osłona regału bardzo dobrze radzi sobie na nierównych podłogach, jest przykręcana bezpośrednio do podłoża, co gwarantuje dodatkowe bezpieczeństwo ram regałów przed uszkodzeniem w przypadku kolizji. Osłony regałów magazynowych to prosty i skuteczny sposób ochrony systemów regałów przed uszkodzeniami, które mogłyby spowodować niestabilność, na przykład przez uderzenie wózkiem widłowym. Każda oferowana przez nas osłona regału jest w kolorze żółtym, dzięki czemu jest dobrze widoczna nawet z daleka. Jaskrawy kolory produktów ma na celu zapobiec ewentualnym kolizjom. Solidna stalowa konstrukcja osłony może wytrzymać nawet dużą siłę uderzenia w razie wystąpienia wypadku. Stelażowe odbojniki do regałów paletowych, posiadają różną wysokość, w zależności od wybranego modelu, są przykręcane do podłogi i mogą być zamontowane wokół każdego słupka lub obok ramy końcowej. Aby zapewnić optymalną ochronę, zalecamy używanie obu typów zabezpieczenia.

Wysuwane kołyski paletowe i wkładki do regału

Innymi ważnymi akcesoriami do użytku w regałach paletowych są dopasowane do nich metalowe kołyski ze wzmacnianej stali. Przeznaczone do montażu bezpośrednio na belkach nośnych, można je wysunąć na 70% głębokości, dla łatwiejszego dostępu do palet. Można powiedzieć, że kołyska paletowa działa jak duża szuflada, którą w każdej chwili można wysunąć z regału. Stanowi również idealne rozwiązanie do przechowywania licznych przedmiotów o niewielkich gabarytach, jak np. puszek i pudeł z farbami lub olejami, części metalowych zaś w warunkach magazynowych również kartonów i paczek przeznaczonych do wysyłki. Dzięki naszym kołyskom paletowanie towarów zapewnia zdrowszą i wygodniejszą pozycję pracy dla pracowników, a także stanowią one optymalne rozwiązanie zapewniające efektywne wykorzystanie przestrzeni. Natomiast jeśli chcecie Państwo utworzyć z jednej półki paletowej dwie – dzieląc standardową przestrzeń na pół i uzyskując w ten sposób dodatkową poziomą przestrzeń – polecamy specjalne wkładki paletowe, które są idealnym rozwiązaniem w takich sytuacjach. W ofercie posiadamy również wkładki na półpalety do regału, wkładki paletowe poprzeczne, przeznaczone do przechowywania palet wzdłuż czy wkładki ułatwiające magazynowanie beczek. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami!