Środki transportu wewnętrznego w magazynie i w firmie

Transport wewnętrzny w przedsiębiorstwie odnosi się przede wszystkim do procesu transportu towarów, ładunków czy maszyn itp. na terenie zakładu pracy czy przedsiębiorstwa produkcyjnego, a także na terenie przyzakładowym. Systemy transportu wewnętrznego są bardzo popularnym zagadnieniem, zarówno w przypadku średnich, jak i dużych przedsiębiorstw, które nie mogą sobie pozwolić na przestoje w czasie pracy spowodowane niewłaściwymi składnikami systemu infrastruktury czy procesów logistycznych w zakładzie pracy. Optymalizacja środków transportu wewnętrznego ma na celu efektywne zastosowanie środków transportu wewnętrznego, do którego można zaliczyć różnorodne maszyny i urządzenia transportowe, urządzenia do składowania czy urządzenia pomocnicze. Co oznacza, że środki transportu wewnętrznego są to wszelkiego rodzaju maszyny oraz urządzenia przeznaczone do transportu bliskiego, zarówno poziomego, jak i pionowego. Są to wszelkiego rodzaju urządzenia transportu wykorzystywane np. w obrębie hali magazynowej, placu składowego, zakładu produkcyjnego oraz w wielu innych przedsiębiorstwach. Środki urządzenia transportu wewnętrznego wpływają bezpośrednio na jakość procesów przedsiębiorstwa, od efektywnego przeładunku, poprzez transport wewnetrzny, do procesu składowania. Środki transportu wewnętrznego stosowane w przedsiębiorstwie służą wspieraniu pracy pracowników, odciążanie personelu przy wykonywaniu ciężkich prac, co pozytywnie wpływa na proces logistyki wewnętrznej firmy. Elementy środków transportu wewnętrznego mają bardzo ważny wpływ na przebieg systemów produkcyjnych, a także bezpośrednio wpływają na wynik finansowy całego przedsiębiorstwa. Do środków transportu wewnętrznego głównie zalicza się następujące produkty: dźwigi, urządzenia podnośnikowe, przenośniki taśmowe, wózki widłowe, wózki transportowe i inne rodzaje wózków, np. wózki ręczne, platformowe czy ładowarki. Urządzenia transportu technologicznego stanowią niezbędne rozwiązania łańcuchowe we wszystkich przedsiębiorstwach na rynku zorientowanych na proces produkcji, dystrybucji oraz transportu czy składowania, przemieszczania materiałów. Dlatego też biorąc powyższe pod uwagę serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym szerokim asortymentem nowoczesnych rozwiązań transportowych, który obejmuje środki transportu takie jak: wózki transportowe, wózki widłowe, dźwigi, przenośniki, urządzenia podnośnikowe, ładowarki i wiele innych produktów stanowiących niezbędne wyposażenie do każdego magazynu, warsztatu czy innego przedsiębiorstwa na rynku.

Transport wewnątrzzakładowy - stoły i podnośniki, wózki magazynowe i transportowe

Transport wewnętrzny, przewóz i podnoszenie ładunków, niezależnie od ich wagi czy gabarytów rozmiarowych, wymaga zawsze ogromnej precyzji ze strony pracownika oraz zastosowania maksymalnie wytrzymałych i nowoczesnych sprzętów. To właśnie one w dużej mierze decydują o bezpieczeństwie całego procesu i wpływają bezpośrednio na wygodę pracowników. W AJ Produkty wiemy, jak zadbać o oba te czynniki, dlatego już teraz zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą. Nasza szeroka gama wózków transportowych, wózków paletowych, podnośników hydraulicznych czy sztaplarek została zaprojektowana tak, aby usprawnić procesy obsługi, podnoszenia i przemieszczania towarów. Jeśli chodzi o obsługę materiałów o dowolnym kształcie, rozmiarze lub wadze, nasz sprzęt jest nowoczesny technologicznie, aby umożliwić użytkownikowi minimalną pracę. Z niektórymi urządzeniami o maksymalnym obciążeniu do 18 000 kg gwarantujemy, że ułatwisz szereg procesów pracy pracownikom Twojego przedsiębiorstwa. Oprócz tego posiadamy w asortymencie szereg wózków jezdniowych, które są niezbędne w transporcie wewnętrznym towaru w każdym przedsiębiorstwie.

Wózki i ich rodzaje

Bazujemy przede wszystkim na zapewnieniu naszym klientom sprzętów najwyższej jakości, wytrzymałych, produktywnych i gotowych do działania w każdych, nawet ekstremalnych warunkach. Dlatego nasza oferta to nowoczesne i funkcjonalne wózki transportowe różnego typu, dostosowane do uniwersalnego przewozu ładunków lub dostosowane do konkretnego ich typu. Posiadamy więc wózki magazynowe, które służą do transportu palet, beczek, ładunków wielkogabarytowych, wózki do przewozu towarów po schodach i nierównych powierzchniach, specjalne modele widłowe, platformowe oraz wózki podnoszące, wyposażone w ręczne lub hydrauliczne mechanizmy podtrzymujące. Możesz wybierać z szerokiej gamy wózków wykonanych z tworzywa sztucznego, aluminium, ze stali galwanizowanej czy posiadające konstrukcję z rur stalowych. Nasze wózki ułatwiają obsługę i transport ciężkich pudeł i materiałów czy pojazdów, w miejscu pracy i wokół niego. Ze względu na łatwo toczące się kółka samonastawne, są bardzo łatwe w manewrowaniu, co zapewnia pracownikom prosty i wydajny system przenoszenia sprzętu za pomocą wykorzystania wózka w obszarze roboczym.

Taczki i kontenery

Na wyposażeniu AJ Produkty dostępne są również podręczne, praktyczne i funkcjonalne taczki o różnej ładowności oraz kontenery i kontenery-wywrotki, które mogą służyć przeróżnym celom. Uniwersalne taczki w transporcie wewnętrznym stosowane są nie tylko w zakładach gospodarczych i przemysłowych czy w rolnictwie, ale również bardzo często w gospodarstwie domowym. Wybierając odpowiedni rodzaj tego środka transportu, przewożenie materiałów stanie się o wiele łatwiejsze. Taczki wykorzystane są do transportu różnych produktów wewnątrz firmy, a także doskonale nadają się do prac ogrodowych. W warunkach przemysłowych kontenery wykorzystywane są głównie do składowania, przechowywania oraz transportu materiałów sypkich, piasku, gipsu lub soli drogowej albo części surowców wykorzystywanych w procesie produkcyjnym. Mogą również być używane do podstawowych celów składowania odpadów przemysłowych. Wybrane modele kontenerów posiadają koła, które umożliwiają ich przemieszczanie.

Stoły i podnośniki

W naszej ofercie dostępne są też sprzęty unoszące, czyli standardowe stoły podnoszące oraz podnośniki, które mają szerokie zastosowanie w warsztatach, na liniach produkcyjnych, w fabrykach, ale niekiedy również w magazynach przemysłowych. Dużą popularnością cieszą się w firmach związanych z przemysłem ciężkim, produkcją sprzętów elektronicznych, samochodów, pojazdów, silników lub konstrukcji stalowych. Wózki podnoszące z naszej oferty to sprzęty stalowe, wytrzymałe, dodatkowo wzmacniane i posiadające gwarancję udźwigu sięgającą kilku ton. Dzięki kołom są w pełni mobilne i przestawne, co pozwala z nich korzystać w różnych miejscach i środowiskach pracy, od warunków suchych i ciepłych, po wilgotne i chłodne. W asortymencie posiadamy łatwe w obsłudze, bezpieczne i solidne stoły podnośnikowe wyposażone w szybki i sprawny mechanizm regulacji wysokiego podnoszenia, służące między innymi do obsługi ciężkich towarów. Oferowane przez nas podnośniki posiadają zamontowany pod blatem system zabezpieczenia przed zgnieceniem, które również ma na celu zapobieganie urazom kończyn pracowników. Oprócz tego w ofercie posiadamy również przenośniki, które pomagają zapewnić łatwy transport wewnątrz przedsiębiorstwa.