Dodatkowe i przydatne akcesoria do wózków widłowych

Wykorzystywane w magazynach (ale nie tylko!) wózki widłowe to nieodzowna pomoc podczas wszelkich prac transportowych, magazynowych oraz sortowniczych. Jednak sam wózek niekiedy okazuje się niewystarczający do tego, aby wykonać konkretne zadanie. Czasami niezbędne jest dodatkowe akcesorium, którym może być na przykład pas zabezpieczający, żuraw albo specjalne zawiesie ułatwiające podnoszenie oraz przenoszenie towaru.

Zawiesia do podnoszenia

Wykonane z poliestru lub mocnego metalu zawiesia to najczęściej wykorzystywane akcesoria do wózków widłowych. Służą do podnoszenia wielkogabarytowych towarów i palet. Zawiesie materiałowe wykorzystywane jest do tak zwanego miękkiego podnoszenia, które zabezpiecza przenoszony towar przed szarpnięciami i pozwala uniknąć uszkodzenia przenoszonego ładunku. Oferowane przez AJ Produkty zawiesia są różnej długości, można je więc odpowiednio dopasować do konkretnego wózka widłowego, wysokości przenoszenia oraz samego towaru.

Przedłużenia i bloczki podnoszące

Kiedy zwykłe widły przy wózkach zawodzą, ponieważ towar ma specyficzne wymiary lub wymaga dodatkowego zabezpieczenia, można zastosować specjalne przedłużenia do wideł. Nasze produkty posiadają spawaną konstrukcję oraz zabezpieczenia chroniące przed wysuwaniem się, co gwarantuje ich maksymalne bezpieczeństwo podczas użytkowania. W ofercie posiadamy też bloczki podnoszące utrzymujące ładunek do 2500kg, które w prosty sposób pomagają zamienić zwykły wózek widłowy w przenośny i mobilny niewielki żuraw.

Żurawie do wózków

Większe możliwości niż sam bloczek daje specjalnie przygotowany i zaprojektowany żuraw do wózka widłowego, który montuje się poprzez nasadzenie na widły oraz zabezpieczenie przez zsuwaniem. Żuraw działa jak mobilny dźwig teleskopowy i uniesie ładunek nieprzekraczający wagi 2300kg. Posiada również specjalne ramię, które zwiększa jego mobilność: wysięgnik sięga do czterdziestu stopni wychylenia, dzięki czemu może być używany nawet w miejscach o znacznie utrudnionym dostępie.