Podnośnik nożycowy

Podnośniki nożycowe i stoły nożycowe do fabryk i warsztatów to niezbędny element wyposażenia tych zakładów pracy. Stoły podnośne mają najczęściej zastosowanie w branży przemysłowej i magazynowej. Kiedy i do czego wykorzystuje się podnośniki nożycowe o regulowanej wysokości podnoszenia? Wykonywanie prac stojących podczas procesu produkcyjnego, naprawczego, archiwizacyjnego czy w czasie najzwyczajniejszej obsługi klienta – niesie za sobą sporo niebezpieczeństw dla zdrowia pracownika. Rozwiązaniem są nie tylko ergonomiczne maty podłogowe oraz regularne przerwy, ale również dopasowane do wykonywanej pracy meble. O ile w przypadku prac biurowych są to zwykle ergonomiczne biurka albo lady recepcyjne oraz ergonomiczne krzesła i taborety, o tyle w fabrykach czy w warsztatach rozwiązaniem okazują się podnośne stoły nożycowe – tak zwane podnośniki nożycowe. To najskuteczniejsze, najprostsze i najbardziej efektywne rozwiązanie, jakie przedsiębiorca może zaoferować swoim pracownikom.

Podnośniki nożycowe - cechy

Nożycowe podnośniki, znane także pod nazwą stoły podnośne, stoły nożycowe czy też stoły podnośnikowe to alternatywa dla stołów umieszczonych w stałej i niezmiennej pozycji, które chociaż gwarantują stabilne podłoże do wykonywania powierzonych zadań, to jednak mogą okazać się w niektórych sytuacjach niewystarczające. Dopasowanie odpowiedniej wysokości roboczej stołu to znaczne ułatwienie i polepszenie komfortu pracy, ale przede wszystkim gwarancja tego, że pracownik wykona ją prawidłowo bez ewentualnych błędów wynikających ze złego ustawienia. Firmy zakupujące stół nożycowy decydują się na niego jeszcze z jednego kluczowego powodu – podnośny stół nożycowy charakteryzuje zmienna wysokość robocza (ustalana w oparciu o napęd elektryczny – hydraulicznie lub za pomocą korby) i duży udźwig, nawet do kilku ton. Pozwala to na bezpieczne i wygodne unoszenie cięższych urządzeń, części, maszyn – z tego powodu stołów podnośnych najczęściej używają wszelkiego rodzaju warsztaty, serwisy i firmy związane z przemysłem. Podnośniki nożycowe dostępne w ofercie firmy AJ Produkty są wyposażone w silniki elektryczne, solidne ramy, zbiorniki olejowe, systemy chłodzenia i pompy oraz posiadają zabezpieczenia przed zgnieceniem. Są dostosowane są podnoszenia ciężkich i dużych przedmiotów o sporych gabarytach oraz przystosowane do ich utrzymywania na wybranej wcześniej wysokości. Stoły podnośnikowe dostępne są w różnych wymiarach i kształtach blatu – platformy, która może być prostokątna, okrągła lub w kształcie litery L. Podnośniki nożycowe sprawdzają się głównie w fabrykach i warsztatach nastawionych na produkcję skierowaną do przemysłu: części maszyn, silników, mebli, urządzeń elektrycznych i elektronicznych, elementów instalacji.

Manualne stoły podnośnikowe

Dostosowując się do potrzeb naszych klientów możemy także zaoferować stoły podnośnikowe manualne, których wysokość roboczą zmienia się ręcznie za pomocą wbudowanych mechanizmów, na przykład korby, lub stoły wyposażone w napęd elektryczny i specjalne silniki. Nożycowe stoły podnośne różnią się między sobą możliwościami nośnymi (udźwigiem), manualne około 350 kilogramów, natomiast silnikowe sięgają do nawet 4 ton, co pozwala im wytrzymywać olbrzymie ciężary. System zabezpieczający chroniący przed przypadkowym obniżeniem się platformy podnośnikowego stołu nożycowego posiada każdy oferowany przez nas podnośnik nożycowy. Cena takich urządzeń jest dostępna na kieszeń każdego przedsiębiorcy, a jego zakup zwraca się w bardzo krótkim czasie dzięki widocznemu zwiększeniu efektywności pracy. Manualne podnośniki nożycowe z ręczną regulacją wysokości roboczej za pomocą korby to tania metoda podniesienia poziomu BHP w firmie. Ręczny stół podnośny nożycowy sprawdzi się także przy paletach EURO.

Mobilne stoły podnoszące

Sklep internetowy AJ Produkty oferuje szeroki i zróżnicowany dostęp do podnośników, dlatego dla naszych klientów przygotowaliśmy rozbudowaną ofertę stołów nożycowych – oprócz standardowej wersji stacjonarnej dostępne są też stoły nożycowe w wersji mobilnej. Stoły podnośne wyposażone w koła są łatwe w przenoszeniu z miejsca na miejsce, nie wymagają do tego zaangażowania wózków widłowych ani znacznej siły. W koła wyposażone są nożycowe podnośniki manualne. Wbudowane w te urządzenia hamulce oraz wszystkie skrętne koła pomagają w swobodnym manewrowaniu stołem podnośnym w dowolnym kierunku i bezpieczne oraz stabilne umiejscowienie go na właściwym miejscu. Regulowana wysokość robocza naszych stołów podnośnikowych mieści się najczęściej w przedziale od 40 centymetrów do 1 metra. Firma AJ Produkty ma w asortymencie stoły podnośne o różnych parametrach. Stoły podnośne usprawniają pracę, czynią ją bardziej efektywną oraz wykluczają konieczność dźwigania i ryzyko urazów. Podnoszenie jest różne, zależnie od modelu produktu. Wytrzymały stół do podnoszenia ciężkich przedmiotów przyda się podczas prac instalacyjnych, napraw i pakowania. Mechanizm regulacji wysokości w naszych produktach działa szybko i sprawnie. Obsługa odbywa się za pomocą sterowania elektrycznego. Stoły wyposażone są w zabezpieczenie przed zgnieceniem, zamontowane pod blatem, które zapobiega urazom kończyn. Nasze produkty są bezpieczne i ergonomiczne. W przypadku pytań dotyczących oferowanych sprzętów zachęcamy do kontaktu na czacie z naszymi konsultantami.

Mobilne stoły podnoszące

Sklep internetowy AJ Produkty oferuje szeroki i zróżnicowany dostęp do podnośników, dlatego dla naszych klientów przygotowaliśmy rozbudowaną ofertę stołów nożycowych – oprócz standardowej wersji stacjonarnej dostępne są też stoły nożycowe w wersji mobilnej. Stoły podnośne wyposażone w koła są łatwe w przenoszeniu z miejsca na miejsce, nie wymagają do tego zaangażowania wózków widłowych ani znacznej siły. W koła wyposażone są nożycowe podnośniki manualne; wbudowane hamulce oraz wszystkie skrętne koła pomagają w swobodnym manewrowaniu stołem podnośnym w dowolnym kierunku i bezpieczne oraz stabilne umiejscowienie go na właściwym miejscu. Regulowana wysokość robocza naszych stołów podnośnikowych mieści się najczęściej w przedziale od 40 centymetrów do 1 metra.