Sztaplarki

Sztaplarki to urządzenia o różnym udźwigu, które służą do podnoszenia i przenoszenia ciężkich towarów na niewielkie odległości oraz do układania ich w stosy czyli sztaplowania. Powszechnie używane są w magazynach czy w miejscach przeładunku, a bez nich trudno wyobrazić sobie pracę w takich miejscach. Są niezbędne w portach przy przeładunku towaru ze statków. Możemy wyróżnić sztaplarki ręczne i sztaplarki elektryczne czy też sztaplarki spalinowe. Sztaplarka ręczna obsługiwana jest przez pracowników i napędzana siłą ich mięśni, a sztaplarka elektryczna wyposażona jest w napędzający ją silnik, którego praca pozwala na obsługę ładunków na paletach. Sztaplarka manualna jest lżejsza niż sztaplarka elektryczna, a dzięki temu łatwiejsza w transporcie i obsłudze. Manewrowanie i transport ładunków nie wymaga używania dużej siły, a na gładkich i równych powierzchniach pracę ułatwiają lekko toczące się koła. Podnoszenie ładunku z wykorzystaniem ręcznego podnośnika magazynowego odbywa się metodą pompowania, za pomocą wygodnego uchwytu, którym manewruje pracownik. Dzięki wykorzystywaniu tego typu urządzenia podnoszenie lub opuszczanie palet staje się niezwykle proste, a cały proces odbywa się bardzo spokojnie i płynnie, bez ryzyka upuszczenia i uszkodzenia ładunku. Skutecznie skraca to czas trwania załadunku, transportu i rozładunku. Niewielkich rozmiarów sztaplarki ręczne są idealne do niewielkich magazynów i sklepów, gdzie ze względu na wąskie przejścia nie jest możliwe wykorzystywanie elektrycznych sztaplarek do palet i szerokich wózków widłowych paletowych. Dostępne są także niewielkich rozmiarów sztaplarki elektryczne doskonale zastępujące wózek widłowy.

Sztaplarki kompaktowe

Sztaplarki umożliwiające podnoszenie i opuszczanie palet z ładunkiem, transport na niewielkie odległości i układanie ich w stosy mają zastosowanie takie jak wózki widłowe. Jednak wózki widłowe ze względu na ich wielkość, wąskie przestrzenie i inne uwarunkowania nie zawsze mogą być wykorzystywane. Sztaplarka elektryczna z powodzeniem zastąpi wózek widłowy. Ładunek zostanie za pomocą sztaplarki bezpiecznie przeniesiony z miejsca na miejsce i ułożony w stos. Manualna sztaplarka od AJ Produkty jest doskonała jako stół podnoszący oraz urządzenie do transportu towarów. Podnoszenie odbywa się za pomocą przycisku nożnego, a opuszczanie przy pomocy płynnego mechanizmu ręcznego. To kompaktowa, przyjazna dla użytkownika sztaplarka do wszechstronnych zastosowań. Pomimo niewielkiego rozmiaru, produkt wytrzymuje obciążenie 400 kg. Wyposażona jest w dwa koła stałe i dwa skrętne, które ułatwiają manewrowanie. Standardowo kompaktowa sztaplarka o lekkiej konstrukcji jest wyposażona w regulowany rozstaw wideł i wygodną dźwignię do sterowania. Łatwa w manewrowaniu sztaplarka o kompaktowym designie usprawnia podnoszenie i obsługę palet. Znacząco podnosi efektywność prac przeładunkowych czy układania towaru w magazynie. Jest doskonała do celów transportowych oraz układania palet w stosy. Zakres rozstawu wideł jest regulowany, dlatego umożliwia dostosowanie sztaplarki do różnych typów ładunków. Na rynku dostępne są maszyny o różnym udźwigu, dlatego można dopasować rodzaj maszyny do swoich potrzeb. Niektóre sztaplarki można użytkować jako standardowy wózek magazynowy.

Kompaktowe sztaplarki to niewielki i stabilny sprzęt idealny do wąskich przestrzeni nie tylko w magazynie, ale także w kuchni lub w sklepie. Cztery koła obracają się w dowolnym kierunku, ułatwiając manewrowanie i zbliżanie się do ładunku, który chcemy unieść. Sztaplarka oszczędza niepotrzebnego wysiłku i niewygody przy podnoszeniu ciężkich przedmiotów. Wózek można łatwo schować, gdy nie jest potrzebny ponieważ nie zajmuje dużo miejsca. W przypadku sprzętów akumulatorowych akumulator można z łatwością odłączyć, co stanowi elastyczne rozwiązanie.

Sztaplarki elektryczne lepiej sprawdzą się w warunkach, kiedy niezbędne jest zastosowanie wyższego wysięgnika i przeniesienie ładunku na większe wysokości. Ich możliwości są bliższe tym, które oferują typowe kabinowe wózki widłowe. Zasięg ramion widłowych, a tym samym wysokość podnoszenia sięga w ich wypadku nawet do 3500 cm, a udźwig oscyluje na granicy 1500 kg. Sztaplarki do palet tego typu znajdują swoje główne zastosowanie w hurtowniach, halach magazynowych, portach, ale również we wszelkiego rodzaju firmach kurierskich, w rozdzielniach i dyspozytorniach, magazynach, wielkopowierzchniowych sklepach, a nawet w archiwach czy serwisach. Sztaplarki elektryczne skonstruowane są w prosty sposób ułatwiający nie tylko sterowanie urządzeniem, ale również kierowanie nim podczas dojazdu na miejsce. Intuicyjny panel obsługi znacznie poprawia komfort użytkowania takiej maszyny. Sztaplarka akumulatorowa od AJ Produkty jest doskonała także jako stół podnoszący. Regulacja wysokości odbywa się przy pomocy dźwigni sterującej. Sztaplarka dostarczana jest z akumulatorem i ładowarką. Ta sztaplarka elektryczna jest kompaktowa, przyjazna dla użytkownika i przeznaczona jest do wszechstronnych zastosowań. Pomimo niewielkiego rozmiaru, produkt wytrzymuje obciążenie 400 kg. Wyposażona jest w dwa koła stałe i dwa skrętne, które ułatwiają manewrowanie sprzętem.

AJ Produkty oferuje szeroki wybór sztaplarek i inne sprzętów do podnoszenia i transportu ładunków. Oferujemy przenośniki przemysłowe rolkowe wykorzystywane w celu zwiększenia efektywności i przyspieszenia transportu ładunków na z góry określonych trasach, kontroli wagowej, kompletowania i pakowania towarów w magazynach, centrach dystrybucyjnych i zakładach produkcyjnych. W wielu miejscach przydatne będą wózki transportowe schodowe, które są zaprojektowane w taki sposób, żeby poradzić sobie z ciężkimi i wielkogabarytowymi towarami i ich transportem po schodach. Zaopatrzysz się u nas w różnego typu wózki transportowe, w tym rollkontenery, wózki do transportu palet, wózki i chwytaki do beczek, podnośniki nożycowe czy zawiesia pasowe. Zawiesia to narzędzia, które służą do podnoszenia oraz przenoszenia różnego rodzaju ciężkich i/lub wielkogabarytowych ładunków na krótkie dystanse, zarówno w poziomie, jak i w pionie. Zawiesia są kompatybilne z żurawiami, wyciągarkami, wysięgnikami, suwnicami czy dźwigami. Warto także zwrócić uwagę na rampy najazdowe, które są doskonałym narzędziem do wyrównywania poziomu powierzchni pomieszczeń, pokonywania progów i innych tego typu przeszkód. Pozwalają na bezpieczny przewóz po nich towaru, pomogą w jego załadunku i rozładunku, bez narażania towaru na uszczerbek. Ich powierzchnia jest ryflowana czyli ze żłobieniami, a przez to szorstka, dlatego zapobiega poślizgnięciom i upadkom oraz zapewnia lepszy odpływ wody, co podnosi jej codzienną funkcjonalność. Rampy znajdują zastosowanie nie tylko w sektorach logistycznych, ale także w warsztatach czy serwisach motoryzacyjnych. Nasz sprzęt daje gwarancję jakości i dobrej pracy przez lata. W przypadku pytań dotyczących produktów zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Chętnie doradzimy przy wyborze produktów.