Uchwyt do beczek

Akcesoria do wózków widłowych i do żurawi pomagają w wykonywaniu różnorodnych prac w zakładach pracy. Taki dodatkowy osprzęt do wózków widłowych czy żurawi zmienia całkowicie ich funkcje i umożliwia różnorodne zastosowania. Dodatkowe wymienne akcesoria są montowane do wózków widłowych zamiast tradycyjnych wideł. Dzięki nim wózek widłowy zyskuje możliwość podnoszenia i transportu ładunków innych niż palety i staje się sprzętem uniwersalnym. Zwiększa to znacząco zakres zastosowania wózka widłowego, jego funkcjonalność i profity, jakie może przynieść praca z wózkiem widłowym. Do najbardziej popularnych akcesoriów, oprócz przedłużek do wideł, należą haki, wysięgniki, czerpaki i łyżki, pługi do wózków widłowych czy chwytaki.

Zastosowanie przedłużek pozwala na zmianę długości roboczej wideł i dostosowanie jej do rodzaju przenoszonych produktów. Praktyczny hak zamienia wózek widłowy w żuraw warsztatowy. Zatrzask bezpieczeństwa i duży maksymalny udźwig, na przykład 2500 kg, sprawia, że sprzęt nadaje się do użytkowania w wymagających środowiskach takich jak magazyny, warsztaty i zakłady przemysłowe. Dla przykładu nasz teleskopowy mobilny żuraw o dużym udźwigu ma wysięgnik z odchyłem ramienia do 40° i blokadę zapobiegającą zsunięciu się podnośnika z wideł oraz składaną podporę z blokadą. Żuraw jest idealny do przemieszczania ciężkich i nieporęcznych przedmiotów oraz precyzyjnego podnoszenia maszyn. Żuraw ma maksymalny udźwig 2300 kg w wewnętrznym otworze haka i 440 kg w najbardziej zewnętrznym otworze haka. Z kolei wysięgniki pozwalają na wygodny transport ładunków niewymiarowych i długich. To idealny sposób transportu na przykład drewna, długich desek w tartakach albo na budowach. Ładunek tego typu jest podwieszany do wysięgnika. Czerpaki natomiast pozwalają transportować głównie materiały sypkie, takie jak żwir, piasek czy zboża. Stosuje się je często na budowach, ale także w rolnictwie. Chwytaki są przeznaczone do precyzyjnego i bezpiecznego podnoszenia ładunków, których nie transportuje się na paletach, na przykład betonowych bloków, bel, beczek czy kontenerów. Uchwyt do obsługi kontenerów ułatwia opróżnianie pojemników przy użyciu wózka widłowego. Zajmuje niewiele miejsca, gdy nie jest używany i łatwo go zamontować. Pługi do wózków widłowych sprawią, że odśnieżanie stanie się łatwe i przyjemne. Dobrej jakości sprzęt posiada wzmocnioną przednią krawędź dla maksymalnej trwałości, wyposażony jest w mechanizm sprężynowy, który wycofuje pług w przypadku kolizji oraz blokadę wideł, co zapewnia bezpieczne użytkowanie. Produkt może pracować prosto, prawoskrętnie lub lewoskrętnie. Jak widać, zamiast wielu sprzętów warto używać wózka widłowego z odpowiednim osprzętem. Montaż i demontaż akcesoriów do wózków widłowych nie jest skomplikowany i nie zajmuje dużo czasu, można go nawet przeprowadzić kilka razy w ciągu dnia pracy, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Uchwyty do beczek do wózków widłowych

W zakładach przemysłowych, magazynach i sklepach, gdzie używane są surowce przechowywane w beczkach, niezbędne są uchwyty do beczek do wózków widłowych. Uchwyty do wózków widłowych służące do transportowania ładunków w beczkach to specjalistyczny sprzęt, który ułatwia transport ciężkich ładunków w beczkach na niewielkie odległości, na przykład w obrębie magazynu lub z magazynu do środka transportu. Beczki i różnego typu okrągłe pojemniki są trudne w obsłudze bez odpowiedniego sprzętu. Beczki przemysłowe różnią się wielkością i cechami użytkowymi. Najczęściej używane są beczki metalowe i beczki z tworzyw sztucznych. Beczki używane są nie tylko do przechowywania różnych substancji płynnych, w tym substancji niebezpiecznych, na przykład kwasów, ale także do przewozu towarów stałych i sypkich, w tym produktów żywnościowych. Beczki stosowane są najczęściej w przemyśle chemicznym, spożywczym i farmaceutycznym i tam właśnie potrzebny jest odpowiedni sprzęt do ich obsługi.

Automatyczny chwytak do beczek od AJ Produkty służy do transportu plastikowych beczek, o maksymalnej wadze 450 kg, przy pomocy wózka widłowego. Montaż bezpośrednio do wózka nie wymaga narzędzi hydraulicznych ani użycia siły. Uchwyt automatycznie chwyta beczkę, dzięki czemu operator wózka może transportować beczki bez konieczności opuszczania kabiny. Uchwyt można złożyć, co oszczędza miejsce, gdy nie jest używany. Inny uchwyt do szybkiego i łatwego podnoszenia beczek metalowych może unieść beczki o wadze do 680 kg. Uchwyty do beczek do wózków widłowych wykonane są ze stali nierdzewnej malowanej proszkowo. Dzięki temu są odporne na korozję i na uszkodzenia mechaniczne, co zapewni im długą żywotność. Ważne, żeby przestrzegać zasad używania tego typu produktów. Bezpieczeństwo użytkowania uchwytów do beczek do wózków widłowych zapewni prawidłowa obsługa sprzętu. Przede wszystkim nie można go przeciążać - każdy sprzęt ma określoną nośność. Nie należy go też ciągnąć go po podłożu, ponieważ może zostać uszkodzony. Sprzęt powinien być poddawany regularnym przeglądom, a jeśli ma jakiekolwiek uszkodzenia, na przykład pęknięcia, czy odkształcenia, to nie powinien być używany. Nie należy także zostawiać podwieszonego ładunku bez nadzoru operatora wózka widłowego.

Wózek do beczek

Wózek do beczek pomoże zmniejszyć liczbę urazów w miejscu pracy wynikających z nieprawidłowej obsługi ręcznej ciężkich nieporęcznych obiektów, jakimi są beczki. Firma AJ Produkty oferuje szeroki asortyment wózków do beczek do ciężaru 500 kg. Istnieją różne modele wózków do przewozu beczek. Na uwagę zasługuje wózek hydrauliczny do transportu beczek. Mechanizm hydrauliczny sprawia, że do podnoszenia beczek potrzeba mniejszej siły oraz znacząco usprawnia ich obsługę. Stabilna regulowana konstrukcja wózka utrzymuje beczkę bezpiecznie w miejscu podczas transportu. Wózek na beczki wyposażony został w dwa duże koła poliuretanowe o niskim współczynniku tarcia. Koła są niezwykle trwałe i odporne na oleje, smary i wiele chemikaliów. Inny wózek do transportu beczek to rodzaj urządzenia 3 w 1 - to sprzęt, który podnosi, obraca i przechyla beczkę. Ten przechylny obrotowy wózek do transportu i opróżniania beczek można blokować w różnych pozycjach. Zablokowanie w pozycji poziomej ułatwia opróżnianie, a blokada w pozycji pionowej pomaga unikać wycieków. Z kolei solidna wanna ociekowa z barierką służy do przechowywania beczek w pionie. Wyposażona jest w otwory, które umożliwiają łatwy transport przy pomocy wózka widłowego. Profesjonalny sprzęt ułatwia proces podnoszenia i transport beczek, zapewniając bezpieczeństwo pracownikom i podnosząc wydajność pracy.

Firma AJ Produkty oferuje szeroką gamę urządzeń do transportu materiałów i podnoszenia obiektów, przeznaczonych do zakładów produkcyjnych, magazynów, warsztatów i sklepów, począwszy od wózków do palet, poprzez sztaplarki, po stoły podnośne. Oferujemy osprzęt do wózków widłowych, czyli różne wymienne akcesoria, które można zamontować w miejsce klasycznych wideł w wózku widłowym, co nadaje mu uniwersalny charakter i zwiększa efektywność podnoszenia i transportu w miejscu pracy. Warto zainwestować w akcesoria do przewozu beczek, aby praca z nimi stała się niekłopotliwa i bezpieczna. Transportując materiały płynne dobrze jest także posiadać sorbenty, ponieważ niekiedy dochodzi do awarii i wycieków. Sorbenty to ciała stałe - różnego typu materiały porowate, które wykorzystywane są do zbierania, zatrzymywania i pochłaniania niebezpiecznych substancji, przede wszystkim różnego rodzaju cieczy, takich jak woda, oleje, substancje ropopochodne, płyny przemysłowe, kwasy czy zasady. AJ Produkty oferuje różne rodzaje sorbentów o doskonałej chłonności. Zestaw dostarczany jest w cylindrycznym pojemniku zamykanym na klips. Zawiera oprócz mat, rękawów i uszczelniaczy także taśmę ostrzegawczą oraz wiązane worki na substancje niebezpieczne. Jeśli masz wątpliwości dotyczące specyfikacji naszych produktów, to nasi konsultanci są dostępni na czacie, aby odpowiedzieć na pytania i pomóc w doborze sprzętu i akcesoriów optymalnie dopasowanych do potrzeb.