System ochrony maszyn

Inspiracje i rady jak ułatwić sobie pracę

Chcesz ułatwić sobie pracę?

Przeczytaj nasze rady

Ogrodzenia ochronne maszyn

Zaawansowane ogrodzenia przemysłowe maszyn

Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz kontrola nad prawidłowym korzystaniem z maszyn oraz urządzeń wykorzystywanych w zakładach produkcyjnych, fabrykach magazynach, warsztatach, placach budowy czy placach wyładunkowych to absolutne minimum dbałości o bezpieczeństwo w czasie pracy. Firmy, które na co dzień korzystają z różnego rodzaju urządzeń, sprzętów czy maszyn, które mogą stanowić zagrożenie przy niewłaściwej eksploatacji, stworzyliśmy specjalną ofertę obejmującą system osłony i zabezpieczenia maszyn. Systemy wygrodzeń dostępne w naszym asortymencie można wykorzystać jako osłony zabezpieczające do maszyn czy też ogrodzenia magazynowe. System ochrony maszyn X-Guard spełnia wymogi Dyrektywy Maszynowej UE dla barier permanentnych dlatego jest to bezpieczne rozwiązanie zarówno które pozwoli stworzyć ogrodzenia ochronne maszyn dostosowane do potrzeb jak również do osłony maszyn bhp. Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych elementów systemu znajdują się w opisie poszczególnych produktów.

Elementy ochronne maszyn

Właściwa ochrona pracujących maszyn pozwala na zapobieganie wielu wypadkom przy pracy. Pomaga również w bezpośrednim zabezpieczaniu sprzętu przed dostępem osób nieupoważnionych, co jest wyjątkowo przydatne na przykład na zewnętrznych placach budowy lub nawet w wielkopowierzchniowych sklepach, w których prowadzone są remonty albo zmiana ekspozycji wymagająca użycia specjalistycznych urządzeń. Szacuje się, że właściwa ochrona maszyn i urządzeń pozwala uchronić się nawet przed połową nieszczęśliwych wypadków takich jak zranienia, porażenie prądem czy zmiażdżenia kończyn. Ponadto tego typu rozwiązania pozwalają także na ochronę urządzeń i maszyn przed nieautoryzowanym dostępem który może wpłynąć na ich zniszczenie lub nieprawidłowe funkcjonowanie. Osłony bezpieczeństwa do maszyn z naszej oferty to system barier znajdujący zastosowanie jako ogrodzenia ochronne o dostosowanej wysokości i szerokości dzięki modułowej budowie. Wygrodzenia przemysłowe znajdą zastosowanie również w innych obiektach taki jak areny sportowe czy lotniska. Właściwe ogrodzenia ochronne maszyn to rozwiązanie redukujące liczbę wypadków i poprawiające poziom bezpieczeństwa.

Siatki i ogrodzenia maszyn

Jednym z podstawowych elementów takiego systemu ochrony są metalowe siatki montowane na specjalnych słupkach. Każda z nich działa jak osobny segment (moduł), dzięki temu można je ze sobą łączyć w dowolny sposób i na dowolnej długości, tworząc nawet kilkusetmetrowe ogrodzenia maszyn pracujących, placów budowy, wydzielonych stref w hurtowniach albo magazynach. W ofercie AJ Produkty znajdziecie Państwo specjalistyczne systemy barier przemysłowych złożonych z siatek i ogrodzeń w formie przęseł oraz dostosowanych do nich słupków. Siatki dostępne są w wariantach o różnych szerokościach oraz wysokościach, których specyfikacja znajduje sie w opisach poszczególnych produktów. Wysoka jakość zastosowanych w produkcji materiałów pozwoli na wieloletnie korzystanie z oferowanych przez nas rozwiązań. Dostępne w kolorze czarnym i żółtym polecanym ze względu na jaskrawą, widoczną już z daleka barwę.

Zabezpieczające zamki

Do wymagających systemów zabezpieczenia urządzeń oraz stanowisk pracy polecane są bardziej zaawansowane i specjalistyczne akcesoria ochrony maszyn. Należą do nich znajdujące się w naszej ofercie zamki przeznaczone do drzwi przesuwnych oraz jednoskrzydłowych. Zamki mają sprężynowe uchwyty hakowe oraz prosty w obsłudze zaczep z regulacją, co uniemożliwia powstawanie w konstrukcji szczelin. Idealne do zabezpieczeń w miejscach, w których może często dochodzić do nieuprawnionego dostępu do urządzeń lub wchodzenia na wygrodzony teren pracy maszyn.