Osłona krawędzi

W zakładach pracy priorytetem jest bezpieczeństwo pracowników i klientów. Pracodawca ponosi odpowiedzialności za bezpieczeństwo zatrudnionych osób. Szczególnie wiele zagrożeń czyha na pracowników w zakładach przemysłowych, na hali produkcyjnej lub w magazynie. Jednak niektóre rodzaje zagrożeń dotyczą także przestrzeni biurowej. Poziom bezpieczeństwa podnoszą wszelkiego rodzaju oznaczenia, informacje o zagrożeniach i różnego rodzaju środki ochronne. Należą do nich znaczniki podłogowe, które pełnią funkcje informacyjne i ostrzegawcze. Służą do oznaczania obszarów w dowolnej przestrzeni roboczej oraz w miejscach publicznych. Znaczniki mają za zadanie poprawę bezpieczeństwa pracowników, na przykład dzięki wydzieleniu stanowisk pracy albo ciągów komunikacyjnych dla ludzi i pojazdów. Znaki i piktogramy informują o substancjach niebezpiecznych dla zdrowia, o wyjściach awaryjnych, o punktach zbornych w przypadku ewakuacji, o pożądanym kierunku ruchu pojazdów i ludzi, o umiejscowieniu sprzętu, na przykład defibrylatora lub apteczki, o konieczności wstępu na dany obszar jedynie w środkach ochrony osobistej, na przykład w kasku. Oznaczenia wpływają w znaczący sposób na podniesienie poziomu bezpieczeństwa pracowników i osób postronnych w wymagających miejscach pracy. Standaryzacja sprawia, że znaczniki podłogowe i inne znaki są powszechnie zrozumiałe. Do podniesienia poziomu bezpieczeństwa przyczyniają się także uszczelki krawędziowe. Osłona krawędzi przyda się w wielu miejscach pracy.

Profile ostrzegawcze

Zabezpieczenia krawędzi cechują się wysoką odpornością na eksploatację, nawet w trudnych warunkach. Dzięki swoim właściwościom osłony przeciwuderzeniowe idealnie sprawdzają się do ochrony krawędzi i narożników mebli, ścian oraz regałów magazynowych. Gumowa osłona krawędzi chroni przed wystającymi, ostrymi elementami. Osłony krawędzi wykonane są z porowatego EPDM, czyli z gumy technicznej, mającej jedną niezwykle ważną cechę, jaką jest wytrzymałość. Ten rodzaj gumy technicznej potocznie nazywa się kauczukiem syntetycznym. Osłona krawędzi z EPDM jest odporna na rozciąganie - nawet przy kilkukrotnym rozciągnięciu jej struktura nie zostanie naruszona i materiał nie straci swoich pierwotnych właściwości. Ponadto takie uszczelki krawędziowe są niewrażliwe na bardzo wysokie i niskie temperatury, na promieniowanie ultrafioletowe, na wilgoć, na wstrząsy oraz na większość substancji żrących, takich jak kwasy czy na typowe rozpuszczalniki. Z powodu tych licznych zalet produkty z gumy technicznej są powszechnie stosowane, szczególnie w przemyśle budowlanym i motoryzacyjnym. Produkuje się z nich na przykład osłony krawędzi czy uszczelki okienne. Produkty te będą w nienaruszonym stanie służyły przez wiele lat, stąd ich powszechne wykorzystanie. Ponadto, co bardzo istotne, uszczelki krawędziowe z kauczuku syntetycznego wyróżnia szybki, prosty montaż. Można go przeprowadzić samodzielnie, bez konieczności użycia kleju. Osłona krawędzi może być wykonana także z pianki poliuretanowej. Uszczelki krawędziowe z pianki poliuretanowej mają właściwości termoizolacyjne, są niepodatne na zapalenie, odporne na grzyby, pleśnie itp. Ponadto dobrze znoszą stosunkowo duże obciążenia. Przy montażu pianka poliuretanowa odznacza się doskonałą przyczepnością do prawie każdej powierzchni. Zabezpieczenia krawędziowe przeciwuderzeniowe dostępne są w różnych wielkościach i profilach. Występują w kolorze czarno-żółtym, w kształcie prostej listwy albo w kształcie litery L.

Oferowana przez AJ Produkty osłona krawędzi czy osłona ścian wykonana jest z pianki poliuretanowej o gęstości 30 kg/m3, która chroni i absorbuje wstrząsy. Ze względu na swoją trwałość może być użytkowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Oznaczając niebezpieczne krawędzie informujesz personel o zagrożeniach. Dzięki naszej praktycznej osłonie z pianki praca staje się bezpieczniejsza. Montaż osłony jest szybki i prosty. Profile ochronne posiadają samoprzylepny tył, który klei się do większości powierzchni i umożliwia łatwy montaż takiej osłony krawędzi. Z łatwością zamocujesz je na ścianach, w przejściach i w narożnikach pomieszczeń. Osłony pomalowano na wyraziste kolory (czarny i żółty), co zapewnia doskonałą widoczność nawet z dużej odległości. Dzięki temu osłona krawędzi zapewnia bezpieczeństwo użytkowników. Osłona krawędzi może służyć również do ochrony przewodów przed uszkodzeniem. Wówczas montowana jest na krawędzi blachy - w miejscu przeprowadzenia przewodów. Taka osłona krawędzi odporna jest na typowe rozpuszczalniki, smary, oleje, wodę morską, pleśnie itp. Chroni izolację przewodów i kabli przed uszkodzeniem oraz zapewnia izolację elektryczną.

Bariery ochronne

Bariery ochronne znajdują zastosowanie w miejscach, które wymagają zastosowania szczególnych środków ostrożności, na przykład na halach produkcyjnych czy w magazynach. Mają za zadanie ochronę osób i mienia, takiego jak składowane produkty. Solidne bariery antykolizyjne służą do użytku wewnątrz i na zewnątrz budynków. To skuteczna ochrona konstrukcji, maszyn, towarów w magazynach, na przykład przed zderzeniem z wózkami widłowymi i innymi pojazdami. Bariery mogą wyznaczać strefy załadunku, rozładunku i postoju. Produkt w całości wykonano ze spawanych rur stalowych. Jest zatem solidny i trwały. Bariera idealnie nadaje się do wyznaczania stref załadunku i rozładunku oraz oddzielania poszczególnych obszarów w magazynie, na zapleczu sklepu, w hali zakładu pracy. Różne typy barier łączyć ze sobą, aby wyznaczać wydzielone strefy według potrzeb konkretnej lokalizacji.


Jeśli masz problem ze znalezieniem potrzebnych produktów, to chętnie służymy pomocą. Firma AJ Produkty oferuje szereg sprzętów i akcesoriów mających wpływ na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscu pracy. Oferujemy znaczniki podłogowe, znaki informacyjne i ostrzegawcze, osłony krawędzi oraz bariery ochronne. Nasze gumowe osłony krawędzi spełniają najwyższe standardy jakości. Gumowa osłona krawędzi zapewni bezpieczeństwo w zakładzie pracy. Nasze profile ochronne wykonane zostały z przyciągającej wzrok czarno-żółtej pianki poliuretanowej, która skutecznie osłania i ostrzega przed niebezpieczeństwami. Dzięki niej możemy chronić także przewody elektryczne. Odporne na ścieranie taśmy i znaki pomogą oznaczyć podłoże i powierzchnię ścian w prawidłowy sposób oraz przyczynią się do zachowania porządku. Warto wspomnieć, że nasza szeroka gama produktów obejmuje również zabezpieczenia dla dzieci, takie jak bramki zabezpieczające schody, zabezpieczenia drzwi przed zatrzaśnięciem chroniące rączki dziecka, osłony mebli i ścian do montażu na narożniki, zabezpieczenia przed otwieraniem, które mogą być montowane na przykład na szuflady i na drzwiczki szafek czy zabezpieczenia dostępu do gniazdek elektrycznych. Te akcesoria pomogą zapewnić bezpieczeństwo dzieciom, szczególnie tym najmłodszym. W przypadku wątpliwości dotyczących cech produktów skontaktuj się na czacie z naszymi konsultantami. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.