Szafy komputerowe i stacje robocze

W firmach wykorzystanie komputerów czy jakichkolwiek innych sprzętów elektronicznych jest już na porządku dziennym. Nie ma znaczenia, czy firmą jest niewielki rodzinny sklepik w małym miasteczku, czy ogromna fabryka dostarczająca budowlane świdry dla odbiorców na całym świecie. O ile jednak używanie elektroniki jest czymś powszechnym, o tyle odpowiednie jej chronienie przed zepsuciem, uszkodzeniami czy zabezpieczenie zawierających plików, wciąż stanowi niemały kłopot. Firma AJ Produkty oferuje proste, ale skuteczne rozwiązanie tego problemu, proponując Państwu zakup nowoczesnych i funkcjonalnych szaf na komputerowe stacje robocze.

Szafy komputerowe

Najprostszą formą skutecznej ochrony komputerów na stacjach roboczych jest zainstalowanie ich w specjalnych szafach. Zapobiegają one mechanicznemu uszkodzeniu sprzętu elektronicznego dzięki stalowym lub blaszanym obudowom oraz szklanej lub wykonanej z plexiglasu szybie, która jednocześnie umożliwia swobodne obsługiwanie monitora. Szafy komputerowe to mocna i stabilna konstrukcja spotykana głównie w miejscach, gdzie panują warunki podwyższonego ryzyka: kurze, pyły, sprzęty mechaniczne, jeżdżące wózki, oleje, farby i chemiczne ciecze. Szafka, wyposażona w komory, chroni schowany w środku komputer przed zanieczyszczeniami i uszkodzeniami, zapewniając jednak całkowitą swobodę w jego obsłudzetera. Posiadamy modele, które zostały wyposażone w klawiatury zewnętrzne lub takie, które posiadają również zabezpieczenia dla urządzeń peryferyjnych (klawiatur, myszek). Komora szafy pozwala pomieścić monitory o przekątnej od 19 do nawet 24 cali.

Zamykana przemysłowa szafka na komputer

Nasza przemysłowa zamykana szafka na komputer pozwala na zamknięcie procesora, płaskiego monitora i innego sprzętu komputerowego w jednej szafce, aby chronić go przed kurzem, zanieczyszczeniami i uderzeniami mechanicznymi. Szafa na komputer przemysłowy nie zajmuje zbyt dużej przestrzeni w miejscu pracy. Dostępne są dwie opcje: jedna ze stałą półką na klawiaturę na zewnątrz szafki, a druga z zamykaną, gdzie półka na klawiaturę i myszkę jest wysuwana. Ta przemysłowa szafka na komputer zamykana zalecana jest szczególnie zapylonym otoczeniu. Małe drzwiczki serwisowe z boku ułatwiające dostęp do procesora w celu włączenia komputera lub włożenia dysku bądź urządzenia USB. Z ich pomocą korzystanie z dodatkowych urządzeń może się odbyć bez konieczności otwierania głównych drzwiczek szafy komputerowej. Wbudowany wentylator i filtrowana wentylacja zapobiegają przegrzaniu sprzętu. Oprócz zamykanych szaf na komputer posiadamy również wiele innych szafek komputerowych, o różnej wysokości, do przechowywania komputerów, monitorów wraz z ich akcesoriami. Przejrzyj nasze strony produktów, aby uzyskać więcej informacji.

Komputerowa stacja robocza

W naszej ofercie znajdują się również kompaktowe szafki komputerowe, które działają również jako komputerowe stacje robocze do środowisk przemysłowych, dzięki czemu możesz stworzyć sobie idealne miejsce do pracy, a Twoje urządzenia są odpowiednio chronione przed brudem i kurzem. Szafki te zapobiegają infiltracji sprzętu komputerowego przez zanieczyszczeniami. Stalowa stacja robocza jest wyposażona w zamykaną i wentylowaną szafkę, w której mieści się standardowy monitor komputerowy. Szafa na komputer zawiera również wysuwaną półkę na klawiaturę z szafkami oraz pochyloną powierzchnię do pisania. Te funkcje nie tylko chronią komputer, ale są ergonomiczne z perspektywy użytkownika. Dużą zaletą konstrukcji szafy jest zapobieganie plątaniu się kabli dzięki otworom do prowadzenia przewodów elektrycznych czy przewodów niezbędnych do ładowania. Dostęp do jednostki centralnej możliwy jest przez zamykane boczne drzwiczki, a sama komputerowa stacja robocza posiada wyprowadzone na zewnątrz kable zasilające oraz panel elektryczny z uziemionymi gniazdkami. Konstrukcja z metalowej blachy sprawia, że montaż stacji roboczych od AJ Produkty jest niezwykle prosty i możliwy przy każdej pionowej powierzchni. Szafy komputerowe można więc zamontować przy ścianie lub wbudować w inne meble znajdujące się w warsztacie, zaoszczędzając w ten sposób mnóstwo miejsca i tworząc dodatkowe zabezpieczenie dla komputera. Szafa na komputer charakteryzują się obudową, niewielką, kompaktową powierzchnią, posiada również uniwersalne wysuwane półki na klawiaturę i myszkę. Nasze szafy komputerowe zawierają także komory, które można wykorzystywać w celu przechowywania dokumentów czy plików, ponadto posiadają również specjalistyczny system wentylujący. To on dba o to, aby komputer znajdujący się w środku nie ulegał przegrzaniu, a jednocześnie, aby nie dostawały się do niego latające w powietrzu pyłki i różnego rodzaju zanieczyszczenia. Są to niezbędne informacje przy wyborze odpowiedniej szafy komputerowej. Kup odpowiednią dla siebie komputerową stację roboczą, dokładnie analizując wszystkie jej szczegóły, specyfikacje i dostępne informacje na naszej stronie internetowej.

Uniwersalizm zastosowania

Chociaż na pierwszy rzut oka komputerowe szafy na stacje robocze mogą mieć zastosowanie wyłącznie w fabrykach czy halach produkcyjnych, to ich wykorzystanie jest o wiele szersze. Stacje robocze dla komputerów są w powszechnym użytku w różnych laboratoriach. Spotyka się je również w drukarniach i warsztatach, magazynach oraz hurtowniach, gdzie co prawda nie ma ryzyka zanieczyszczenia, ale szafa komputerowa i tak stanowi świetne zabezpieczenie przed przypadkowymi uszkodzeniami mechanicznymi. Celem naszych szafek na komputery jest zapewnienie ochrony komputera, monitora przed brudem i kurzem w pomieszczeniach przemysłowych i produkcyjnych. Aby to osiągnąć, nasze praktyczne szafy na komputer, klawiaturę i mysz jest najlepszym wyborem! Obudowa szafki jest wykonana z blachy stalowej i jest również wyposażona w wysuwaną półkę na klawiaturę oraz zamykane drzwi. Możesz użyć tych szafek, umieszczając je na stołach lub biurkach komputerowych. Możesz też przymocować te szafki do ścian lub zamontować je na uchwycie, w zależności od potrzeb. Przemysłowa szafka komputerowa, dzięki nowoczesnej technologii, nadaje się do każdego obszaru, w którym istnieje ryzyko przedostania się brudu do komputera, takiego jak fabryki, warsztaty, magazyny, stacje benzynowe i inne tego rodzaju miejsca pracy. Przejrzyj nasze strony produktów, aby uzyskać więcej informacji na temat różnych opcji szaf komputerowych sprzedawanych przez AJ Produkty. Każda szafka komputerowa z naszej oferty wspomaga pracę w trudnych warunkach, a także jest niezbędną pomocą w utrzymaniu prywatności.