Szafka na butle gazowe

Prawidłowe przechowywanie substancji niebezpiecznych, takich jak gazy techniczne, jest ważne dla bezpieczeństwa pracowników i osób postronnych. Gazy techniczne są niezbędne w wielu branżach gospodarki. Są niezastąpione w przemyśle, ale są jednocześnie niebezpieczne dla ludzi, szczególnie w przypadku nieprawidłowego użytkowania, przewożenia lub magazynowania. Gaz płynny jest nowoczesnym, wygodnym i wartościowym paliwem, zalicza się jednak do substancji mogących stanowić zagrożenie w przypadku nieumiejętnej eksploatacji. Z tego powodu istotną rolę w jego użytkowaniu odgrywają odpowiedniej jakości butle gazowe, solidne i odpowiednio oznakowane. Butle gazowe należą do ruchomych pojemników ciśnieniowych gazu i znajdują zastosowanie w wielu branżach, na przykład w przemyśle przy spawaniu, przy pracach w laboratorium, przy chłodzeniu i zamrażaniu. Butle gazowe mają na celu ochronę zawartości przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, na przykład przed przegrzaniem. Butle muszą być przewożone w pozycji pionowej, na wózkach z odpowiednią wentylacją i zabezpieczeniem przed przewróceniem, aby nie uległy uszkodzeniu. Butli nie wolno przewozić razem z innymi materiałami wybuchowymi czy łatwopalnymi. Butle gazowe to produkty, które podlegają surowym przepisom ze względu na wysoki stopień zagrożenia, jakie mogą stworzyć przy nieprawidłowym użytkowaniu i przechowywaniu. Z tego powodu butle gazowe nie mogą być składowane w miejscach, w których mogłoby to zagrażać pracownikom lub innym osobom, takich jak ciągi komunikacyjne, portiernie, miejsca wypoczynkowe w zakładach pracy. Butlom z gazem może zaszkodzić wysoka temperatura (nie może być wyższa niż 35 stopni Celsjusza), wzrost ciśnienia czy narażenie na korozję. Butli nie wolno umieszczać w sąsiedztwie liczników elektrycznych, gniazdek i urządzeń powodujących iskrzenie. Nie wolno przechowywać ich w pomieszczeniach znajdujących się poniżej poziomu gruntu. Powinny być trzymane w miejscu suchym i dobrze wentylowanym. Wymagania dotyczące użytkowania i magazynowania butli gazowych określają złożone przepisy techniczno-budowlane, których należy bezwzględnie przestrzegać. Popularnym rozwiązaniem jest przechowywanie butli z gazem w specjalistycznych szafach na butle gazowe. Szafy tego typu muszą spełniać określone kryteria techniczne. Firma AJ Produkty oferuje wysokiej jakości szafy na pojemniki z gazem, spełniające normy dotyczące przechowywania tego typu produktów.

Szafy na butle gazowe - cechy użytkowe

Szafy na butle gazowe chronią je przed czynnikami zewnętrznymi, które mogą zagrozić ich bezpieczeństwu. Wykonana ze stali szafa na butlę gazową stanowi doskonałą izolację i ochronę dla zawartości butli. Szafy na butle gazowe można stosować wewnątrz i na zewnątrz budynku, jeśli zachodzi taka potrzeba. Na rynku dostępne są modele szaf wiszących i stojących, mocowanych do podłoża. Szafy na butle gazowe wykonane są z blachy stalowej, są trwałe i stabilne. Mają wewnętrzne wytrzymałe przegrody oddzielające od siebie butle gazowe, często charakteryzuje je wzmocniona podwójna podłoga. To rodzaj produktu, który jest ognioodporny. Pojemniki na butle z gazem mają odpowiedni system wentylacji. Kontenery z siatki metalowej na butle gazowe do użytku na zewnątrz wyposażone są w dach chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, głównie przed opadami deszczu i śniegu. Przeznaczone są do prawidłowego magazynowania większej liczby butli z gazem na wolnej przestrzeni. Mają zamykane drzwi, galwanizowane powierzchnie siatki i dachu, zabezpieczone przed korozją. Do ustawienia na zewnątrz stosuje się też mniejsze zamykane szafki, na jedną, dwie lub kilka butli, podobne w swojej konstrukcji do szafek wewnętrznych.

Na rynku dostępne są szafy na butle z gazem o różnych wymiarach. To meble zamykane na klucz, w celu zabezpieczenia przed dostępem niepowołanych osób. Dla przykładu nasza wentylowana szafa do przechowywania butli gazowych na zewnątrz budynków wyposażona jest w zamek cylindryczny z 3 trzema kluczami. Wentylowana i zamykana szafa zapewni bezpieczne przechowywanie butli gazowych. Do wyższych modeli szafek można dokupić dodatkowe półki, aby jeszcze bardziej zoptymalizować przechowywanie. Dodatkowe półki dostępne jako akcesoria. Półka pozwala na szybkie i łatwe zaadaptowanie szafki na gazy do indywidualnych potrzeb. Każda półka wykonana jest z antykorozyjnej blachy stalowej galwanizowanej, podobnie jak cała szafa, dzięki czemu jest odporna na korozję. Ta profesjonalna specjalistyczna szafa posiada doskonałą wentylację zapewniającą optymalne warunki magazynowania butli gazowych.

AJ Produkty oferuje oprócz szaf na butle z gazem także profesjonalne szafy na chemikalia z izolacją przeciwogniową. Szafy posiadają kanał wentylacyjny oraz półki z podwyższonymi krawędziami i zamkniętymi narożami, zamykane są na zamek. Półki są regulowane i posiadają podwyższone krawędzie i zamknięte naroża, co zapobiega rozprzestrzenianiu się potencjalnych wycieków. Szafa pomyślnie przeszła testy w zakresie stabilności i trwałości. Jest bardzo solidnie wykonana i posiada trwałą powierzchnię. Szafę na chemikalia wyposażono w zamek z dwoma kluczami. W wielu zakładach pracy przyda się pojemna szafka do przechowywania różnego rodzaju akumulatorów. Wyposażona jest w perforowaną półkę, czujnik alarmowy i 6-kierunkowe gniazdo dla łatwego ładowania i posiada izolację przeciwpożarową. Taka szafa do przechowywania baterii z izolacją przeciwpożarową to doskonały wybór do bezpiecznego przechowywania i ładowania akumulatorów litowo-jonowych. Szafka jest wyposażona w czujnik dymu oraz wewnętrzny i zewnętrzny czujnik alarmowy, który ostrzega o zapłonie baterii wewnątrz szafy. Wartym zauważenia meblem jest szafa do bezpiecznego przechowywania laptopów, która posiada pełnowymiarowe centralne drzwi z zamkiem. Każda przegroda z gniazdem do zasilania pozwala ładować laptopy, telefony komórkowe, aparaty fotograficzne i inne gadżety elektroniczne w tym samym czasie. Dobra wentylacja z dołu, z góry, z tyłu i pomiędzy komorami szafy przyczynia się rozproszenia ciepła generowanego podczas ładowania. Szafki ładujące to doskonałe rozwiązanie w szkołach i miejscach pracy. W przypadku pytań i wątpliwości dotyczących cech naszych produktów prosimy o kontakt na czacie z naszymi konsultantami. Doradzimy przy wyborze naszych mebli, sprzętów i akcesoriów.