Podnośnik, chwytak, stojak do beczek

Inspiracje i rady jak ułatwić sobie pracę

Chcesz ułatwić sobie pracę?

Przeczytaj nasze rady

Chwytak do beczek

Sprzęt do przenoszenia beczek, zapewniający bezpieczny i wydajny transport beczek, to sprzęt niezbędny w wielu zakładach pracy. Procesy logistyczne realizowane w przedsiębiorstwach powinny przebiegać bez zakłóceń. Sprzęt wykorzystywany do transportu wewnętrznego musi więc radzić sobie z szybkim i sprawnym przenoszeniem różnorodnych ładunków potrzebnych na różnych etapach produkcji lub w magazynie. Specjalistycznego sprzętu do transportu wymagają między innymi beczki. W AJ Produkty oferujemy szeroką gamę urządzeń do obsługi beczek, aby zapewnić ich bezpieczne podnoszenie i transport. Użycie odpowiedniego sprzętu do podnoszenia zmniejszy ryzyko urazów, wypadków i wycieków podczas ręcznego przemieszczania beczek. Chwytak do unoszenia beczek zapewnia łatwą obsługę ręczną beczek. Umożliwia szybki transport i zwiększa wydajność pracy. Różnego rodzaju chwytaki przyczyniają się też do poprawy bezpieczeństwa eksploatacji beczek. Wózek do beczek to jedno z popularniejszych narzędzi do ich przemieszczania. Wózek bębnowy to prosty sposób na przenoszenie zwłaszcza ciężkich beczek. Wózek na kółkach znajduje się pod bębnem i ułatwia jednej osobie pchanie go na wybrane miejsce. Większość wózków ma prostą konstrukcję stalową, ale dostępny jest również model z tacką o pojemności 30 litrów z polietylenu, która zbiera wszelkie wycieki podczas transportu. Model ten posiada również stalową rączkę, która ułatwia użytkownikowi kontrolowanie kierunku ruchu. Dodatkowo wózek do transportu beczek zapewni większą zwrotność podczas prowadzenia i przewożenia ładunku. Poniżej przedstawiamy osprzęt niezbędny w transporcie beczek, różne kategorie wózków, podnośniki, uchwyty, chwytaki, do pracy w pozycji poziomej i pionowej.

Zacisk do przewozu beczek za pomocą wózka widłowego

Użyj zacisku bębna do przewozu beczki za pomocą wózka widłowego. Zacisk do beczek zapewnia prosty sposób przenoszenia plastikowych lub stalowych beczek za pomocą wózka widłowego. Zacisk - uchwyt do beczek - pasuje bezpośrednio do wideł wózka. Pazury automatycznie zamykają się i otwierają, gdy bęben jest podnoszony i opuszczany na podłogę, dzięki czemu kierowca pojazdu może przeprowadzić procedurę obsługi beczki od podniesienia do dostawy na wyznaczone miejsce bez konieczności wychodzenia z kabiny. Taki chwytak do beczek to dobre rozwiązanie dla firm, które muszą przenosić wiele różnych rodzajów ładunków i chcą mieć możliwość podnoszenia bębnów przy użyciu posiadanego sprzętu.

Podnośnik do beczek

Podnośnik do beczek oznacza trzy w jednym - podnieś, obsługuj i przemieszczaj za pomocą jednego sprzętu. Taki chwytak do beczek to idealny sprzęt dla firm, które często obsługują beczki. Podnośnik do beczek ułatwia podnoszenie i opróżnianie standardowych beczek stalowych o pojemności 210 litrów. Podnośnik ułatwia transport beczek na dowolnej wysokości, jednak do maksymalnej wysokości podnoszenia 1320 mm. Bęben można zablokować poziomo lub w pozycji pionowej, aby uniknąć rozlania zawartości beczki podczas transportu lub przechylić pod kątem 120˚ w celu łatwiejszego opróżniania. Można wykonać pełen obrót beczki w dowolnym kierunku. Podnoszenie i opuszczanie beczki wymaga minimum wysiłku. Podnośnik nadaje się do transportu beczek oraz ręcznego opróżniania. Taki podnośnik służy do przenoszenia beczek zamkniętych i otwartych. Wybierając konkretny model podnośnika należy zwrócić uwagę na jego maksymalny udźwig. Podnośnik przeznaczony jest do użytku z łańcuchem lub hakiem podnoszącym wózka widłowego.

Wózek do przewozu beczek

Istnieją różne modele wózków do przewozu beczek. Wózek bębnowy działa w podobny sposób jak układarka, umożliwiając podnoszenie i manewrowanie ładunkami za pomocą jednego urządzenia. Ma dwa stałe kółka z przodu i dwa obrotowe z tyłu, aby ułatwić manewrowanie, a także obsługiwaną pedałem funkcję szybkiego podnoszenia, która usprawnia pracę. W firmach, które często zajmują się obróbką beczek, ważne jest również posiadanie odpowiednich pojemników na rozlewy, zestawów rozlewowych i zamkniętych palet do przechowywania beczek, aby beczki można było bezpiecznie przechowywać bez ryzyka wypadków. Mocny wózek hydrauliczny zaprojektowany do obsługi beczek sprawia, że do podnoszenia potrzeba mniej siły, co usprawnia obsługę beczek. Regulowana konstrukcja tego sprzętu utrzymuje beczkę bezpiecznie w miejscu podczas transportu. Wózek na beczki wyposażony został w dwa duże koła poliuretanowe o niskim współczynniku tarcia. Koła są niezwykle trwałe i odporne na oleje, smary i wiele chemikaliów. Dwa mniejsze koła skrętne ułatwiają manewrowanie wózkiem. Sprawdź witrynę AJ Produkty, aby znaleźć wszystkie potrzebne Ci urządzenia zabezpieczające przewóz bębnów. Posiadamy szeroki asortyment sprzętu do przenoszenia i podnoszenia, aby pomieścić ciężkie ładunki o różnych kształtach i rozmiarach. Warto zwrócić uwagę na wózek na dwie beczki w pozycji pionowej lub jedną beczkę w pozycji poziomej w uchwycie z wanną wychwytową. Ewentualne wycieki z beczek przenikają przez kratkę wprost do wanny ociekowej. Wózek wyposażony jest w kratkę metalową i solidny uchwyt. To doskonałe mobilne rozwiązanie do transportu i przechowywania beczek. Wykonano go z mocnej blachy stalowej lakierowanej proszkowo. Jest trwały i solidny. Sprzęt jest wyposażony w ergonomiczny uchwyt do prowadzenia, dwa koła stałe i dwa skrętne, które zapewniają sprawne manewrowanie. Uchwyt do prowadzenia wózka zaprojektowano z myślą o wygodzie i ochronie dłoni pracownika. Hamulce skutecznie utrzymują wózek w miejscu podczas załadunku i rozładunku. Koła posiadają nylonowe bieżniki i wytrzymują duże obciążenia. Charakteryzują się niezwykłą trwałością i miękko toczą się po gładkich i równych podłożach. Wybierając wózek należy zwrócić uwagę na jego cechy funkcjonalne, w tym na maksymalny udźwig.

W AJ Produkty na pewno znajdziesz wózki do beczek i inny osprzęt do transportu bębnów i nie tylko, które będzie odpowiadał potrzebom Twojej firmy. Profesjonalny sprzęt pomoże zmniejszyć liczbę urazów w miejscu pracy wynikających z nieprawidłowej obsługi ręcznej ciężkich nieporęcznych obiektów i z konieczności zginania się podczas pracy. W przypadku pytań dotyczących produktów skontaktuj się na czacie z naszymi konsultantami. Chętnie pomożemy w wyborze optymalnego sprzętu do Twojego zakładu pracy.