Przechowywanie beczek - wanny wychwytowe, palety i stojaki na beczki

Inspiracje i rady jak ułatwić sobie pracę

Chcesz ułatwić sobie pracę?

Przeczytaj nasze rady

Paleta na beczki pojemniki - produkty ułatwiające obsługę beczek

Magazynowanie i przechowywanie oraz serwis materiałów czy towarów płynnych w beczkach wymaga odpowiednich akcesoriów ułatwiających rutynowe prace. Jeśli przechowujesz żywność, lub towary zarówno w postaci stałej, jak i płynnej, ważne jest, aby zachować czystość i świeżość składowania zarówno w pojemnikach, jak i wokół nich. Na przykład w dużej chłodni obok kuchni lub restauracji, gdzie występuje konieczność składowania dużej ilości żywności o długim okresie trwałości. W ofercie AJ produkty znajduje się zarówno beczka wykonana z trwałego tworzywa HDPE, która jest dopuszczona do kontaktu z żywnością, jak i różnorodne wanny wychwytowe ułatwiające pracę z beczkami. W przypadku działania z substancjami niebezpiecznymi np. olejami należy zadbać o odpowiedni poziom bezpieczeństwa środowiska - np. poprzez niedopuszczenie do zatrucia wód gruntowych niebezpiecznymi substancjami. Dlatego w transporcie wanna ociekowa do oleju jest odpowiednim rozwiązaniem. Natomiast w obiektach takich jak magazyny czy fabryki stosowanie wanien wychwytowych jest dobra praktyką, dzięki której można zminimalizować skutki potencjalnych wycieków. Tego typu produkty znajdują się w szerokiej ofercie naszej firmy.

Obsługa beczek

Nasze produkty takie jak wanna ociekowa wychwytowa czy palety wychwytowe to doskonałe narzędzia ułatwiające przechowywanie, przenoszenie beczek i pojemników do przechowywania. W przypadku stojących beczek: wybierz palety ze stalowymi lub plastikowymi kratkami, które zbierają wszelkie nieszczelności i są łatwe do czyszczenia. W ofercie AJ Produkty znajdują się zarówno palety na dwie beczki, jak i palety na cztery beczki, jak również wanna przenośna która ułatwia transport za pomocą wózka widłowego. Wanna / paleta wychwytowa (24700) wykonana z polietylenu pochodzącego z recyklingu to rozwiązanie odporne na większość cieczy. Wanna wychwytowa ma dwa warianty różniące się wymiarami: wysokość:140mm, szerokość: 1245mm, długość: 635mm lub 1245mm, jednak dzięki modułowej budowie daje możliwość połączenia wielu sekcji aby powiększyć przestrzeń wyłapująca wycieki na dużych powierzchniach składowania np. pojemników. Ponadto wanna wychwytowa może zostać wyposażona w system odprowadzania wycieków i zminimalizować ryzyko dla środowiska w razie poważnego wycieku. Tego typu wanny wychwytowe można dodatkowo wyposażyć w rampy które ułatwią załadunek i rozładunek.

Wanna wychwytowa do kontenerów IBC

Pojemniki IBC / mauzer często nazywana także jako beczka plastikowa 1000l to kolejne popularne stosowane w przemyśle rozwiązanie. Przechowywane w nich substancje mają różną charakterystykę i zastosowania. W naszej ofercie znajdują się różne warianty produktów do przechowywania oraz obsługi tego typu pojemnika: wanny stalowe malowane proszkowo lub paleta wykonana z polietylenu. Pojemność wanny wynosi od 1,2 do 3 ton w zależności od modelu. Możliwość ściągnięcia kratownicy ułatwia czyszczenia wanny. Wanna wychwytowa pod mauzer tego typu nadaje się do transportu dzięki przystosowaniu do wózków widłowych. Przenośna wanna ociekowa to doskonałe i rozwiązanie do składowania i obsługi beczki plastikowe 1000l, których pojemność w razie wycieku pozwoli na bezpieczne wychwycenie niebezpiecznych substancji.

Szybko działający zestaw sorbentów

AJ produkty oferuje również zestaw sorbentów, który doskonale nadaje się do trzymania pod ręką w razie drobnego wypadku. Opakowanie - w tym poduszki, paski i uszczelniacz - zapewnia szybkie wchłanianie w przypadku wycieku. Zestaw doskonale sprawdzi się do wychwytu niektórych substancji niebezpiecznych zarówno w kontakcie z olejami i substancjami na bazie wody. Uszczelniacz skutecznie uszczelni uszkodzoną beczkę. Pakiet ochronny warto trzymać w pobliżu miejsca przechowywania pojemników. Zestaw sorbentów pozwoli na szybki serwis w razie nagłych problemów.

Podesty i wanny wychwytowe gwarancją bezpiecznego składowania beczek

Nawet najmocniejsze i wzmacniane beczki mogą okazać się niewystarczającą zaporą dla zgromadzonej w środku cieczy. Wieloletnie przechowywanie w nich płynów, działanie olbrzymiego ciśnienia lub temperatur albo nawet przypadkowe sytuacje, jak upuszczenie lub uszkodzenie beczki może sprawić, że ulegnie ona zniszczeniu, a zawarta w środku ciecz zacznie z niej wypływać. Dlatego w każdym przedsiębiorstwie, w których wykorzystuje się w jakikolwiek sposób beczki – niezależnie od jej zawartości – powinny być dostępne specjalne wanny wychwytowe i podesty wychwytowe , które zapobiegają rozprzestrzenianiu się wycieków. Wanny wychwytowe to rozwiązanie dzięki któremu możemy różny rodzaj pojemników przed konsekwencją wycieku.