Regały i szafy na chemikalia

Przechowywanie dokumentów i kosztowności - poradnik

Ćśśśś! Poznaj nasze porady, jak przechowywać tajne dokumenty i kosztowności

Przeczytaj nasz poradnik

Przechowywanie chemikaliów: bezpieczne szafy i regały

Praca z chemikaliami należy do jednych z najbardziej niebezpiecznych i trudnych zajęć, często związanych z podwyższonym ryzykiem wycieków i zagrożeniem dla zdrowia lub nawet życia pracowników. Zakłady produkcyjne, laboratoria czy warsztaty, w których korzysta się z chemikaliów, muszą być więc odpowiednio przygotowane na ich przechowywanie i transport. Szafa warsztatowa do przechowywania tego typu materiałów, szafa na trudnopalne chemikalia powinny charakteryzować się wykonaniem wysokiej jakości, dostosowanym do potrzeb przedsiębiorstwa. Pestycydy, chemikalia, kwasy, nawozy syntetyczne, itp. to substancje, które są produkowane i przetwarzane w magazynach, fabrykach, laboratoriach, zakładach chemicznych i innych tego rodzaju miejscach pracy. Ilość tego typu substancji zależy najczęściej od profilu działalności przedsiębiorstwa. Substancje te są uważane za niebezpieczne, jeżeli są zagrożeniem dla ludzi, zwierząt bądź negatywnie oddziałują na środowisko zewnętrzne. Niektóre z tych substancji mogą być również łatwopalne, żrące, cuchnące lub zanieczyszczające. Aby uniknąć takich problemów, przedsiębiorstwa muszą przechowywać te substancje z najwyższą starannością i bezpieczeństwem, zgodnie ze wskazanymi przepisami. Z tych powodów w AJ Produkty sprzedajemy wolne od zagrożeń najwyższej jakości szafy do przechowywania chemikaliów, które są przeznaczone wyłącznie do bezpiecznego przechowywania wybranych substancji. Ważne jest, aby odpowiednio dostosować ilość przechowywanych materiałów do rozmiarów szafy na chemikalia. Cena każdej szafy zależy od jej zastosowania. Ciężar szaf na chemikalia często jest większy od klasycznych szaf, na co należy zwrócić uwagę w przypadku niektórych obiektów, w których mają się znaleźć. Zapoznaj się z dostępnymi na stronie internetowej szczegółami specyfikacji naszych produktów, których cena jest adekwatna do jakości użytych materiałów, abyś mógł wybrać te najlepiej odpowiadające Twoim wymaganiom.

Klasyczne środki chemiczne

Chemikalia to również produkty, których w wielu firmach i przedsiębiorstwach używa się codziennie, mogą być to między innymi środki czystości czy również płyny samochodowe. Taki typ produktów bardzo często wymaga odpowiednich warunków do przechowywania, w których nie sprawdzi się klasyczny regał na środki czystości. Nasza szafka na środki chemiczne jest idealnie dostosowana do tego typu produktów. Szafa na środki chemiczne to najczęściej szafa posiadająca zamknięte drzwi, wentylowane otwory są rozwiązaniem, dzięki któremu konstrukcja szafy zapewnia większe bezpieczeństwo przechowywania w razie jakiegokolwiek wycieku produktów.

Bezpieczna szafa na chemikalia

Szafa na chemikalia AJ Produkty to produkt dostępny w kilku różnych wzorach i rozmiarach. Szafa metalowa na chemikalia to produkt wysokiej jakość w wykonany techniką dostosowaną do potrzeb (np. spawana). Są one testowane przez Szwedzki Instytut Badań Technicznych pod kątem zatwierdzonej wentylacji. Szafki są lakierowane ognioodporną farbą proszkową i izolacją ogniową między drzwiami z podwójnymi płytami. Dzięki wyjmowanym półkom można szybko dostosować przechowywanie szafki do swoich potrzeb. Szafki mają również regulowane zawory na górze i na dole, dla najlepszego możliwego wlotu powietrza. Szafa laboratoryjna na chemikalia to szafa wentylowana, która znajdzie swoje zastosowanie np. w specjalistycznych laboratoriach.

Przechowuj gaz w bezpiecznym miejscu

Nasze szafki gazowe są wykonane z ocynkowanej blachy i zapewniają bezpieczne przechowywanie butli z gazem. Szafy bezpieczeństwa mają dobrą wentylację, a ich drzwi są zamykane na klucz, co pomaga dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo podczas przenoszenia i przechowywania. Ilość przechowywanych butli gazowych zależy od wielkości szafy, które są dostępne w różnych rozmiarach. W razie potrzeby możesz łatwo uzupełnić półki w szafce, dokupując dodatkowe półki, które są sprzedawane jako akcesoria. Z uchwytem na dokumenty możesz również bezpiecznie przechowywać instrukcje i dokumentację. Uchwyty są odporne na warunki atmosferyczne, łatwe w montażu i chronią dokumenty zarówno przed brudem, jak i przed wilgocią.

Szafy na substancje chemiczne

W wybranych szafach można przechowywać zarówno zasady, jak i kwasy oddzielnie. Dzięki szafkom do przechowywania AJ produkty możesz wybierać między półkami wyjmowanymi i rozkładanymi, aby uzyskać dobry przegląd i łatwy dostęp do tego, czego potrzebujesz. Szafa na chemikalia to rozwiązanie które sprawdzi się zarówno na chemikalia do szkoły czy też jako szafa na środki ochrony roślin i chemikalia. Szafy kwasowe i zasadowe doskonale nadają się do przechowywania w środowisku laboratoryjnym i szkolnym, są wykonane z wytrzymałej blachy i mają bardzo dobrą wentylację. Dodatkowo niektóre szafy na kwasy i zasady są wyposażone w dwie osobne sekcje i drzwi co pozwala przechowywać oddzielnie kwasy i zasady. Szklane drzwi z zmakiem pozwalają także na dobry przegląd zawartości szafy i jej zabezpieczenie przed niepowołanym dostępem. Wybierz szafki kwasowe z dolną rynną lub bez niej. Pamiętaj jednak, aby umieścić substancje żrące na półkach poniżej poziomu wysokości oczu.