Regały na beczki

Beczka to produkt wszechstronny, mający liczne zastosowania, głównie w transporcie różnego typu produktów. Beczki przemysłowe to pojemniki różniące się wielkością i cechami użytkowymi. Najczęściej używane są beczki metalowe i beczki z tworzyw sztucznych. Beczki służą nie tylko do przechowywania różnych substancji płynnych, na przykład farb oraz substancji niebezpiecznych, na przykład kwasów, ale także do przewozu towarów stałych i sypkich, w tym produktów żywnościowych. Kiedy używamy beczek do transportu i przechowywania, musimy pomyśleć także o sposobie składowania beczek. Idealny do tego celu będzie regał na beczki. Regały na beczki nadają się do przechowywania beczek o różnych pojemnościach. Stojaki na beczki są powszechnie stosowane w piwnicach czy winiarniach. Regały na beczki będą idealne między innymi do składowania pakowanych w beczki towarów niebezpiecznych stałych i płynnych szkodliwych dla środowiska naturalnego, takich jak kwasy, oleje napędowe czy benzyna. Stojaki na beczki wyposażone są w tacę ociekową. Taki rodzaj regału z tacą zapobiega ewentualnemu rozlaniu substancji z beczek umieszczonych na regałach, a z kolei w przypadku ewentualnego rozlewu ogranicza wielkość strat.

Mobilne stojaki na beczki

Mobilne stojaki na beczki umożliwiają łatwe przemieszczanie ładunku. Mobilny stojak na beczki od AJ Produkty ułatwia przechylanie i opróżnianie oraz transport beczek o pojemności 200 litrów. Jego dwa koła stałe i dwa skrętne dają możliwość wygodnego manewrowania.
Lekko toczące się koła nylonowe są doskonałe do transportu ciężkich ładunków na twardych podłożach. Produkt wykonano w całości ze stali lakierowanej proszkowo, dlatego jest trwały i wytrzymały. Jego zastosowanie znacząco ułatwi przemieszczanie beczek.

Wanny ociekowe

Ważnym elementem przechowywania beczek są wanny ociekowe czy też wanny wychwytowe. Są to pojemniki retencyjne, które mają zapobiec przedostawaniu się do środowiska substancji szkodliwych. Wymagane są także przy składowaniu kontenerów IBC. Taki kontener to elastyczny lub sztywny pojemnik do przechowywania i przewozu substancji ciekłych, ewentualnie sypkich. Płyny niebezpieczne, takie jak chemikalia czy oleje, ze względu na swoją specyfikę, wymagają szczególnych rozwiązań podczas transportu. Wanny wychwytowe pod kontener IBC przeznaczone są do stałego wychwytywania wycieków lub jako miejsce dozowania płynów. Wanny do pojemników IBC gwarantują szczelność oraz bezpieczeństwo podczas przechowywania zbiorników z płynami. Wykonane są z trwałego i odpornego na szkodliwe chemikalia polietylenu lub ze stali. Trwała, w pełni spawana wanna wychwytowa od AJ Produkty wyposażona jest w galwanizowaną kratkę z siatki metalowej. Stal malowana proszkowo zapewnia niezwykłą wytrzymałość powierzchni i trwałe wykończenie. Wannę można łatwo podnieść i przewieźć przy pomocy wózka widłowego. Wanna ociekowa pomaga utrzymywać czystość i minimalizuje liczbę wypadków w miejscach pracy. Ponadto pozwala na zebranie rozlanych substancji przyczyniając się do zmniejszenia strat wynikających z rozlewu. Dostępne są modele stalowe i z tworzyw sztucznych, często z polietylenu. Stojak na beczkę z wanną wychwytową od AJ Produkty pozwala na samodzielną obsługę beczki przez jedną osobę. Stojak posiada ergonomiczny kształt, co zmniejsza napięcie pleców podczas użytkowania. To sprzęt doskonały do codziennego użytkowania. Wyposażony jest w pas utrzymujący beczkę o pojemności 200 litrów bezpiecznie w miejscu. Wanna ociekowa o pojemności 250 litrów zapewnia, że ewentualny rozlew nie wydostanie się poza wannę. Stojak wykonano ze 100% polietylenu pochodzącego z recyklingu, aby zapobiec korozji oraz wyciekom. AJ Produktu w trosce o ochronę środowiska naturalnego oferuje wiele produktów wykonanych w całości lub w części z materiałów pochodzących z recyklingu.

Beczki mają wiele zalet. Neutralność smakowa i zapachowa czyni je idealnymi pojemnikami do przewozu żywności albo transportowania leków. Szczelność pozwala na bezpieczne przewożenie różnych substancji chemicznych bez stwarzania zagrożenia dla środowiska. Mogą również służyć do przewożenia mokrych odpadów. Beczki stosowane są najczęściej w przemyśle chemicznym, spożywczym i farmaceutycznym. Należy je jednak odpowiednio przechowywać, najlepiej za pomocą odpowiednich regałów. W AJ Produkty oferujemy wózki do beczek, chwytaki do beczek i inny osprzęt do ich podnoszenia i transportu, który będzie odpowiadał potrzebom firm przewożących towary w beczkach. Akcesoria, takie jak krany do beczek, ułatwiają ich szybkie opróżnianie, na przykład przelewanie zawartości do butelek. Nasz mosiężny kran do łatwego i praktycznego opróżniania beczek jest wyposażony we wbudowane zabezpieczanie przeciwogniowe, które zapobiega pożarom w beczce. Profesjonalny sprzęt do obsługi beczek pomaga zmniejszyć liczbę urazów w miejscu pracy wynikających z nieprawidłowej obsługi ręcznej ciężkich nieporęcznych obiektów i z konieczności zginania się podczas pracy. W przypadku pytań dotyczących produktów skontaktuj się na czacie z naszymi konsultantami. Chętnie pomożemy w wyborze optymalnego sprzętu do Twojego zakładu pracy.