Narzędzia warsztatowe elektryczne

Elektryczne narzędzia ręczne czyli elektronarzędzia to profesjonalne narzędzia zasilane prądem elektrycznym lub za pomocą akumulatorów. Ideą narzędzi akumulatorowych jest wykonywanie prac budowlanych, remontowych i ogrodowych bez konieczności podłączania sprzętu do źródła zasilania. Elektronarzędzia ułatwiają realizację prac, których wykonywanie narzędziami ręcznymi byłoby uciążliwe, czasochłonne, niewygodne albo po prostu niemożliwe. Elektryczne narzędzia ręczne mają wiele zastosowań. Przydają się nie tylko do zastosowań profesjonalnych, ale także do zastosowań w domu czy przydomowym warsztacie. Najczęściej używane elektryczne narzędzia ręczne to wkrętarka i wiertarka, które pozwalają na wykonanie wielu różnych prac monterskich, takich jak wkręcanie i wykręcanie śrub oraz wiercenie otworów w różnych materiałach. Ponadto wśród elektronarzędzi znajdziemy opalarki, frezarki, szlifierki, polerki, wyrzynarki, piły, zszywacze i wiele innych.

Czy wybrać narzędzia warsztatowe elektryczne podłączane do prądu czy elektronarzędzia zasilane akumulatorem? Obecnie popularne są wygodne w użytkowaniu profesjonalne narzędzia warsztatowe zasilane przez akumulator. Takie elektronarzędzia nie mają kabla i nie wymagają podłączenia do prądu. Stosowane w nich baterie litowo-jonowe mają stosunkowo krótki czas ładowania. Zasilanie bezprzewodowe pozwala na pełną mobilność tego typu urządzeń oraz na pełną swobodę ruchów. Są całkowicie niezależne od źródła prądu. Ponadto są lekkie i bardzo ciche. Najwygodniej jest zaopatrzyć się w zestaw narzędzi warsztatowych zasilanych jednym typem akumulatora. Jeśli mamy profesjonalne narzędzia warsztatowe zasilane przez ten sam typ akumulatora, to bez problemu można podpinać do nich baterie bez ryzyka pomyłki. Aby elektryczne narzędzia ręczne działały sprawnie należy o nie systematycznie dbać. Trzeba pamiętać o regularnym ładowaniu elektronarzędzi, unikać jego całkowitego rozładowania i przechowywać baterię w odpowiednim miejscu, to znaczy niezbyt nagrzanym i nasłonecznionym. Należy pamiętać, że akumulatorowe urządzenie musi być zawsze ładowane przed pracą. Nieużywane przez pewien czas elektronarzędzia raczej nie będą działały i będzie problem z ich użyciem w nagłej sytuacji. Prawidłowa eksploatacja akumulatora znacząco przedłuża jego żywotność. Wadą jest to, że elektryczne narzędzia zasilane akumulatorowo mają stosunkowo niewielką moc. Elektronarzędzia zasilane prądem z gniazdka elektrycznego także mają zalety i wady. Do najważniejszych zalet tych urządzeń należy zaliczyć możliwość ich nieprzerwanej pracy. Nie ma konieczności przerw na ładowanie akumulatora. Ponadto takie elektronarzędzia mają znacznie większą moc, ponieważ dostarczana jest ona w sposób ciągły z sieci elektrycznej. Ich silnik może być mocniejszy i szybszy, co sprzyja pracy na twardszych materiałach, jednak są również głośniejsze. Wadą jest oczywiście ograniczony z powodu obecności kabla zasięg pracy narzędzi i konieczność stałego dostępu do źródła prądu. Jakie urządzenie zatem wybrać? Zakup konkretnego typu elektronarzędzi zależy od naszych potrzeb i oczekiwań. Podsumowując - narzędzia warsztatowe zasilane prądem prawdopodobnie sprawdzą się lepiej przy częstym użytkowaniu. Zapewniają odpowiednio dużą moc, wydajność oraz stabilność pracy, lecz mogą być używane jedynie w miejscach, gdzie jest dostęp do gniazdka elektrycznego. Z kolei narzędzia warsztatowe akumulatorowe są lekkie, poręczne, nieograniczone kablem, nie zajmują wiele miejsca, ale mają mniejszą moc i nie zawsze spełnią swoje zadanie.

Akcesoria elektryczne

Do obsługi narzędzi elektrycznych zasilanych prądem przydatne są przedłużacze bębnowe. Przedłużacz bębnowy to kabel w izolacji gumowej nawinięty wokół bębna, który jest zaopatrzony w gniazdka elektryczne umieszczone na boku urządzenia. Przy zakupie przedłużacza bębnowego ma znaczenie kilka kwestii, takich jak wybranie odpowiedniej długości przewodu, odpowiedniej klasy szczelności, rodzaju zastosowanych w przedłużaczu gniazdek, a także możliwość zamocowania go w konkretnym miejscu do podłoża czy do ściany. Dzięki swojej konstrukcji przedłużacze bębnowe są wygodne w użyciu i znacząco poprawiają komfort pracy w trudnych warunkach. Przedłużacz bębnowy może być przeznaczony zarówno do użytku w pomieszczeniach, jak też do prac na zewnątrz. Przedłużacze bębnowe są doskonałym rozwiązaniem podczas remontu, ponieważ umożliwiają podłączenie elektronarzędzi. Mobilne gniazda rozwiążą problem z podłączeniem urządzeń do sieci. Przedłużacz bębnowy to urządzenia łatwe do przenoszenia przy pomocy uchwytu albo do przewożenia na kółkach. Przedłużacze bębnowe często wykorzystywane są przez firmy budowlane. Nowoczesne przedłużacze bębnowe mają także wejścia USB. Warto zapoznać się z modelami, jakie znajdują się w ofercie AJ Produkty.

Pojemniki na elektronarzędzia

Pojemniki na narzędzia zapewniają możliwość przechowywania i segregowania potrzebnych narzędzi oraz co istotne, możliwość ich wygodnego przenoszenia. Zapewniają także ochronę narzędzi przed zniszczeniem. Uporządkowane akcesoria i narzędzia nie obijają się o siebie i nie ulegają zniszczeniom, co jest szczególnie istotne w przypadku podatnych na niszczenie narzędzi elektrycznych. Starannie ułożone narzędzia umożliwiają użytkownikowi łatwe i szybkie znalezienie potrzebnego przedmiotu. Swoją rolę dobrze spełniają pojemniki narzędziowe z tworzyw sztucznych takich jak polipropylen, które są lekkie, ale trwałe. Każdy pojemnik na narzędzia powinien charakteryzować się wytrzymałym uchwytem do przenoszenia, a te większe powinny być wyposażone w koła, w celu łatwego przemieszczania. Pojemniki na narzędzia cechuje duża funkcjonalność. Duża liczba przegródek pozwala na zachowanie porządku. Dla osób, które nie muszą przenosić narzędzi przydatne będą stojące szafki na narzędzia z wysuwanymi szufladkami. Jeśli dokonujemy napraw lub montażu w jednym miejscu, to będzie to praktyczne rozwiązanie ułatwiające przechowywanie narzędzi w uporządkowany sposób. Oprócz skrzynek na narzędzia firma AJ Produkty oferuje różnego typu szafy i szafki do przechowywania oraz meble warsztatowe, na przykład specjalistyczne stoły warsztatowe. Stół narzędziowy pozwala na zapewnienie kompletnej przestrzeni roboczej, przeznaczonej do cięcia, wiercenia, szlifowania czy montażu i demontażu podzespołów. Jego konstrukcja, najczęściej z metalu lub wytrzymałego laminatu, łączy cechy blatu roboczego i szafki z narzędziami, a co więcej osadzony na kołach stół narzędziowy jest mobilny. Stół narzędziowy umożliwia przechowywanie narzędzi, akcesoriów oraz części zamiennych w sposób uporządkowany, w jednym miejscu. Mając koło siebie wózek narzędziowy nie ma potrzeby z każdym najmniejszym zadaniem wracać do blatu stałego. W jednym miejscu można wykonywać różne typy prac, na przykład prace ślusarskie, stolarskie czy montażowe. Zapoznaj się z naszą bogatą ofertą mebli i wyposażenia. W przypadku pytań dotyczących produktów w naszej ofercie skontaktuj się z naszymi konsultantami na czacie. Chętnie doradzimy w wyborze.