Narzędzia pneumatyczne i kompresory

Inspiracje i rady jak ułatwić sobie pracę

Chcesz ułatwić sobie pracę?

Przeczytaj nasze rady

Urządzenia pneumatyczne, kompresory i akcesoria uzupełniające

Pneumatyka to dziedzina, która kojarzy się głównie z maszynami i urządzeniami wykorzystywanymi szeroko w przemyśle ciężkim lub samochodowym gdzie do ich działania niezbędne jest ogromne ciśnienie. Okazuje się jednak, że zarówno narzędzia wykorzystujące pneumatykę (na przykład kompresor olejowy lub inny rodzaj sprezarki), jak i akcesoria oraz maszyny bazujące na tym segmencie, mogą mieć również praktycznie zastosowanie w zupełnie innych branżach. Kompresor warsztatowy, sprężarki albo niewielkie kompresory powietrza mogą być wykorzystywane do po malowania ścian, czyszczenia powierzchni oraz oczywiście jako mała sprężarka 24l do pompowania opon. Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą przygotowaną przez specjalistów ze sklepu AJ Produkty i dopasowaną do potrzeb każdego nowoczesnego przedsiębiorstwa, warsztatu i fabryki. Posiadamy mnóstwo produktów doskonałej jakości w tym polskie kompresory, do których zalicza się również przenośna mini sprężarka do powietrza. Warto, aby wyposażona była w nie każda polska firma przemysłowa.

Kompresor przenośny

Najbardziej popularnym i najczęściej używanym urządzeniem pneumatycznym są oczywiście kompresory olejowe oraz podręczne sprężarki powietrza. Te ostatnie w naszej ofercie dostępne w modelach kompaktowych, czyli niewielkich i niezwykle funkcjonalnych, co sprawia, że taki mini kompresor 230v może być wykorzystywany nawet w warunkach domowych. Oczywiście kompresor 25l czy niewielka sprężarka do malowania idealnie sprawdzają się w przeróżnych środowiskach pracy, od warsztatów przez zakłady naprawcze po garaże i hale produkcyjne. Dzięki swojej podręcznej budowie i niewielkich wymiarach sprężarki i kompresor mały to też doskonały sprzęt do prac wyjazdowych np. dla ekip techników, monterów itp. Dostosowane są do długiego i regularnego stosowania; typ napędzany silnikiem olejowym posiada najwyższą klasę zabezpieczeń, żeliwne cylindry oraz intuicyjny panel sterowania. Dostępne w sklepie AJ Produkty kompresory i sprężarki posiadają także regulatory z ogranicznikami, które dodatkowo zabezpieczają silnik. Przepływ powietrza jest zróżnicowany w zależności od modelu i wynosi od 90 do 270 l/min. W ofercie mamy też mały kompresor domowy 6 litrowy, który jest obsługiwany bezolejowo oraz napędzany olejem kompresor 2 tłokowy. To tani i wydajny sprzęt, którego mała pojemność zbiornika staje się wyłącznie jego atutem.

Sprężarka, kompresor - różne pojemności

Sklep internetowy AJ Produkty dostarcza Państwu kompresor powietrza o różnych pojemnościach. Posiadamy zarówno duże sprężarki 2 tłokowe, modele których pojemność zbiornika sięga do 90l, efektywny i bardzo zaawansowany kompresor 8 bar a nawet specjalistyczny kompresor lakierniczy przeznaczony do prac związanych z malowaniem. Ciśnienie maksymalne, jakie może uzyskać oferowany przez nas kompresor 220v sięga nawet 10 barów, a najbardziej zaawansowane modele osiągają 12 bar. Klienci pragnący upić kompresor 20 bar lub takie sprężarki z pewnością znajdą też coś dla siebie pośród naszych produktów - na przykład bęben wyposażony w pneumatyczny wąż wytrzymujący tak wysokie obciążenia ciśnieniowe. Oferujemy również znacznie mniejsze modele mające pojemność zbiornika do 24 l, małą moc i wyróżniające się wydajnością 140 l/min, w tym kompresor 50 l z przepływem 270 l/min. Nasze sprężarki powietrzne cechuje efektywna wydajność tłokowa, dzięki czemu świetnie nadają się do piaskarki, pompowania powietrza lub do lakierowania. Jeśli nie wiesz, jaki kompresor pneumatyczny wybrać, cy lepiej sprawdzi się duży zbiornik gwarantujący dużą wydajność, czy może mała sprezarka na domowe potrzeby - nasi doradcy pomogą Ci w wyborze.

Narzędzia, kompresory i maszyny pneumatyczne

Do innych urządzeń pneumatycznych, które wykorzystać można w warsztatach oraz podczas prac serwisowych należą również mocowane na ścianie lub u sufitu bębny z wężami oraz podręczne grzechotki. Bęben na wąż pneumatyczny to przydatne akcesorium pozwalające utrzymać porządek w warsztacie lub na stanowisku pracy. Dzięki niemu kompresor 24l działa wydajniej i lepiej. Narzędzia pneumatyczne tego typu świetnie sprawdzają się w niewielkich firmach i warsztatach, ale również do czyszczenia i usuwania kurzu z innych maszyn albo wrażliwych części układów elektronicznych. Wyposażone w bęben z wężem sprężarka powietrza jest bardziej funkcjonalna, co pomaga w wykonywaniu zleconych zadań. Automatyczne zwijanie pozwala na szybkie złożenie węża, a dzięki uniwersalnym złączkom można do niego podpiąć na przykład pistolet z nanometrem do pompowania kół albo grzechotki lub nasadki udarowe i młotki pneumatyczne. Dzięki regulowanemu strumieniowi powietrza można kontrolować jego siłę. Narzędzia do kompresora można dostać w specjalnych zestawach dedykowanych do konkretnej sprężarki albo dokupić pojedynczo specjalne węże oraz przedłużki, a całość zabezpieczyć taśmą uszczelniającą do gwintów. Bębny i narzędzia takie jak przewód pneumatyczny, pistolet wyposażony w manometr i mierzący ciśnienie, zbiornik na powietrze albo olejowy zawsze mają podane ciśnienie maksymalne (lub pojemność zbiornika w przypadku tego ostatniego), dlatego kupując takie akcesoria należy zwracać na to szczególną uwagę.

Pistolety

Same kompresory czy zaawansowane sprężarki tłokowe olejowe lub na zasilanie elektryczne niewiele dadzą, jeśli nie będą doposażone w odpowiedni sprzęt, np. pistolet wydmuchowy lub złączki. Ich wysoka wydajność i jakość produktu, nowoczesne filtry, w jakie wyposaża się kompresory, mały pobór energii i cichy system pracy nie przydadzą się, jeśli kompresor do piaskowania albo nowy kompresor olejowy 50l nie zostanie wyposażony w wąż pneumatyczny na zwijaku oraz takie akcesoria jak pistolet do pompowania kół z manometrem. W ofercie przygotowanej przez naszych specjalistów są głównie kompresory, ale nie brakuje oczywiście pistoletów pneumatycznych. W szczególności polecamy pistolet z manometrem do pompowania kół posiadający ciśnienie maksymalne 12 barów. Wzbogaciliśmy naszą ofertę także o ręczne pistolety do farb i lakierów, w które można wyposażyć dowolny kompresor do sprężarki, dzięki którym pokrywanie ścian farbą będzie o wiele prostsze i szybsze niż zwykłymi pędzlami. Wszystkie produkty tego typu są uniwersalne, funkcjonalne i łatwe w użytku nawet przez osoby pierwszy raz obsługujące kompresory. Pistolet do opon może być z powodzeniem używany na stacjach benzynowych, ale i do domowego użytku. Wystarczy go podłączyć pod bezolejowy kompresor elektryczny albo dowolnej sprężarki 50l lub nawet mniejszej. Posiada odpowiednią wydajność, pojemność zbiornika i ciśnienie maksymalne, aby doskonale sprawdzić się w takich warunkach. Pistolety to jedne z najpowszechniejszych akcesoriów i produktów uzupełniających kompresor 100l dwutłokowy a nawet zwyczajny, podręczny tani kompresor bezolejowy lub olejowy.