Tablice i uchwyty na narzędzia

Inspiracje i rady jak ułatwić sobie pracę

Chcesz ułatwić sobie pracę?

Przeczytaj nasze rady

Panele narzędziowe do efektywnego przechowywania narzędzi

Nieporządek w narzędziach, pogubione klucze i śrubokręty, pomieszane zakrętki czy śruby to nieodłączny element pracy w praktycznie każdym warsztacie czy zakładzie naprawczym. Element, który znacznie tę pracę utrudnia i może być przyczyną sporych opóźnień w jej wykonaniu. A gdyby tak się go zupełnie pozbyć, wprowadzić porządek w układaniu narzędzi i zapomnieć o problemie gubionych akcesoriów? Teraz to jak najbardziej możliwe. I co ważne, wcale nie jest to ani drogie, ani trudne, ani tym bardziej skomplikowane rozwiązanie.

Panel na narzędzia

Nie zajmują wiele miejsca, można je zamontować na ścianie lub boku szafy, świetnie sprawdzają się w warsztatach, fabrykach i halach produkcyjnych. Panele narzędziowe to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą zapewnić pracownikom znaczne ułatwienie w wykonywaniu ich codziennej pracy, a przy tym zmniejszyć ryzyko zagubienia lub uszkodzenia wykorzystywanych w tym celu narzędzi i akcesoriów. Panele na narzędzia pozwalają na bezpieczne ich przechowywanie w widocznym miejscu; akcesoria są łatwo dostępne, a dzięki temu, że posiadają swoje stałe miejsce, nie gubią się tak łatwo i pracownik zawsze wie, w które dokładnie miejsce powinien je odłożyć. Panele są regulowane, więc narzędzia można umieszczać w dowolnej pozycji, w dowolnym miejscu i pod dowolnym kątem za pomocą specjalnych uchwytów oraz haczyków.

Chwyty narzędziowe

Najlepszym, najprostszym i przede wszystkim najbardziej efektywnym sposobem na bezpieczne przechowywanie narzędzi na różnego rodzaju panelach czy tablicach narzędziowych są oczywiście montowane na nich haczyki, szyny oraz chwyty narzędziowe. Umożliwiają stabilne i praktyczne przechowywanie narzędzi, a dzięki rozbudowanemu systemowi regulacji można je ustawiać w dowolnej pozycji i dopasowywać do konkretnego rodzaju narzędzia. Uchwyty narzędziowe do paneli sprawdzają się w każdej sytuacji; mają zastosowanie zarówno w przypadku większych narzędzi o nieco cięższej wadze, jak i w przypadku niewielkich śrubokrętów, kombinerek czy kluczy.

Regały narzędziowe z pojemnikami

Zupełnie innym, choć nie mniej skutecznym sposobem na przechowywanie narzędzi, są specjalne regały z dopasowanymi wewnętrznymi pojemnikami. Regały od AJ Produkty występują w modelach jednostronnych oraz dwustronnych; wybrane modele posiadają mobilne kółka, które znacznie ułatwiają ich przemieszczanie i nie wymagają w tym celu używania dużej siły. Posiadamy również regały narzędziowe zróżnicowane pod względem wielkości pojemników: na górze standardowo umieszczone są przegrody na mniejsze elementy i narzędzia, natomiast dolne partie mogą zajmować większe pojemniki. Ilość dostępnych przegród waha się od 66 do nawet 132. Taki system nie tylko znacznie upraszcza sortowanie, ale jest o wiele wydajniejszy od zwykłych szaf regałowych z pojemnikami. Brak zabudowy ułatwia szybkie znalezienie poszukiwanego narzędzia, które są widoczne dla pracownika bezpośrednio ze stanowiska pracy.