Apteczka ścienna

Apteczka ścienna stanowi niezbędny element wyposażenia w zakładach pracy. Dobrze, jeśli apteczki przemysłowe są dopasowane do charakteru działalności gospodarczej i wyposażone w niezbędne przedmioty przeciwdziałające specyficznym zagrożeniom. Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy zależy więc od niebezpieczeństw, na jakie narażeni są pracownicy, czyli także od branży, w której są zatrudnieni. Warto zwrócić uwagę na rozmieszczenie apteczek na terenie zakładu pracy w taki sposób, aby pracownicy mogli do nich w miarę szybko dotrzeć. Inna będzie liczba i umiejscowienie, a także zawartość apteczek w zakładzie pracy o charakterze administracyjnym, a inna w zakładzie przemysłowym czy instytucji użyteczności publicznej. Apteczki powinny znajdować się także w szkołach i przedszkolach, aby szybko można było znaleźć potrzebne środki medyczne w nagłych wypadkach. Na rynku dostępne są apteczki ścienne o różnych wymiarach. Można dobrać model, który najlepiej pomieści planowaną zawartość naszej apteczki. Najczęściej są to metalowe skrzynki do powieszenia na ścianie, ale możemy kupić apteczki w formie skrzynek czy walizeczek z tworzywa sztucznego. W zakładzie pracy każda apteczka powinna być odpowiednio oznaczona. Sposób oznakowania jest określony w normie jako biały krzyż na zielonym tle. Podsumowując - apteczka powinna być odpowiednio oznakowana, trwała, czysta i oczywiście odpowiednio wyposażona. Warto, żeby zawartość apteczki była regularnie przeglądana pod kątem ubytków oraz terminu przydatności leków. Jakie powinno być wyposażenie apteczki pierwszej pomocy?

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy w zakładach pracy

Apteczka ścienna w miejscu pracy służy do przechowywania materiałów i środków do udzielania pierwszej pomocy. W zakładowej apteczce na pewno powinna znajdować się instrukcja udzielania pierwszej pomocy. Instrukcja pozwoli na właściwe zachowanie w sytuacji konieczności udzielenia pomocy nawet osobom, które nie mają odpowiedniego przeszkolenia. Nie ma jednego uniwersalnego składu apteczki. Dobrze, jeżeli jej zawartość jest uzgodniona z lekarzem. Podczas ustalania zawartości apteczki pierwszej pomocy warto mieć świadomość, jakie substancje niebezpieczne występują w konkretnym zakładzie pracy. Na pewno w apteczce powinny znaleźć się materiały opatrunkowe, takie jak bandaż elastyczny, chusta opatrunkowa, zestaw plastrów, kompresy czy opatrunek indywidualny. Opatrunek indywidualny jest produktem wysoko chłonnym, składającym się z tamponów połączonych z bandażem mocującym, który przeznaczony jest do opatrywania ran i urazów. Z kolei bandaż elastyczny ma za zadanie usztywnianie i unieruchamianie złamanych lub zwichniętych kończyn. W apteczce nie może zabraknąć płynu do dezynfekcji, spirytusu salicylowego czy wody utlenionej. Na pewno przydadzą się nożyczki. Specjalnym wyposażeniem apteczki mogą być dodatkowo opatrunki hydrożelowe, koc termiczny, folia termoizolacyjna, chusty trójkątne albo profesjonalny płyn do przemywania oczu. Chusta trójkątna służy do unieruchomienia i odciążenia uszkodzonej kończyny, która uległa urazowi takiemu jak zwichnięcie czy złamanie. W apteczce na pewno przydatne będą środki przeciwbólowe. Przyda się aparat do sztucznego oddychania. Maseczka do sztucznego oddychania pozwala na wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej w ramach pierwszej pomocy. Plastikowy ustnik zabezpiecza przed wydzielinami osoby poszkodowanej i skutecznie zmniejsza ryzyko potencjalnej infekcji. Na zewnętrznej stronie maseczki znajduje się przydatna instrukcja udzielania pomocy.

Warto zwrócić uwagę na stację do przemywania oczu, która będzie przydatna w tych branżach, w których pracownicy są narażeni na podrażnienia oczu podczas wykonywania różnego rodzaju zadań i mają kontakt z płynami oraz ciałami stałymi szkodliwymi dla wzroku. Nasz sterylny płyn do przemywania oczu jest szczególnie przydatny w środowiskach o dużym zapyleniu, w zakładach obróbki drewna lub firmach chemicznych. Profilaktycznie, w miejscach narażonych na uszkodzenia wzroku, ważne jest stosowanie okularów, gogli oraz osłon przeciwodpryskowych twarzy. Jednak mimo stosowania zabezpieczeń często dochodzi do zanieczyszczenia oczu i wówczas przydaje się płyn, na przykład z wyciągiem z zielonej herbaty, który łagodnie usuwa podrażnienia spowodowane przez różnego rodzaju szkodliwe substancje.

Dodatkowo przydadzą się na pewno wodoodporne plastry i opatrunki czy chusteczki antyseptyczne w praktycznym dyspenserze, służące do przemywania otarć, skaleczeń i innych niegroźnych ran, które są niezbędne dla podniesienia komfortu pracy. Nasz ścienny dyspenser opatrunków zapewnia sprawne udzielanie pierwszej pomocy przy skaleczeniach i na pewno poprawi bezpieczeństwo w zakładzie pracy. Produkt umożliwia błyskawiczne udzielenie pierwszej pomocy. Dozownik jest łatwy w użyciu. Pozwala szybko oderwać plaster bez konieczności użycia nożyczek. Nasze plastry są elastyczne, chłonne i zapewniają mobilność stawów. Opatrunek można stosować nawet na rany wilgotne i tłuste, co sprawia, że jest niezwykle wszechstronny i praktyczny, szczególnie w zakładach pracy.

Szafka lekarska

Solidne, wysokiej klasy metalowe szafki lekarskie to nieodzowny element umeblowania nowoczesnego gabinetu lekarskiego, ale są idealne także do zakładów pracy. Przydadzą się do przechowywania leków, można w nich trzymać także narzędzia medyczne Szafka medyczna powinna być wykonana z trwałego materiału, najlepiej z grubej blachy, odpornej na różne substancje szkodliwe i drażniące, takie jak środki dezynfekujące, kwasy, barwniki. Szafa medyczna musi być również odporna na wilgoć i skutki promieniowania UV. To mebel, który ponadto powinien wyróżniać się łatwością czyszczenia i ponadprzeciętną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, aby bez obaw można było w niej umieścić dowolnego rodzaju lekarstwa. Nasza szafa medyczna to mebel funkcjonalny i estetyczny i trwały.

AJ Produkty oferuje meble i wyposażenie zakładów pracy, placówek medycznych i edukacyjnych. Nasze meble, wyposażenie i akcesoria spełniają wysokie kryteria jakościowe. Mamy w asortymencie także szereg produktów podnoszących bezpieczeństwo pracowników, w tym bezdotykowe stacje do dezynfekcji rąk. Bezdotykowa stacja do dezynfekcji rąk jest najlepszym rozwiązaniem w miejscach publicznych i w miejscach pracy. Stacje z bezdotykowym dozownikiem zapewniają bezpieczeństwo użytkowania i sterylność. Automatyczna stacja do dezynfekcji rąk ograniczy do minimum rozprzestrzenianie się bakterii, wirusów i grzybów. W każdym miejscu pracy, w domu czy samochodzie powinniśmy mieć zawsze pod ręką dobrze wyposażoną apteczkę na wypadek nagłych sytuacji, w których trzeba szybko udzielić pomocy. W naszej ofercie znajdziesz apteczki pierwszej pomocy odpowiednie do różnych środowisk pracy. Znajdziesz u nas także zestaw ochrony osobistej do resuscytacji metodą usta-usta. Zestaw mniejsza ryzyko kontaktu między udzielającym pomocy a poszkodowanym. Mamy bandaże, opatrunek na oparzenia, opatrunek uciskowy, chusteczki antyseptyczne. W przypadku wątpliwości przy wyborze sprzętu i akcesoriów w sklepie internetowym skontaktuj się na czacie z naszymi konsultantami. Pomożemy w dokonaniu zakupów jak najlepiej dostosowanych do potrzeb.