Pachołki drogowe jako systemy ostrzegania i odgradzania

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym może być utrzymywane za pomocą różnych sprzętów i akcesoriów, w tym wszelkiego rodzaju pachołków. Jednak ich zastosowanie jest znacznie szersze i sięga również do firm i przedsiębiorstw, które dysponują na przykład własnymi parkingami, placami wyładowczymi, budynkami typu hurtownie, magazyny albo archiwa. Czyli miejscami, w których można poruszać się wózkami widłowymi, paletowymi, samochodami, autami dostawczymi lub nawet ciężarówkami. Odpowiednie odgrodzenie lub oznaczenie takich przestrzeni pomaga w zachowaniu bezpieczeństwa oraz chroni przed przypadkowymi kolizjami, najechaniem na towar albo regały.

Drogowe pachołki

W ofercie AJ Produkty znalazły się różne rodzaje pachołków drogowych, których celem jest poprawa bezpieczeństwa i funkcjonalności w halach firmowych, placach, parkingach oraz wewnętrznych drogach dojazdowych. Pachołki drogowe dostępne są w różnych wysokościach, od 320mm, przez 420mm i 500mm po 750mm. Te ostatnie wyposażone są w dodatkowe elementy odblaskowe, dlatego można ich używać również w nocy, kiedy gwarantują lepszą widoczność już z dalekiej odległości. Pachołki to najprostsze i najskuteczniejsze rozwiązanie do odgradzania wybranych przestrzeni lub tworzenia systemu ostrzegania przed niebezpieczeństwem albo zagrożeniem. Są lekkie i łatwe w przenoszeniu, kompaktowe i w bardzo prosty sposób można je magazynować wkładając po prostu jeden na drugi. Posiadamy również pachołki składane, które po złożeniu zmieniają się w niewielki plastikowy kwadrat i zajmują bardzo mało miejsca.

Funkcja ostrzegania

Uniwersalne pachołki drogowe pełnią podstawową rolę jako narzędzia pierwszego ostrzegania. Wykonane w jaskrawych barwach są widoczne z daleka i trudne do ominięcia wzorkiem, dlatego świetnie sprawdzają się na drogach, placach budowy, na dużych przestrzeniach magazynowych. Można je wyposażyć w dodatkową taśmę, również dostępną w naszej ofercie, tworząc system połączonych pachołków i wyznaczając w ten sposób drogę i kierunek dla ruchu pojazdów. Każdy z dostępnych w ofercie pachołków posiada również pasek z taśmy odblaskowej, co dodatkowo wzmacnia jego widoczność i znacznie poprawia walory ostrzegawcze.

Pachołki z oświetleniem

W trudniejszych warunkach można zastosować nowoczesne specjalne pachołki z oświetleniem, które posiadają wbudowane niewielkie lampki zasilane dwiema bateriami typu AAA wytrzymującymi wiele godzin nieustannej pracy. Tego typu słupki drogowe gwarantują jeszcze więcej bezpieczeństwa, większą widoczność i zasięg oddziaływania; idealnie sprawdzą się w warunkach drogowych oraz parkingowych, a także jako akcesoria do wygradzania przestrzeni oraz blokowania przejazdów. Pachołki z oświetleniem to alternatywa dla klasycznych słupków, szczególnie że tak jak i one wyposażony jest w dodatkowe elementy odblaskowe. Jest lekki, poręczny i łatwy w przenoszeniu, a jego przechowywanie dzięki kompaktowej budowie (można go swobodnie składać) nie wymaga wiele miejsca.