Pojemniki składane

Różnego rodzaju pojemniki są niezastąpionym sprzętem podczas transportu towarów. Pojemniki składane stanowią idealne rozwiązanie logistyczne. Po wyładowaniu towaru pojemniki plastikowe składane dają znaczącą oszczędność miejsca w transporcie powrotnym i w magazynie podczas składowania. Ich konstrukcja, w tym solidne dno, pozwala w łatwy sposób składać je i rozkładać. Pojemniki składane to opakowania wielokrotnego użytku. Ich konstrukcja wyposażona jest w boczny uchwyt. Solidny uchwyt pozwala na wygodne przenoszenie zawartości. Pojemniki składane to świetna propozycja między innymi dla wszystkich sprzedawców żywności, ale nie tylko. Pojemniki plastikowe składane wykonane z polipropylenu są lekkie, przenośne, trwałe. Wysokiej jakości modele pojemników na żywność i inne produkty znajdują się w ofercie AJ Produkty.

Plastikowe pojemniki składane - zalety

Pojemniki składane przenośne to niezastąpiony element w transporcie towarów, szczególnie żywności. Pojemniki plastikowe składane charakteryzują się dużą odpornością na obciążenia, jakim są poddawane. Wynika to z ich budowy - pojemniki składane mają mocne, trwałe dno i wytrzymałe narożniki. Ergonomiczne uchwyty, jakie ma każdy pojemnik składany, sprawiają że podnoszenie pojemnika do przewożenia towarów jest łatwe i bezpieczne. Brak ostrych krawędzi i gładkie ściany boczne chronią przewożone produkty, szczególnie te delikatne, przed uszkodzeniem. Te cechy pozwalają na sztaplowanie pojemników czyli układanie ich w stosy w magazynie. Po złożeniu pojemnik składany zajmuje niewiele miejsca. Pojemników można używać w zautomatyzowanych systemach magazynowych i obsługiwać ręcznie. Pojemniki składane ze względu na budowę dzielą się na pojemniki składane pełne i pojemniki składane perforowane. Pojemniki składane perforowane pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza. To warunek konieczny, jaki muszą spełniać skrzynki przeznaczone do przewozu produktów świeżych, takich jak warzywa i owoce. Pojemniki składane nadają się także do przewozu produktów takich jak rośliny czy cebulki kwiatowe. Pojemniki składane przeznaczone do przewozu warzyw i owoców dają efekt optymalnej wentylacji i chłodzenia produktów, które dzięki temu docierają do miejsca przeznaczenia w doskonałej kondycji. Pojemnik składany zapewnia im trwałe opakowanie i jednocześnie stały dostęp powietrza. Co ważne, perforowane dno zapobiega gromadzeniu się w pojemniku wody i uszkodzeniu przewożonych produktów.

Składana skrzynka od AJ Produkty zajmuje niewiele miejsca podczas transportu i przechowywania. Wykonana jest z bardzo trwałego materiału pochodzącego z recyklingu, co zapewnia długotrwałe użytkowanie. Składany pojemnik wykonany z polipropylenu - materiału, który jest jednocześnie wytrzymały i łatwy w czyszczeniu, nadaje się do użytku w trudnych warunkach. Nasz perforowany pojemnik został dopuszczony do kontaktu z żywnością. Dodatkowo ten składany pojemnik zajmuje niewiele miejsca podczas transportu i przechowywania. W stanie złożonym skrzynka posiada tylko 80 mm wysokości, co pozwala ją przechować niemal w każdym pomieszczeniu, nawet bardzo ciasnym. Z kolei pojemnik składany z pełnymi ścianami bocznymi szczególnie polecany jest do transportu i magazynowania w warsztatach i zakładach przemysłowych. Pojemnik można całkowicie złożyć do płaskiej postaci, dzięki czemu zajmuje bardzo niewiele miejsca. Wysokość po złożeniu to zaledwie 55 mm, co ułatwia transport i przechowywanie. Pojemnik nadaje się do sztaplowania, co również pomaga zaoszczędzić miejsce. Podsumowując - pojemniki składane mają wiele zalet i korzyści dla użytkowników. Mają kompaktowe wymiary, więc łatwo je układać i przechowywać, są trwałe i wytrzymałe. Wpływa to na optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynu. Doskonale nadają się do przewozu różnorodnych towarów dzięki podziałowi na pojemniki składane pełne i pojemniki składane perforowane, co daje szansę na dobranie pojemników idealnie do własnych potrzeb.

Podobnie liczne zalety mają nieco innego rodzaju silikonowe pojemniki o różnych pojemnościach, przeznaczone do użytku domowego. Silikonowe pojemniki na żywność znajdą wiele zastosowań w każdej kuchni. W skład zestawu wchodzi szczelna pokrywa zamykająca silikonowe pojemniki. Trwały pojemnik silikonowy zapobiegnie wylaniu się zawartości, nawet płynów. Z tego powodu składane silikonowe pojemniki na żywność można przewozić i na przykład stosować jako pojemniki na lunch. Silikonowe pojemniki pozwalają przechowywać żywność w lodówce, pozwalają na podgrzewanie potraw w kuchence mikrofalowej czy na wygodne mrożenie potraw. Składane silikonowe pojemniki z pokrywą po złożeniu dodatkowo oszczędzą sporo miejsca w kuchni. Pojemniki z pokrywą są wielokrotnego użytku i są bardzo łatwe w czyszczeniu. Składane silikonowe pojemniki na żywność to obowiązkowe wyposażenie każdej kuchni. Można je kupować w zestawach po kilka pojemników.

AJ Produkty oferuje szereg produktów niezbędnych do transportowania i układania towarów. Zaopatrzysz się u nas w systemy regałowe czyli jedno z najczęstszych i najwygodniejszych rozwiązań, jeśli chodzi o organizację przestrzeni wielu pomieszczeń, w tym niemal każdego magazynu i sklepu oraz wielu innych miejsc. Nasze regały metalowe charakteryzuje duża nośność oraz łatwość montażu i demontażu. Można w nich zainstalować elementy oświetlenia, rury czy przewody. Mamy także różnego typu wózki transportowe, w tym wózki i chwytaki do beczek, podnośniki nożycowe czy zawiesia pasowe. Oferujemy pojemniki transportowe EURO wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Europojemniki występują najczęściej w podstawowych wymiarach odpowiadających formatowi palety. Są lekkie, ale solidne i ergonomiczne - mają wygodne uchwyty ułatwiające podnoszenie. Te pojemniki plastikowe wykonane z polipropylenu są odporne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak otarcia czy pęknięcia, nawet podczas przewożenia ciężkich towarów. Wytrzymałe na odkształcenia i chemikalia tworzywo sztuczne gwarantuje długoletnie użytkowanie bez uszkodzeń. Pojemniki są nieodzowne w handlu artykułami spożywczymi, w rolnictwie, ogrodnictwie i w wielu innych branżach. Mamy także kontenery IBC, beczki metalowe i beczki z tworzywa sztucznego, które są przeznaczone do przechowywania i przewożenia różnych rodzajów produktów płynnych i stałych. Kontener IBC to elastyczny lub sztywny pojemnik do przechowywania i przewozu substancji ciekłych, ewentualnie sypkich. Nadaje się także do transportu towarów niebezpiecznych, w tym kwasów i alkoholi. Znajdzie zastosowanie w transporcie drogowym, kolejowym i morskim. Ze względu na sześcienny kształt, jaki mają kontenery IBC, zajmowana przestrzeń magazynowa w środkach transportu jest lepiej wykorzystana niż w przypadku beczek, które są również przydatne do przewozu towarów niebezpiecznych oraz innych substancji ciekłych i towarów stałych. Nasze wyposażenie daje gwarancję jakości i niezakłóconej pracy przez lata. W przypadku pytań dotyczących produktów zachęcamy do kontaktu na czacie z naszymi konsultantami. Chętnie doradzimy przy wyborze produktów.