Wózek do palet

Wózki paletowe do wygodnego transportu to właściwie niezbędne wyposażenie wielu zakładów pracy. Wózek paletowy, potocznie nazywany paleciakiem, jest pomocnym narzędziem w każdym magazynie, warsztacie czy zakładzie produkcyjnym. Jego uniwersalne przeznaczenie to przemieszczanie, głównie na krótkich dystansach, ładunków umieszczonych na paletach. Większość modeli wózków paletowych jest wyposażona w dwufunkcyjny mechanizm Easy Start / Easy Stop. System Easy wspomaga jazdę wózkiem paletowym przez progi oraz pozwala na wjazd wózkiem na rampę. W przeciwieństwie do wózka paletowego, który podnosi paletę na niewielką wysokość, aby można ją było przenosić, wózek - stół na palety jest przeznaczony nie tylko do transportu, ale także może służyć jako dodatkowa przestrzeń robocza na wysokości, która zapobiega częstemu schylaniu się pracownika. Idealnie nadaje się do pracy przy naprawach lub projektach budowlanych, kiedy materiały muszą być przenoszone na palecie. Wózek służy także do kompletowania towarów, zwłaszcza mniejszych przedmiotów, ponieważ można dopasować nadstawkę do palety, a następnie umieścić ją na wózku, tworząc poręczny mobilny pojemnik.

Solidny wózek do transportu palet - podwozie do palety

Wszystkie wózki AJ są wykonane z profili stalowych malowanych proszkowo, aby zapewnić solidną konstrukcję, która wytrzymuje intensywne użytkowanie w wymagających, przemysłowych środowiskach pracy. Podwozie do palet przeznaczone jest do przechowywania standardowych palet euro o wymiarach 1200 x 800 mm. Wszystkie dostępne opcje są wyposażone w dwa stałe koła i dwa obrotowe kółka, aby ułatwić manewrowanie i zapewnić możliwość zamontowania opcjonalnych hamulców. Można dokupić półkę dolną i uzyskać na wózku dodatkową przestrzeń do przechowywania. Niski wózek do palet, z uchwytami utrzymującymi paletę w miejscu podczas transportu, zapewnia bezpieczne przemieszczanie ładunków. Niski wózek paletowy jest przeznaczony przede wszystkim do łatwego przemieszczania palet przechowywanych na podłodze pod regałem paletowym, do i z pozycji bez użycia wózka paletowego za każdym razem. Palety mogą być przechowywane na wózku na stałe, co jest pomocne, jeśli potrzebujesz łatwego lub częstego dostępu do zawartości. Ten niezawodny wózek do bezpiecznego transportu palet w warsztatach, magazynach i zakładach przemysłowych ma trwałą konstrukcję z rur stalowych lakierowanych proszkowo. Warto również zwrócić uwagę na regulowany wózek paletowy. Dzięki ruchomej ramie z czterema różnymi ustawieniami wysokości, ten praktyczny ręczny wózek paletowy ułatwia użytkownikom ustawienie wysokości roboczej w pozycji, która jest dla nich wygodna i która odpowiada wykonywanemu zadaniu. Pamiętaj, że wysokości są podane dla wszystkich naszych wózków bez uwzględnienia palety zamontowanej na górze.

Wózki paletowe - paleciaki

Ręczne wózki paletowe, czyli paleciaki, to uniwersalne rozwiązanie do transportu towarów na paletach. Wózki paletowe przeznaczone są do transportu ładunków paletowych w magazynach, halach produkcyjnych czy na placach składowych. Wózek paletowy służy do podnoszenia, opuszczania i przewożenia ładunków na niewielkich odległościach. Wózki paletowe o standardowej długości wideł 1150 mm mają udźwig 2500 kilogramów. Taka długość wideł pozwala na pracę ze standardową europaletą. Warunkiem bezpiecznej pracy standardowym wózkiem paletowym jest równa, twarda i sucha nawierzchnia oraz odpowiednie oświetlenie miejsca pracy. Są jednak modele, które dobrze radzą sobie ze wzniesieniami i zanieczyszczoną powierzchnią. Bezpieczeństwo pracy zapewnia konstrukcja, jaką ma podstawowy model wózka paletowego. Podnoszenie ładunku w ręcznym wózku paletowym odbywa się za pomocą siłownika hydraulicznego. Jazda wózkiem paletowym możliwa jest dzięki mechanizmowi hydraulicznemu i obsłudze specjalnej dźwigni. Unoszenie wózka ma miejsce dzięki wzrastającemu ciśnieniu oleju hydraulicznego, jakie wytwarza się podczas wahadłowego poruszania dźwignią przez osobę obsługującą sprzęt. Standardowe paleciaki podnoszą ładunek na wysokość około 200 mm. Minimalna wysokość podnoszenia wynosi około 85 mm. Wózki paletowe dostosowywane są do wymagań użytkowników między innymi przez zastosowanie różnego rodzaju kół odpowiednich do rodzaju nawierzchni. Dostępne są modele wózków paletowych wyposażonych w gumowe koła, modele na kołach poliuretanowych oraz na kołach poliamidowych. Wózki paletowe charakteryzują się także różną długością wideł. Modele z krótkimi widłami mają około 780-800 mm, a z modele z długimi widłami mają około 1600-2000 mm, widły mogą być też dłuższe. Dla dobrego manewrowania wózki paletowe wyposażone są w podwójne rolki nylonowe koła, podwójne rolki poliamidowe koła, podwójne rolki poliuretanowe koła, ewentualnie pojedyncze rolki poliuretanowe koła oraz w ergonomiczne uchwyty. Zależnie od modelu wózek paletowy ręczny może przewozić palety o standardowej i ponadstandardowej długości. Wśród dostępnych w naszym sklepie paleciaków jest wiele modeli ze stali nierdzewnej o różnych cechach konstrukcyjnych. Z kolei cynkowanie wózka paletowego zwiększa jego odporność na korozję. Ocynkowany wózek paletowy jest bardziej odporny na trudne warunki pracy, w tym na pracę w środowisku wilgotnym. Ten rodzaj wózków paletowych sprawdzi się przede wszystkim w przemyśle spożywczym i chemicznym.

Wysokiej jakości produkt z naszej oferty to unikalny wózek paletowy ręczny do przewozu palet euro z mechanicznym asystentem ruszania z ciężkimi ładunkami, mający mechanizm wspomagający jazdę wózkiem paletowym i pokonywanie przeszkód takich jak rampy, progi i zjazdy. Wózek ręczny Easy Roller to doskonałe rozwiązanie nie tylko na terenie płaskim, ale też do miejsc ze wzniesieniami i spadkami terenu. Główne części wykonane zostały wykonane ze stali. Wózek paletowy wyposażony jest w automatyczny hamulec, który aktywuje się, kiedy uruchomione jest wspomaganie. Dzięki temu żadna nierówna powierzchnia nie stanowi dla niego problemu. Hamulec umożliwiający zatrzymywanie można także aktywować ręcznie, co jest szczególnie wygodne podczas parkowania na pochyłych powierzchniach. Ten wózek paletowy jest łatwy w konserwacji i wyposażono go w podwójne koła poliuretanowe dla cichej i płynnej pracy. Posiada ergonomicznie wyprofilowane uchwyty, które zapewniają pewny chwyt podczas użytkowania. Jego udźwig nominalny wynosi 2000 kilogramów. Istnieją też modele mające niebagatelny udźwig 2500 kilogramów.

Dodatkową przydatną funkcją, jaką może mieć wózek paletowy ręczny, jest waga. W naszej ofercie znajduje się nowoczesny produkt wyposażony w wagę, który unosi i jednocześnie waży ładunki, co pozwala oszczędzić czas i podnieść efektywność pracy. Wbudowana waga ma duży, czytelny wyświetlacz. Wytrzymałe podwójne rolki poliuretanowe i koła z poliuretanu sprawdzą się nawet na nierównym i zanieczyszczonym podłożu, także pokrytym metalowymi drobinkami oraz piaskiem. Koła są odporne na uszkodzenia, zmniejszają również ryzyko uszkodzenia podłogi. To idealny wózek ręczny do użytkowania na rampach załadunkowych.

Do obsługi nietypowych długich palet można wykorzystać wózek paletowy z funkcją szybkiego podnoszenia (quicklift) i długimi widłami. Promień skrętu 230˚ oraz gumowane, profilowane uchwyty sprawiają, że wózek jest łatwy w manewrowaniu. Wózki widłowe tego typu to doskonały wybór do przewozu cięższych przedmiotów, na przykład w warsztacie. Pomogą w tym podwójne rolki, które sprawdzą się na nierównym podłożu oraz przy pokonywaniu przeszkód, takich jak rampy czy progi. Pomagają rozłożyć ciężar ładunku na większej powierzchni niż pojedyncze rolki, co zmniejsza nacisk na podłogę oraz ryzyko jej uszkodzenia. Zapewniają także większą stabilność. Rolki frontowe ułatwiają załadunek i rozładunek palet.Nietypowym modelem jest łatwy w użyciu wózek paletowy wysokiego podnoszenia, który może być również używany jako stół podnoszący. Podnoszenie odbywa się przez pompowanie sterownicą, a opuszczanie dźwignią w uchwycie. Wózek nożycowy zapewnia bezstopniowe opuszczanie nawet przy maksymalnym obciążeniu, które wynosi 1000 kg, dzięki czemu sprzęt nadaje się do prac związanych z podnoszeniem na większości stanowisk pracy. Wózek paletowy jest wyposażony w gumowany, ergonomiczny uchwyt zapewniający pewne i wygodne prowadzenie. Stopki zapewniają stabilność i sprawiają, że wózek nie odjeżdża w pozycji z uniesionymi widłami