Wózki do palet, kosze paletowe, palety plastikowe

Inspiracje i rady jak ułatwić sobie pracę

Chcesz ułatwić sobie pracę?

Przeczytaj nasze rady

Palety plastikowe, wózki paletowe i akcesoria do palet

Sklep AJ Produkty oferuje szeroki asortyment wszystkiego, czego możesz potrzebować w swoim magazynie bądź warsztacie. Niezależnie od tego, czy szukasz większych wózków paletowych, stołów roboczych z funkcją podnoszenia, ramp czy akcesoriów typu skrzynie paletowe bądź palety plastikowe - posiadamy wiele produktów, których możesz potrzebować do swojego przedsiębiorstwa. Wiemy, jak ważne jest wyposażenie w sprzęt zaprojektowany do intensywnego użytkowania w środowiskach przemysłowych. Palety plastikowe używane w przemyśle, handlu i transporcie to jedne z podstawowych akcesoriów, jakie są niezbędne do wykonywania większości prac związanych z tymi branżami. Usługi przewożenia ładunków, składowania towarów oraz przechowywania asortymentu nie byłyby co prawda zupełnie niemożliwe, ale na pewno znacznie utrudnione, gdyby palety plastikowe zostały zupełnie wyłączone z użytku. Dlatego AJ Produkty doskonale znając potrzeby swoich klientów oferuje Państwu kompleksową gamę akcesoriów, sprzętów i narzędzi, które znacznie ułatwią korzystanie z palet plastikowych albo wręcz zastąpią standardowe drewniane palety w swojej bardziej nowoczesnej i praktycznej formie.

Palety plastikowe i palety z tworzywa sztucznego

Typowymi alternatywami dla palet drewnianych są palety plastikowe, których cechą charakterystyczną jest brak wchłaniania różnych cieczy, wydzielin i innych zanieczyszczeń. Palety plastikowe są też odporne na typowe zniszczenia wynikające z wilgoci, wysokich temperatur czy mrozów, a ich wytrzymałość zaskakująca współgra z lekkością całej konstrukcji. W AJ Produkty posiadamy również palety z tworzywa sztucznego, jakim jest poliuretan, które są wykorzystywane podczas transportów międzynarodowych. Paleta plastikowa jest lekka i wytrzymała, w pełni stabilna oraz posiada perforowany szczyt, dlatego doskonale nadaje się do transportu np. beczek czy pojemników z substancjami płynnymi. Każda nasza stabilna, trwała paleciara w całości została wykonana z trwałego polipropylenu pochodzącego z recyklingu. Wytrzymała i przeznaczona do wielokrotnego użytku paleta plastikowa, to doskonałe rozwiązanie w przypadku eksportu do państw, które nie akceptują standardowych palet drewnianych czy palet z materiałów niezabezpieczonych. Dostępne w naszej ofercie paleciary poliuretanowe, podesty plastikowe posiadają nowoczesny wygląd, a także możliwość sztaplowania, co ułatwia przechowywanie oraz oszczędza miejsce, gdy nie są używane. Palety plastikowe 1200x800 mm posiadają podwyższone krawędzie, dzięki czemu żaden towar nie zsunie się z nich. Trwała paleta plastikowa dzięki prowadnicom, a także wyposażeniu w stalowe płozy, idealnie nadaje się do transportu za pomocą wózków widłowych. Aby przestawić paletę, której obciążenie statyczne wynosi 3 000 kg, obciążenie dynamiczne 1 500 kg, można wykorzystać wózki posiadające różną długość wideł. Design i materiał wykonania pozwalają uniknąć drzazg, obluzowań, gwoździ oraz pleśni, nierozerwalnie związanych z drewnianymi paletami. Czarny bądź szary kolor palety, cena adekwatna do wysokiej jakości materiałów użytych do ich produkcji oraz pełna gama walorów użytkowych zachęcają do ich zakupu. W naszej ofercie dostępna jest również ażurowa stalowa paleta o trwałej, galwanizowanej konstrukcji i niskiej wadze własnej. Maksymalne obciążenie palety wynosi 1 000 kg, a jej wymiary to długość 1200 mm, szerokość 800 mm. Idealna do transportu ciężkich ładunków. Stal jest odporna na wysokie i niskie temperatury, co sprawia, że paleta ażurowa nie rdzewieje i można ją użytkować w wielu różnych środowiskach. Ażurowa konstrukcja i materiał użyty do produkcji palety pozwala również uniknąć drzazg i gwoździ.

Wózki paletowe czyli wózki do palet

W naszej szerokiej gamie wózków magazynowych znajdują się między innymi ręczne wózki paletowe, wózki widłowe, a także różnego rodzaju wyposażenie niezbędne w każdym magazynie czy warsztacie. Do usługi bezpiecznego i stabilnego przewozu palet polecamy nowoczesne wózki paletowe, które doskonale sprawdzają się w wielu środowiskach fabrycznych i magazynowych. Łatwe w obsłudze, bezpieczne i solidne wózki paletowe, które w zależności od modelu posiadają udźwig do 1 000 kg. Ich starannie zaprojektowana konstrukcja pozwala utrzymywać duże ciężary przy zachowaniu jednocześnie ogromnej mobilności w czasie przewozu palet, bez względu na rodzaj ładunku. Nasze wózki paletowe zapewniają usprawniony przepływ pracy i skutecznie ułatwiają obsługę ciężkich towarów. Każdy oferowany przez nas wózek paletowy został wyposażony w dwa koła skrętne ułatwiające manewrowanie wózkiem, a także w koła z hamulcem, które skutecznie utrzymują wózek w miejscu podczas załadunku, jak i rozładunku. Średnica kół 200 mm, natomiast materiał z jakiego został wykonany bieżnik opon to pełna guma. Jako wyposażenie dodatkowe można dokupić półkę dolną i uzyskać przestrzeń o wymiarach: długość 1200 mm, szerokość 800 mm, do przechowywania pod paletą. Zyskując w ten sposób podwójne miejsce do pracy. Niektóre oferowane przez nas modele posiadają regulowaną ramę umożliwiająca dostosowanie wysokości wózka paletowego, dzięki czemu w łatwy sposób można uzyskać odpowiednią wysokość do pracy. Każdy oferowany przez nas wózek paletowy o wymiarach: długość 1200 mm i szerokość 800 mm, stanowi uniwersalny system do transportu i magazynowania plastikowych palet EURO. W sklepie AJ Produkty posiadamy wózki sprawdzone, wytrzymałe oraz warte uwagi, których cena jest adekwatna do jakości. Nasze wózki paletowe z pewnością przydadzą się w każdej firmie i znacznie zwiększą komfort oraz szybkość wykonywanej pracy.

Kosze paletowe i kołnierze paletowe

Zupełnie innym, specyficznym rodzajem miejsc do przechowywania oraz transportu są kosze oraz kołnierze paletowe, które dzięki swojej solidnej konstrukcji umożliwiają bezpieczne składowania towarów, artykułów i materiałów w magazynach czy w sklepach. Kosz paletowy do umieszczenia na palecie, znajdujący się w naszej ofercie to rozwiązanie dla miejsc takich jak hurtownie, warsztaty oraz magazyny, gdzie zachodzi częsta konieczność przeładowania towarów i gdzie należy dbać o to, aby ładunki nie zostały ze sobą przypadkowo pomieszane. W ofercie posiadamy różne rodzaje i rozmiary koszy paletowych. Kosz paletowy z siatki to funkcjonalne rozwiązanie do wszystkich środowisk firmowych, gdzie towar poddawany jest procesom załadunku, rozładunku oraz transportu. Oferujemy kosze paletowe wykonane z mocnych rur stalowych oraz ze stali ocynkowanej, dzięki czemu są niezwykle mocne i trwałe. Kosz paletowy jest dopasowany do palet EURO, co zapewnia łatwy załadunek i transport przy pomocy wózka paletowego lub sztaplarki. Ażurowa konstrukcja ścian z siatki stalowej zapewnia dobry przegląd zawartości kosza. A po opróżnieniu kosz paletowy nadaje się do sztaplowania. W ofercie posiadamy modele posiadające na jednym z dłuższych boków furtkę na zawiasach, co ułatwia dostęp do zawartości, a także kosze paletowe, których maksymalnie obciążenie wynosi do 6 000 kg, dzięki czemu idealnie nadają się do transportu dużych i ciężkich towarów. W naszym asortymencie znajdują się również kołnierze paletowe, wykonane z wytrzymałego drewna sosnowego, kolor sosna, bądź z tworzywa ABS, kolor czarny. To sprytne rozwiązanie do magazynów, warsztatów i innych środowisk, składane po przekątnej, zajmuje mało miejsca w czasie przechowywania. Jako wyposażenie dodatkowe oferujemy również nadstawki paletowe, naczepy, dzięki którym każdy kołnierz paletowy może być piętrowany i jednocześnie razem z wózkiem paletowym może tworzyć mobilne, a także statyczne składy do magazynowania różnorakich towarów.

Skrzynie paletowe i składany kontener paletowy

Sklep AJ Produkty w swoim asortymencie posiada również skrzynie paletowe posiadające trwałą konstrukcję, solidne ściany do bezpiecznego transportu i przechowywania towarów. Każda nasza skrzynia paletowa jest wytrzymała i pozwala na długoterminowe użytkowanie nawet w trudnych warunkach. W zależności od modelu oferujemy skrzynie paletowe na stopach, na kółkach, a także na płozach. Koła pozwalają w łatwy sposób przemieszczać pojemniki, natomiast stopy i płozy umożliwiają wygodny transport przy pomocy wózka paletowego. W ofercie posiadamy również pokrywy paletowe do skrzyń, kołnierzy paletowych, które można sztaplować, i które powstały z myślą o zabezpieczaniu każdej palety EURO. Te z pozoru niewielkie elementy mogą mieć znaczący wpływ na bezpieczeństwo palet oraz przewożonego za ich pomocą ładunku. Nasze skrzynie paletowe, pojemniki są dopuszczone do kontaktu z żywnością. W asortymencie posiadamy również składany kontener paletowy, który idealnie nadaje się jako opakowanie zwrotne przy sprzedaży towarów w ilościach hurtowych. Pojemnik paletowy wykonano z polietylenu HD, który w 100% nadaje się do recyklingu. Nasz składany, plastikowy kontener paletowy wyposażony w płozy, w stanie złożonym oszczędza aż 60% miejsca, a dodatkowo można go sztaplować. Kontener posiada nowoczesny design i jest bardzo łatwy i przyjazny w użytkowaniu.