Taśma stalowa

Taśma stalowa, wykonana z cienkiej blachy, ma wszechstronne zastosowania przemysłowe. Proces uszlachetniania stali daje określone korzyści, przede wszystkim w postaci jej wzmocnienia. W efekcie walcowania na zimno, które jest metodą specjalnej obróbki plastycznej metalu, zmieniają się właściwości mechaniczne stali. Stal staje się bardziej wytrzymała na rozciąganie. Taśma stalowa, która została poddana walcowaniu na zimno, jest niezwykle dobrze podatna na obróbkę. Taśma zimnowalcowana jest bardzo twarda, niezwykle cienka i gładka. Taśmy zimnowalcowane służą do produkcji rur i kształtowników, mają również szerokie zastosowanie w przemyśle budowlanym. Z kolei przemysł meblowy stosuje taśmę stalową do wykonywania konstrukcji do regałów, a także prowadnic do szuflad i drzwi przesuwnych.

Taśmy stalowe - zastosowanie

Taśma stalowa zimnowalcowana jest używana do spinania ładunków w różnych branżach gospodarki, na przykład w przemyśle budowlanym, w przemyśle samochodowym, w branżach stalowej, ceramicznej i wszędzie tam, gdzie ciężar materiałów wymaga dużej wytrzymałości taśmy spinającej. Taśmy stalowe dostępne są w różnej szerokości i w różnych rodzajach powłoki. Czarna lakierowana taśma stalowa do ręcznego lub automatycznego bandowania ciężkich przedmiotów od AJ Produkty to produkt wysokiej jakości. Bandowanie to czynność polegająca na owijaniu taśmy wokół paczek, kartonów czy palet tak, aby odpowiednio zabezpieczyć je przed rozerwaniem. Taśma jest mocna i wytrzymała. Ma minimalną rozciągliwość. Szerokość rolki jest większa niż szerokość taśmy. Taśma jest bardzo odporna na zużycie mechaniczne oraz wpływy zewnętrzne, takie jak słońce i wysoka temperatura. Doskonale nadaje się do ciężkich ładunków. Może być używana do bandowania ręcznego i automatycznego. Nadzwyczajne cechy wytrzymałościowe taśm stalowych sprawiają, że wykorzystuje się je do wiązania wyjątkowo dużych, jak również bardzo ciężkich ładunków, takich jak pręty zbrojeniowe, rury żeliwne, płyty betonowe czy ogromne zwoje drutu. Powszechnie wykorzystuje się taśmy stalowe do pakowania oraz transportu wszelkiego typu materiałów hutniczych czy budowlanych, z natury rzeczy dużych gabarytowo i zwykle o dużym ciężarze. Odpowiedni poziom wytrzymałości taśm stalowych daje gwarancję, że każdy ładunek dotrze we właściwe miejsce w nienaruszonym stanie i bez żadnych uszkodzeń. Taśmy stalowe mają naprawdę szerokie zastosowanie i trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez nich branży wyrobów hutniczych czy branży budowlanej. Dodatkowo taśma stalowa zimnowalcowana może posłużyć do celów promocyjnych producenta lub sprzedawcy ładunku, ponieważ możliwe jest wykonanie na niej zamówionego nadruku.

Taśma stalowa dostępna jest w różnych klasach wytrzymałości. Zakup konkretnej taśmy stalowej zależy głównie od specyfiki ładunku oraz czasu i miejsca jego magazynowania. Różne wykończenia zewnętrzne taśmy mają wpływ na jej odporność na działanie warunków atmosferycznych. Dostępne są taśmy stalowe niepowlekane (zwykłe), ocynkowane oraz lakierowane. Taśmy stalowe ocynkowane i taśmy stalowe lakierowane są zabezpieczone przed rdzewieniem, co jest ich niewątpliwą zaletą.

Taśmy stalowe - przydatne narzędzia

Do użytkowania taśmy stalowej przydadzą się odpowiednie profesjonalne narzędzia. Łatwa w obsłudze napinarka do taśmy stalowej służy do zabezpieczania palet czy ładunków. Zadaniem napinarki do taśmy stalowej jest perfekcyjne połączenie wielkogabarytoywch, ciężkich ładunków o różnych kształtach oraz optymalne przygotowanie ich do transportu i magazynowania. W zależności od ładunku wymagane jest uzyskanie odpowiedniej siły naprężenia taśmy stalowej, której zadaniem jest ustabilizowanie pakowanego towaru. Napinarki do taśm stalowych dostępne są w wersji ręcznej i pneumatycznej. Napinarki ręczne mogą być stosowane niezależnie od miejsca, a ich prosta konstrukcja wpływa na łatwą obsługę. Ręczna napinarka do taśmy od AJ Produkty nie wymaga zapinek. Wykonana jest ze stali, dlatego jest solidna i trwała. Precyzyjna i funkcjonalna napinarka do taśmy stalowej pozwala na sprawne spięcie praktycznie każdego towaru, dzięki czemu zdecydowanie podnosi poziom bezpieczeństwa pracy z materiałem wiążącym, jakim jest taśma stalowa. Z kolei napinarki pneumatyczne muszą mieć dostęp do sprężonego powietrza, za to charakteryzuje je duża siła naciągu taśmy i szybkość pracy.

Nożyce przeznaczone do cięcia taśmy stalowej są przydatne przy bandowaniu i pakowaniu dużych i ciężkich przedmiotów. Nożyce posiadają specjalnie wyprofilowane ostrze, które umożliwia wsunięcie go pod ciasną i napiętą taśmę stalową. Łatwe w obsłudze i poręczne nożyce do taśmy stalowej od AJ Produkty zapewniają bezpieczeństwo i wygodę podczas rozładunku towarów pakowanych przy pomocy taśmy stalowej.

W AJ Produkty dostępne są także zawiesia czyli narzędzia, które służą do podnoszenia oraz przenoszenia różnego rodzaju ciężkich i/lub wielkogabarytowych ładunków na krótkie dystanse, w poziomie i w pionie. Zawiesia służą do wielopunktowego podwieszenia, obwiązania lub podtrzymania transportowanego ładunku. Zawiesia są nieodzownym narzędziem pracy w przemyśle stoczniowym, zbrojeniowym, metalurgicznym, motoryzacyjnym, w budownictwie, a także w firmach transportowych.

Szerokie zastosowanie, jakie ma taśma stalowa, czyni ją materiałem niezbędnym w wielu branżach gospodarki. Taśma stalowa to materiał, który zapewnia mocne i sztywne zabezpieczenie ładunków wielkogabarytowych, trudnych do zabezpieczenia i giętkich. AJ Produkty ma wszechstronny asortyment produktów, który umożliwia wybór narzędzi i wyposażenia do każdego zakładu pracy. Oferujemy sprzęty i akcesoria umożliwiające wygodne pakowanie towarów. Praktyczne stanowisko do efektywnego pakowania przyda się w każdym magazynie wysyłającym każdego dnia setki produktów. Nasza kompletna stacja do pakowania, dzięki której wszystkie materiały są zawsze pod ręką, pozwala utrzymywać prawidłową pozycję ciała w trakcie dnia pracy. W przypadku pytań dotyczących produktów do pakowania prosimy o kontakt na czacie z naszymi konsultantami. Z przyjemnością doradzimy w wyborze.