Zawory do beczek

Beczki z tworzyw sztucznych i metalowe mają zastosowanie w wielu branżach. Beczki przemysłowe to pojemniki różniące się wielkością i cechami użytkowymi. Używane są nie tylko do przechowywania różnych substancji płynnych, w tym substancji niebezpiecznych, na przykład paliwa czy kwasów, ale także do przewozu towarów stałych i sypkich, w tym produktów żywnościowych. Beczki stosowane są najczęściej w przemyśle chemicznym, spożywczym i farmaceutycznym. Beczki z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, najczęściej z polietylenu, mają wiele zalet. Ich neutralność smakowa i zapachowa czyni je idealnymi pojemnikami do przewozu żywności albo transportowania leków. Ich szczelność pozwala na bezpieczne przewożenie różnych substancji chemicznych bez stwarzania zagrożenia dla środowiska. Mogą również służyć do przewożenia mokrych odpadów. W zimie będą idealnymi zbiornikami na sól i piasek do posypywania dróg i chodników. Beczki plastikowe to pojemniki trwałe i odporne na działanie trudnych warunków atmosferycznych. Beczki metalowe produkowane są obecnie najczęściej ze stali kwasoodpornej, są więc trwałe i przystosowane do przewozu szerokiej gamy produktów i substancji. Wyposażone są w pierścień zaciskowy, który zapobiega rozlewaniu się zawartości, a jednocześnie chroni zawartość przed zanieczyszczeniami. Beczki to opakowania uniwersalne, do których można zastosować dodatkowe akcesoria, jak plastikowy kran albo zawór do beczki. Warto mieć pod ręką narzędzia, które to nie tylko umożliwią, ale i znacznie ułatwią i przyśpieszą proces obsługi produktów w beczkach.

Akcesoria do beczek

W ofercie AJ Produkty znajdują się akcesoria, bez których nie obejdzie się nie tylko żaden zakład produkcyjny, ale również dom i ogród, takie jak kranik do beczki, zawór do beczki, klucze, adaptery i korki. Klucz do beczek, regulowany, pasujący do kilku rodzajów pokryw, niezawodny i sprawdzający się w kryzysowych sytuacjach, pozwala szybko dostać się do zawartości beczki, a pasujący do niego kran plastikowy umożliwi błyskawiczne pobranie próbki. Za jego pomocą można w kilku ruchach otworzyć nawet najbardziej oporną pokrywę beczki, ale również odkręcić i przykręcić zamontowany wcześniej kurek. Klucze do beczek z naszej oferty to narzędzia mocne i wytrzymałe. Otwieracz do beczki to niezbędne wyposażenie zakładów produkcyjnych, ale można w niego zaopatrzyć też dom i ogród. Mosiężna konstrukcja jest odporna na działanie dużej siły, a stabilny uchwyt chroni dłonie przed przypadkowym wyślizgnięciem się narzędzia. Uzupełnieniem dla kluczy są specjalne zamki do beczek, w tym zamek do beczki stalowej, które skutecznie i w bardzo prosty sposób chroni pokrywę przed nieautoryzowanym otwieraniem. Zamki wykorzystywane są do stalowych beczek i pasują do gwintów o rozmiarach 2 cali oraz 3/4 cala. Zamki skutecznie chronią nie tylko przed kradzieżą i nieautoryzowanym otwieraniem, ale również przed aktami wandalizmu i potencjalnymi zanieczyszczeniami.

Krany do beczki dostosowane do płynów, takich jak ropa, posiadają dodatkowe zabezpieczenie przez eksplozją. Sprawdzą się w miejscach takich jak zakłady produkcyjne, chemiczne, ale także gospodarstwa rolne. Kranik wykonany jest z metalu albo plastiku, kranik mosiężny pasuje do takich modeli jak beczka metalowa i beczka z tworzywa sztucznego. Kran do beczki plastikowej wyposażony jest w gwint 2 cale oraz 3/4 cala, a więc ma standardowe wymiary odpowiadające większości uniwersalnych modeli. Dostępne w naszej ofercie krany plastikowe są wielorazowego użytku, a ich czyszczenie jest proste i nie wymaga stosowania specjalnych preparatów. Plastikowy kran do beczki ma specjalny uchwyt pomagający we właściwym montażu oraz dozowaniu płynów. Ma również ogranicznik płomienia, dzięki czemu kranik jest w pełni bezpieczny w użytkowaniu. Polecamy nasze krany do beczek plastikowych ze względu na ich wzmocnioną odporność. Hale produkcyjne, gospodarstwa rolne i hodowlane mogą wiele zyskać dzięki zastosowaniu tego prostego rozwiązania. Odpowiednio dobrany kran plastikowy do beczki może znacznie przyśpieszyć proces opróżniania jej bębna, co w zakładach pracy ma duże znaczenie.

Do plastikowych egzemplarzy polecamy wytrzymałe adaptery do beczek. Wykonany z dobrej jakości tworzywa sztucznego adapter do beczek umożliwia zainstalowanie w nich kranów i zaworów bez straty dla ich konstrukcji oraz zawartości. Adaptery przydają się przede wszystkim w zakładach produkcyjnych, które nie wykorzystują od razu całej zawartości beczki, ale jednocześnie chcą mieć pewność, że po upływie czasu nie ulegnie ona rozszczelnieniu, zniszczeniu lub nie straci całkowicie swoich właściwości. To bardzo prosty otwieracz do beczek, który pomaga w szybkim testowaniu zawartości przy zachowaniu wszelkich parametrów cieczy. Adapter mocuje się w miejscu, gdzie zamontowany był wcześniej kranik plastikowy do beczki, dlatego wielkość gwintów jest taka sama. Zapobiegając przypadkowemu wylewaniu się cieczy można zainstalować w beczkach również korki oraz lejki, które umożliwiają szybkie i efektywne napełnianie bębnów.

Zawory do beczek występują w różnych rozmiarach i wyposażone są w automatyczną ciśnieniową ochronę, dzięki czemu znajdująca się w beczce zawartość nie będzie z niej niekontrolowanie wypływała. Nasze zawory nadają się zarówno do beczek metalowych, jak i do beczek z tworzyw sztucznych. Każdy zawór charakteryzuje się wysoką szczelnością, dzięki czemu zawartość beczki nie będzie wyciekała. Nasz zawór do beczek wykonany z mosiądzu chroni beczkę przed nadmiernym ciśnieniem i wybuchem. Podciśnienie wyrównywane jest ręcznie. Zawór przeznaczony jest do beczek zawierających płyny na bazie ropy naftowej. Zawór jest łatwy w obsłudze. Dostępny jest także zawór z mosiądzu, za pomocą którego podciśnienie wyrównywane jest automatycznie. Z kolei zawór do beczek zawierających chlorowane rozpuszczalniki ma odpowietrznik wykonany z polietylenu i wyposażony jest w nierdzewny przerywacz płomienia. Zawór idealnie nadaje się do ochrony beczki przed nadmiernym ciśnieniem i wybuchem. Podciśnienie jest wyrównywane automatycznie. Wykonanie z wysokiej jakości tworzywa sztucznego zapewni długotrwałe działanie zaworu.

Firma AJ Produkty oferuje szereg akcesoriów do beczek, które cechuje wysoka jakość. Adaptery, krany, klucze i zawory z tworzywa sztucznego lub mosiądzu to niezbędne elementy wyposażenia, jeśli używamy beczek. Wybierz zawór do beczki, plastikowy kran albo klucz odpowiedni do swoich potrzeb. Oferujemy również sprzęt do transportu i magazynowania beczek oraz usuwania rozlewów. Zaopatrzysz się u nas w wózki i podnośniki do beczek, uchwyty do beczek do zamontowania do wózków widłowych, w wanny ociekowe. Solidna wanna ociekowa z barierką służy do przechowywania beczek w pionie. Wyposażona jest w otwory, które umożliwiają łatwy transport przy pomocy wózka widłowego. Profesjonalny sprzęt pomoże zmniejszyć liczbę urazów w miejscu pracy wynikających z nieprawidłowej obsługi ręcznej nieporęcznych obiektów, jakimi bez wątpienia są beczki. W przypadku pytań dotyczących naszych produktów prosimy o kontakt na czacie z naszymi konsultantami.