Lejek do beczek

Beczki to pojemniki użytkowe, które mają zastosowanie w wielu branżach do przechowywania substancji płynnych, w tym substancji niebezpiecznych, na przykład paliwa czy kwasów oraz do przewozu towarów stałych i sypkich, w tym produktów żywnościowych. Beczki stosowane są najczęściej w przemyśle chemicznym, spożywczym i farmaceutycznym. Beczki z tworzywa sztucznego są neutralne smakowo i zapachowo, dlatego nadają się do przewozu żywności i leków. Odpowiednia szczelność beczek i odporność na trudne warunki atmosferyczne pozwala na bezpieczne przewożenie różnych substancji chemicznych bez stwarzania zagrożenia dla środowiska. Beczki metalowe produkowane są najczęściej ze stali kwasoodpornej, są więc trwałe i przystosowane do przewozu szerokiej gamy produktów i substancji. Wyposażone są w pierścień zaciskowy, który zapobiega rozlewaniu się zawartości, a jednocześnie chroni zawartość przed zanieczyszczeniami. Beczki to opakowania uniwersalne, do których można zastosować dodatkowe akcesoria, jak plastikowy kran, zawór albo lejek do beczek. Takie narzędzia znacznie ułatwią i przyśpieszą proces obsługi produktów w beczkach, w tym nalewanie substancji.

Lejki do beczek - zastosowanie

Popularne akcesoria wspomagające eksploatację beczek to adaptery, zawory czy lejki do beczek. Lejek do beczek ułatwia bezpieczne nalewanie do nich różnych substancji i sprzyja utrzymaniu w czystości miejsca rozlewania. Lejek do beczek zapobiega rozlaniu niebezpiecznych substancji, dzięki czemu jego używanie przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Szczególnie wygodne są lejki do beczek wyposażone w szeroki wlew, z dopasowaną pokrywą. Wysokiej jakości lejek od AJ Produkty do wygodnego napełniania 110 l i 200 l beczek można stosować w połączeniu z zamkiem. Praktyczny, przyjazny dla środowiska i atrakcyjny cenowo lejek do beczek służy do napełniania pustych beczek od góry. Niski profil oraz szerokie otwarcie lejka ułatwiają szybkie i wygodne przelewanie zawartości do beczek. Podstawa lejka jest pofałdowana i opadająca aby zminimalizować pozostałości wlewanych substancji i zapewnić ich szybki wpływ do beczki. Duża powierzchnia wokół otworu spustowego pozwala zlać resztki z puszek z farbą, z wiader i innych pojemników do powolnego spływu zawartości. Do lejka pasuje pokrywa, która chroni przed deszczem, brudem, gruzem i innymi zanieczyszczeniami. Lejek do beczki i pokrywa wykonane są w 100% z polietylenu pochodzącego z recyklingu.

Z kolei lejki do napełniania beczek łatwopalnymi substancjami, bez powstawania wycieków, mają wykonane z mosiądzu zabezpieczenie przeciwpożarowe. Automatycznie zamykającą się pokrywa opada w przypadku podwyższenia temperatury, odcinając dostęp ognia. Dodatkowo lejki posiadają pułapkę przeciwogniową, która także chroni przed zapalaniem się wnętrza beczki. Stalowy lejek od AJ Produkty z automatycznie zamykaną pokrywą można przykręcić bezpośrednio do beczki. Lejek wykonano z galwanizowanej stali pokrytej trwałą powłoką epoksydową. Ten talowy lejek z dużym wlotem służy do łatwego i bezpiecznego wlewania płynów i rozpuszczalników do beczki. Lejek nadaje się do dozowania cieczy łatwopalnych. Posiada specjalny łącznik, który topi się w 73°C, co powoduje automatyczne zamknięcie pokrywy w celu stłumienia ognia w przypadku pożaru. Całość odporna jest na działanie chemikaliów. Stalowy lejek jest wyposażony w mosiężny ogranicznik płomienia, który rozprasza i pochłania ciepło, zapobiegając przedostaniu się zewnętrznego źródła zapłonu do łatwopalnej zawartości beczki. Można go zamknąć, aby uniemożliwić dostęp do zawartości beczki osób niepowołanych.

AJ Produkty ma w asortymencie liczne akcesoria do beczek, takie jak adaptery, krany, klucze i zawory z tworzywa sztucznego lub mosiądzu. To niezbędne elementy wyposażenia, jeśli używamy beczek. Oferujemy również sprzęt do transportu i magazynowania beczek oraz usuwania rozlewów. Zaopatrzysz się u nas w wózki i podnośniki do beczek, uchwyty do beczek do zamontowania do wózków widłowych. Profesjonalny sprzęt zmniejsza liczbę urazów w miejscu pracy, które wynikają z nieprawidłowej obsługi beczek. W przypadku pytań dotyczących naszych produktów prosimy o kontakt na czacie z naszymi konsultantami. Doradzimy w wyborze odpowiednich akcesoriów.