Oświetlenie robocze

Ważną kwestią w miejscu pracy jest prawidłowe oświetlenie. Oświetlenie w miejscu pracy powinno mieć określoną jasność. Aby wykonywanie pracy było bezpieczne i komfortowe dla pracownika, należy zapewnić mu właściwe oświetlenie na stanowisku pracy. Określa to norma dotycząca oświetlenia i przepisy BHP obowiązujące w miejscach pracy. Prawidłowe oświetlenie na stanowisku pracy wpływa na wzrok pracowników, ale także na efektywność pracy. Otoczenie świetlne musi zapewniać bezpieczeństwo i komfort pracy wszystkich osób przebywających w konkretnym pomieszczeniu. Ponadto musi być dobrze dobrane do miejsca pracy. Płaszczyzna robocza powinna być oświetlona równomiernie, bez przedmiotów zasłaniających dopływ światła, ponieważ tylko wtedy pracownicy mogą wykonywać swoje zadania wydajnie i bez poczucia dyskomfortu oraz zmęczenia wzroku. Występowanie wypadków w pracy często powiązane jest z nieprawidłowym oświetleniem, które pogarsza dostrzeganie potencjalnych zagrożeń. Światło nie może być ani za ciemne ani za jasne. Niedoświetlone środowisko pracy obniża koncentrację i męczy wzrok. Z kolei zbyt ostre światło może oślepiać i także nie jest korzystne dla oczu. Nieprawidłowe oświetlenie w środowisku pracy odbija się negatywnie na wydajności i jakości pracy. Warto zatem zadbać, aby było optymalnie dobrane do miejsca pracy. Warto także korzystać w największym stopniu ze światła naturalnego. Oczywiście w naszym klimacie nie jest to możliwe przez cały rok, ani podczas pracy w porze nocnej, dlatego doświetlenie stanowisk pracy musi być wsparte światłem sztucznym. Do oświetlenia stanowiska pracy warto wybrać nowoczesne oświetlenie LED.

Lampy robocze - oświetlenie LED do stołów roboczych

Oświetlenie lampami LED jest droższe niż tradycyjne źródła światła, jednocześnie jednak czas eksploatacji takich lamp jest dużo dłuższy, zwykle ponad 10 lat, od zwykłych żarówek. Ponadto dowolna lampa LED zużywa kilka razy mniej energii od oświetlenia starego typu. Lampy robocze LED mogą być często włączane i wyłączane, ponieważ nie wpływa to na ich trwałość. Oświetlenie LED przystosowane do stołów roboczych stanowi ważny element wyposażenia stanowiska pracy. Panele LED od AJ Produkty są łatwe do zainstalowania na stole warsztatowym. Zapewniają doskonałe warunki świetlne. Nasze produkty są energooszczędne i ekologiczne. Wybór technologii LED zapewnia również długoletnie użytkowanie i brak konieczności częstej wymiany świetlówek. Warto także zwrócić uwagę na przydatne do pracy reflektory robocze. To oświetlenie robocze, które jest jednocześnie wydajne i energooszczędne. Strumień światła można kierować ku górze i ku dołowi. Można je użytkować wewnątrz i na zewnątrz budynków. Optymalne oświetlenie robocze ułatwia pracę zarówno w dzień, jak i w nocy. Reflektor LED jest wodoodporny, co sprawia, że stanowi idealny wybór do zastosowań zewnętrznych. Źródło światła w technologii LED to oszczędność energii i dbałość o środowisko naturalne. Ciekawym rozwiązaniem jest funkcjonalna regulowana lampa robocza z uchwytem magnetycznym. Lampa zapewnia doskonałe jasne światło punktowe i nadaje się do prac montażowych i maszynowych, na przykład w magazynach lub warsztatach. Lampa robocza posiada praktyczny uchwyt magnetyczny, który ułatwia przymocowanie na przykład do tablicy narzędziowej, stołu warsztatowego lub regału magazynowego. Lampy robocze tego typu mają regulowane ramiona, które ułatwiają dostosowanie światła do wykonywanego zadania. Takie lampy robocze nadają się do elastycznego użytkowania. Lampa wyposażona jest w źródło światła LED. Światło LED ma długą żywotność, jest przyjazne dla środowiska i charakteryzuje się niskim zużyciem energii. Oświetlenie składa się z solidnych elementów, które lepiej wytrzymują wstrząsy i wibracje niż żarówki i świetlówki. Jest to szczególnie ważne w wymagających środowiskach pracy. Trwałość sprawia, że dioda LED jest tam optymalnym wyborem.

Lampy robocze na biurko

Konieczne wyposażenie każdego biura to nie tylko ergonomiczne meble, ale także dobrej jakości oświetlenie. Praca przy komputerze wymaga nieco innego oświetlenia niż lampy robocze do pracy w warsztacie samochodowym, montażowym czy na hali produkcyjnej. Odpowiednie doświetlenie miejsca pracy biurowej ma chronić oczy pracowników przed zmęczeniem i przed powstawaniem wad wzroku. Pomaga także zwiększać produktywność. Warto pamiętać, że oczom szkodzi nie tylko zbyt mała ilość światła, ale również nadmierne, zbyt ostre oświetlenie. Lampy robocze na biurko to niezbędny element wyposażenia, który pozwoli skierować strumień światła w pożądanym kierunku. Przyda się szczególnie w okresie jesienno-zimowym, ale także w każdym szarym dniu, gdy brakuje nam światła. Współczesne lampki to artykuły zaawansowane technologicznie. Nowoczesna lampa na biurko od AJ Produkty łączy stylowy design z funkcjonalnością i efektywnością. Lampka na biurko w technologii LED wyposażona jest w port USB, ściemniacz, przyciski dotykowe i filtr antyrefleksyjny. To ekologiczne i energooszczędne rozwiązanie cechuje długa żywotność, nietoksyczność, brak chemikaliów i innych szkodliwych substancji. Ściemniacz lampki pozwala dostosować oświetlenie do preferencji użytkownika. Cztery tryby oświetlenia pozwalają łatwo przełączać się między najbardziej popularnymi ustawieniami: ciepłe światło, ciepłe białe światło, tryb nauki i tryb pracy. Port USB ze stacją dokującą w podstawie lampki pozwala ładować smartfony i tablety. Elegancki dotykowy panel kontrolny na korpusie pozwala na szybką zmianę ustawień. Lampka wykonana została z aluminium, metalu oraz ekologicznego plastiku ABS. To typ produktu, który łączy wiele funkcji, warto go mieć w swoim miejscu pracy.

Dobrej jakości meble i oświetlenie w pracy to podstawa wydajności pracowników. Ułatwiają pracę, zmniejsza obciążenie wzroku i zapobiegają błędom i wypadkom podczas pracy. AJ Produkty oferuje nie tylko lampy robocze, ale także meble biurowe, w tym fotele ergonomiczne do komputera, biurka z regulacją wysokości i meble do przechowywania, które cechuje wysoka jakość wykonania i nowoczesny design. Stawiamy na ergonomię i funkcjonalność, także w przypadku akcesoriów. Z nami wyposażysz biuro w praktyczne akcesoria na biurko, takie jak przybornik, pojemnik na długopisy, pojemniki na dokumenty, dzięki którym przechowywanie stanie się łatwiejsze. Dodatkowo warto pomyśleć o zakupie mat ochronnych pod krzesła, które zabezpieczą podłoże przed ścieraniem i przedłużą żywotność podłogi. Z kolei maty na biurko to praktyczny dodatek chroniący jego blat przed zanieczyszczeniami i uszkodzeniem. Powierzchnia jest antypoślizgowa, dzięki czemu wszystko, co położysz na macie, pozostaje na swoim miejscu. Ręce nie ślizgają się po powierzchni maty. Narożniki podkładki są zaokrąglone dla dodatkowej estetyki i bezpieczeństwa. Podkładka jest odporna na kontakt z gorącymi naczyniami oraz wilgocią, dlatego to idealna podstawka pod kubek z gorącą kawą. Zabrudzone miejsca wystarczy przetrzeć ściereczką. Mata jest przezroczysta, łatwo wtapia się w otoczenie i nie odbija światła. W przypadku pytań dotyczących naszych produktów prosimy o kontakt na czacie z naszymi konsultantami. Chętnie doradzimy w wyborze mebli, oświetlenia i akcesoriów.