Przedłużacz bębnowy - sprzęt wielozadaniowy

Przedłużacze bębnowe - jakie mogą mieć zastosowania i kiedy warto się w nie zaopatrzyć? Przedłużacz bębnowy może być przeznaczony zarówno do użytku domowego, jak też do prac na zewnątrz. Przedłużacze bębnowe będą doskonałą alternatywą podczas remontu (umożliwią podłączenie elektronarzędzi), do prac ogrodowych (umożliwią podłączenie kosiarki, piły elektrycznej do przycinania gałęzi, naprawę elementów architektury ogrodowej), do pracy w przydomowym warsztacie, gdzie nie ma źródła prądu, do zastosowania w magazynie lub na budowie. Mobilne gniazda rozwiążą każdy problem z podłączeniem urządzeń do sieci. Są niezastąpione w trakcie sezonowych prac na wolnym powietrzu, na przykład w większym ogrodzie.

Przedłużacz bębnowy to urządzenia łatwe do przenoszenia przy pomocy rączki - uchwytu - albo na kółkach - modele cięższe, z dłuższym kablem. Przedłużacze bębnowe wykorzystywane są także przez różnego rodzaju firmy, w tym firmy budowlane albo firmy porządkowe. To sprzęt właściwie niezbędny na każdym placu budowy. Nie można sobie wyobrazić wykonywania bez niego wielu prac budowlanych. Nasza strona internetowa zawiera opisy oferowanych przedłużaczy bębnowych do różnych zastosowań. Warto zapoznać się z modelami, jakie znajdują się w ofercie AJ Produkty.

Przedłużacze bębnowe - charakterystyka produktów

Budowa każdego przedłużacza jest prosta. W krótkim opisie można powiedzieć, że przedłużacz bębnowy to kabel w izolacji gumowej nawinięty wokół bębna, który jest zaopatrzony w gniazdka elektryczne umieszczone na boku urządzenia - na jego bocznej tarczy. Przedłużacze bębnowe posiadają również wygodny uchwyt do zwijania przewodu, a niektóre modele mają specjalny przycisk służący do automatycznego zwijania przewodu. Przedłużacz bębnowy można kupić, zależnie od potrzeb użytkownika, z różną długością przewodu. Długość przewodu jest niezwykle istotna, ponieważ przewód przedłużacza powinien być w trakcie pracy całkowicie rozwinięty. Niezależnie od tego, jaka jest długość przewodu, przedłużacze bębnowe pozwalają na jego szybkie rozwinięcie i zwinięcie po skończonej pracy. W wielu modelach przedłużaczy bębnowych specjalna prowadnica ułatwia zwijanie kabla.

Co do zasady przedłużacz można przenosić łapiąc za wygodny uchwyt i ustawiać w wybranym miejscu, które umożliwi dogodne korzystanie z tego urządzenia - podłączenie potrzebnych urządzeń czy elektronarzędzi. Istnieją także modele przedłużaczy bębnowych przystosowane do zamocowania do ściany, do sufitu albo do podłogi. Niektóre przedłużacze bębnowe o długich przewodach, zwykle powyżej 50 metrów, wyposażone są w kółka, aby ułatwić ich wygodne przemieszczanie. Po podłączeniu do gniazda zasilania przedłużacz bębnowy znacząco poszerzy zasięg korzystania z elektronarzędzi czy umożliwi podłączenie oświetlenia w dowolnej lokalizacji. Na budowie niejednokrotnie wystarczy doprowadzenie tylko jednego, nawet prowizorycznego źródła zasilania, aby dzięki przedłużaczowi bębnowemu móc prowadzić prace wymagające używania prądu na naprawdę dużym obszarze. W takich miejscach zazwyczaj stosuje się najdłuższe przewody, czyli takie o długości od 50 do nawet 100 metrów, właśnie ze względu na utrudniony dostęp do źródła energii.

Gniazda sieciowe z uziemieniem - zwykle nie mniej niż trzy, w jakie wyposażony jest przedłużacz bębnowy, ponadto często są zabezpieczone klapkami samozamykającymi, chroniącymi przed wnikaniem pyłu i wilgoci. Jest to jest szczególnie istotne, kiedy urządzenie jest wykorzystywane na zewnątrz, na przykład przedłużacze ogrodowe, ale także w warunkach zapylenia wewnątrz budynków. Do gniazdek można podłączyć oświetlenie, różne elektronarzędzia, takie jak wiertarki czy wkrętarki, albo inne akcesoria, które wymagają podłączenia do prądu. Przewody w izolacji gumowej są dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniem. Izolacja gumowa zapewnia na przykład ochronę przed olejami przemysłowymi. Przedłużacze bębnowe mają również bezpiecznik termiczny. Zabezpieczenie w postaci wyłącznika termicznego ma za zadanie chronić przed skutkami, które mogłyby wyniknąć z nadmiernego natężenia prądu w określonym czasie. Wyłącznik termiczny musi w konkretnym krytycznym momencie przerwać przepływ prądu, nie dopuszczając do uszkodzenia instalacji.

Obudowa przedłużaczy bębnowych jest najczęściej wykonana z trwałego tworzywa, jakim jest polipropylen. Takie urządzenie jest wytrzymałe i odporne na nawet najcięższe warunki pogodowe, takie jak niskie lub bardzo wysokie temperatury, opady deszczu czy śniegu. Jest to szczególnie ważne w warunkach prowadzenia dużych prac remontowych, a zwłaszcza na budowie. Przedłużacz bębnowy jest osadzony na metalowym stabilnym stelażu albo cały otoczony jest takim solidnym stelażem przechodzącym u góry w uchwyt, co dodatkowo chroni obudowę urządzenia. Sprawia, że jest jeszcze bardziej odporne na wszelkie uszkodzenia.

Dzięki swojej konstrukcji przedłużacze bębnowe są wygodne w użyciu i znacząco poprawiają komfort pracy w trudnych warunkach. Są zaprojektowane w taki sposób, żeby zagwarantować bezpieczeństwo użytkowania, niezależnie od miejsca pracy.

Przedłużacz bębnowy - wybór odpowiedniego sprzętu

Na jakie cechy przedłużaczy warto zwrócić uwagę przed zakupem tego sprzętu? Wybór właściwego przedłużacza uwarunkowany jest głównie miejscem stosowania i celem, w jakim będzie wykorzystywany.

Przy zakupie przedłużacza bębnowego ma znaczenie kilka kwestii, takich jak wybranie odpowiedniej długości przewodu, odpowiedniej klasy szczelności, rodzaju zastosowanych w przedłużaczu gniazdek, a także, jeśli to potrzebne, możliwość ewentualnego zamocowania przedłużacza w konkretnym miejscu do podłoża czy do ściany. Jeżeli poszukujemy przedłużacza do prostych prac w domu i w niewielkim ogrodzie, gdzie nie wykorzystuje się specjalistycznych maszyn ani urządzeń wymagających nietypowych gniazd, to wystarczający będzie bęben z kablem o długości do 25 metrów długości. To wpływa na stosunkową niewielka wagę urządzenia, pozwalającą na łatwe przemieszczanie. Dłuższe kable sprawdzą się w przypadku używania przedłużacza bębnowego na przykład w warsztacie albo w dużym ogrodzie. Przedłużacz bębnowy w ogrodzie może przydać się na przykład do podłączenia kosiarki.

Ważnym kryterium jest klasa szczelności urządzania. Klasa szczelności IP (od ang. International Protection Rating) to wskaźnik, który pokazuje czy dane urządzenie jest zabezpieczone przed dostawaniem się do środka niepożądanych ciał obcych, a także wilgoci. Innymi słowy ten wskaźnik pokazuje czy, i w jakim stopniu, dane urządzenie jest szczelne. Warto wiedzieć, że w sytuacji, kiedy gniazda przedłużacza są narażone na zanieczyszczenia, niezależnie czy wewnątrz budynków czy na zewnątrz, klasa szczelności powinna być podwyższona. Odpowiedni będzie przedłużacz bębnowy oznaczony symbolem IP44.

W naszej ofercie znajduje się między innymi nowoczesny przedłużacz bębnowy z dwoma wejściami USB i trzema standardowymi uziemionymi gniazdami elektrycznymi. Przedłużacz wyposażono w mocny uchwyt do przenoszenia oraz wytrzymały korpus ze stali. To praktyczny i łatwy w użyciu przedłużacz bębnowy w nowoczesnym wydaniu. Dwa wejścia USB umożliwiają ładowanie urządzeń elektronicznych. Wejścia USB rozszerzają sposoby zastosowania tego produktu. Taki przedłużacz bębnowy to doskonałe rozwiązanie do zakładów pracy, warsztatów i magazynów.

Na naszej stronie internetowej znajdziesz różne kategorie przedłużaczy bębnowych. W przypadku wątpliwości dotyczących cech produktu warto skontaktować się na czacie z naszymi konsultantami.