Folia bąbelkowa

Folia bąbelkowa czy pęcherzykowa to efektywny i funkcjonalny materiał do pakowania. Cechą charakterystyczną dla folii bąbelkowej jest jej specyficzna struktura, która definiuje jej nazwę i zastosowanie, bo to właśnie bąbelki powietrza tworzą warstwę ochronną przy pakowaniu. Umieszczone w regularnych odstępach, wypełnione powietrzem pęcherzyki zapewniają amortyzację dla wartościowych lub kruchych przedmiotów. Folia bąbelkowa to sprężysty, przezroczysty, plastikowy materiał używany zazwyczaj do pakowania delikatnych przedmiotów. Nie wszyscy wiedzą, że folia pęcherzykowa może występować w różnych kolorach, ponieważ bardzo łatwo ją zabarwić. Folia bąbelkowa sprawdzi się do zabezpieczania w łatwy sposób niewielkich przedmiotów podczas przeprowadzki, ale zabezpieczy także większe przedmioty i przyda się do zabezpieczenia mebli w czasie transportu. Ochroni je przed zarysowaniem i zabrudzeniami. Mniejsze przedmioty ochroni nie tylko przed stłuczeniem, ukruszeniem czy rozdarciem, ale także przed działaniem wilgoci. Folia bąbelkowa to także doskonałe zabezpieczenie przed mrozem, ponieważ jest świetnym izolatorem i może zabezpieczać nawet przed temperaturami poniżej zera stopni Celsjusza. Przezroczysta folia bąbelkowa nadaje się do zabezpieczania roślin w trakcie zimy. Z takiego rozwiązania korzysta wielu ogrodników, pamiętając jednocześnie o nakłuciu folii, aby zapewnić roślinom dostęp powietrza. Folia bąbelkowa chroni, amortyzuje i nadaje się do szerokiego zakresu zastosowań. Jako materiał folia pęcherzykowa jest miękka, elastyczna, wytrzymała i odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, w tym rozdarcia. Jest idealna, jeśli chcemy podczas transportu uniknąć uszkodzenia przesyłek. Folia bąbelkowa sprawdzi się także jako wypełnienie paczek, zapobiegające przemieszczaniu się przedmiotów. Ma także inne zastosowania. Folię bąbelkową znajdziemy w wielu miejscach - jako część kopert, tak zwanych bąbelkowych, w postaci woreczków bąbelkowych czy w postaci rolek folii do cięcia. Co bardzo istotne, obecnie folia bąbelkowa jest materiałem przyjaznym dla środowiska, ponieważ nadaje się do recyklingu. Nie ma chyba osoby, która nie korzystała co najmniej raz z zalet folii bąbelkowej. Ten innowacyjny materiał z pęcherzykami powietrza ma naprawdę szerokie zastosowanie. Folia bąbelkowa jest łatwo dostępna, stosunkowo tania, dlatego warto mieć ją w domu i w firmie. Jako ciekawostkę można dodać, że folia bąbelkowa wykorzystywana jest także w celach rozrywkowych i relaksacyjnych, na przykład w konkursach na przekłuwanie pęcherzyków na czas.

Z czego powstaje i jakie są kluczowe cechy folii bąbelkowej?

W procesie produkcji folii bąbelkowej używany jest polietylen LDPE (o mniejszej gęstości) lub HDPE (o większej gęstości), który jest całkowicie bezpiecznym surowcem dla środowiska naturalnego. Folia bąbelkowa nie zawiera substancji szkodliwych dla ludzkiego życia i zdrowia. W całości może zostać poddana recyklingowi. Standardowa dostępna na rynku folia pęcherzykowa jest transparentna, pozbawiona zapachu, bezpyłowa, neutralna pod względem chemicznym, wodoodporna i paroszczelna. Te cechy sprawiają, że chroni owinięte nią przedmioty przez wilgocią, kurzem i pyłem, a w razie potrzeby także przez niskimi temperaturami. Folie pęcherzykowe przylegają ściśle do przedmiotów, dając im skuteczną ochronę przed zniszczeniem. W czasie transportu w opakowaniach zbiorczych wkład z folii bąbelkowej wypełnia wolne przestrzenie zapewniając amortyzację wstrząsów, drgań i uderzeń, a w efekcie zapobiegając spowodowanym nimi uszkodzeniom przewożonych przedmiotów. Folia bąbelkowa z pewnością przyda się podczas każdego pakowania. Przedmioty umieszczone w kartonie wypełnionym folią bąbelkową będą dobrze zabezpieczone. Amortyzująca i ochronna folia bąbelkowa na rolce od AJ Produkty to efektywny i funkcjonalny materiał do pakowania. Chroni, amortyzuje i nadaje się do wszystkich firm, ze względu na szeroki zakres zastosowań. Już wiemy, że folią bąbelkową należy owijać przedmioty w celu ochrony przed uszkodzeniem. Folia bąbelkowa jest oczywiście idealna również do pakowania i transportu, aby uniknąć uszkodzenia przesyłek w trakcie dostawy. Jednak jak ją łatwo przyciąć na odpowiedni rozmiar?

Ucinarka do folii bąbelkowej

Jednym z najczęściej stosowanych materiałów do pakowania różnych produktów jest folia. Pozornie prosta i niepozorna folia pęcherzykowa jest materiałem niezwykle odpornym na przypadkowe rozdarcie, co jest jej ogromną zaletą. Jednak ta sama cecha sprawia, że folia wymaga odpowiedniego narzędzia, które pozwoli na jej odcinanie w pożądanej ilości. Uzyskanie fragmentów folii bąbelkowej dopasowanych do potrzeb umożliwia narzędzie, jakim jest ucinarka do folii. To idealne narzędzie, jeśli zależy nam na precyzji i czasie pakowania towarów w folię. Ucinarka to narzędzie, które skutecznie tnie różne materiały, w tym folię bąbelkową, na pasy o potrzebnej szerokości, nie strzępiąc jej i nie marnując materiału. Z tego powodu stanowi praktyczne rozwiązanie, które znacząco podnosi komfort korzystania z folii podczas pakowania przesyłek i towarów. Ucinarki oraz dyspensery do materiałów do pakowania sprawdzą się w sklepie, w zakładach produkcyjnych i w magazynach, mogą się także przydać do zastosowań domowych. Ucinarka do folii bąbelkowej jest niezastąpiona w przedsiębiorstwach, które prowadzą sprzedaż wysyłkową. Ucinarka do folii i inne narzędzia do pakowania pozwolą pakować dokładnie, staranie i co ważne szybko więcej paczek niż bez ich użycia. Poprawią wydajność pracy i przyspieszą proces logistyczny, jeśli prowadzimy działalność handlową. Bez wątpienia podniosą również komfort pracy.

Wszechstronny asortyment firmy AJ Produkty umożliwia wybór narzędzi i wyposażenia do każdego zakładu pracy. Oferujemy meble, sprzęty i akcesoria umożliwiające wygodne pakowanie towarów. Praktyczne stanowisko dla bardziej efektywnego pakowania przyda się w każdym magazynie wysyłającym każdego dnia setki produktów. Nasza kompletna stacja do pakowania, dzięki której wszystkie materiały są zawsze pod ręką pozwala utrzymywać prawidłową pozycję ciała w trakcie dnia pracy. W przypadku pytań dotyczących produktów do pakowania prosimy o kontakt na czacie z naszymi konsultantami. Z przyjemnością doradzimy w wyborze odpowiednich produktów.