Akcesoria do beczek: podnośniki, wózki, narzędzia do chwytania

Podnośnik do beczek

W naszej ofercie znajdują się głównie wózki, ale i podnośnik beczkowy, w tym najbardziej klasyczny podnośnik łańcuchowy, które umożliwiają wyniesienie beczki na odpowiednią wysokość, przeniesienie jej na wskazane miejsce i bezpieczne opuszczenie, bez straty dla zawartości oraz samej beczki. Standardowy podnośnik do beczek jest przeznaczony do 210l beczek metalowych i może unieść w zależności od modelu od 350 do nawet 500kg. Wyposażone są w mechanizm ręcznego obracania, dzięki czemu można dowolnie sterować ich położeniem. Podnośnik do beczek stalowych to akcesoria zorientowane pionowo lub poziomo, mogą zablokować beczkę w dowolnej pozycji, okręcić ją o 360 stopni i unieruchomić. Dzięki ogromnej stabilności uchwytu można nimi przenosić zarówno zamknięte pokrywami beczki, jak i zupełnie otwarte i posiadające stałą lub płynną zawartość. To ogromne ułatwienie transportu i piętrowania, szczególnie w trudnych warunkach na niewielkiej przestrzeni, gdzie wystarczy podprowadzić stojak na beczki albo wózki pod podnośnik. Podnośnik do beczek służący do przewozu pełnych lub pustych pojemników może być wykorzystywany w różnych środowiskach pracy jako zwykła wciągarka. Dostępne są również podnośniki hydrauliczne o maksymalnej wysokości podnoszenia 135cm, skrętnymi kołami umożliwiającymi łatwy transport oraz blokadą bębna operującą w granicach 120 stopni nachylenia. Solidna konstrukcja urządzenia pozwala na swobodne transportowanie beczek do 200 l pod dowolnym kątem. Podnośnik łańcuchowy stalowy to profesjonalny sprzęt typu wciagnik, który w dużym stopniu wyręcza pracownika i znacznie ułatwia mu pracę dzięki funkcji automatyzcnego obracania.

Taczka do transportu beczek

Do przewozu mniejszych modeli beczkowych, których i udźwig pozwalają na ręczny transport bez użycia łańcucha, świetnie sprawdzi się taczka wyposażona w koła i ze specjalną konstrukcją urządzenia. To nowoczesny wózek przeznaczony do samodzielnego transportu. Oferowana w sklepie AJ Produkty taczka to solidna i bardzo wytrzymała opcja będąca alternatywą dla ciężkich wózków i podnośników do przewozu beczek. Działa jak zwykły wózek do beczek, cechuje ją jednak mniejszy udźwig i ograniczone wymiary pozwalające przewozić do 200l. Wózki taczkowe nie są wyposażone w pneumatyczne systemy, więc załadunek urządzenia odbywa się ręcznie. Z tego względu taczki transportowe polecane są do przewozu beczek z tworzywa sztucznego. Wizualnie wyróżnia je mocny niebieski kolor z palety wzorników RAL.

Wózek do beczek

Dostępne w sklepie AJ Produkty wózki do beczek oraz specjalne platformy transportowe umożliwiają szybki i bezproblemowy transport nawet najcięższych beczkowych ładunków. Tam, gdzie nie ma miejsca na podnośnik do beczek, a stojak na beczki 200l znajduje się w dużej odległości, sprawdzi się wózek do transportu beczek 200l, którego cena z naszej oferty powinna Państwa bardzo zainteresować. Wózek taki dostosowany jest do przewozu nawet 200 l zawartości. Każdy wózek do beczek wyposażony jest w kółka pomagające w transporcie, stabilizator oraz zabezpieczenie chroniące przewożone beczki przed wysunięciem się z uchwytu i wypadnięcie. Można nim bez przeszkód podjechać pod podnośnik łańcuchowy w celu załadunku. Wózki do beczek posiadają nośność od 250 kilogramów do nawet 400 kilogramów, a platformy przekraczają nawet 410kg. W ofercie znajdują się również specjalne wózki wywrotki z systemem unieruchamiania beczki w wybranej pozycji oraz wózki hydrauliczne. Każdy z oferowanych produktów to wytrzymała, stabilna konstrukcja, zapewniająca wieloletnie użytkowanie oraz niezwykłą efektywność pracy. Pneumatyczne pompy pomagają w załadunku i wyładunku wózka, a skrętne koła ułatwiają poruszanie. Wózek na beczki 200l przeznaczony jest do stałej i regularnej pracy; jego udźwig pozwala na zastosowanie w fabrykach przemysłowych, chemicznych, żywnościowych. Dostępny kolor z platy RAL to klasyczny niebieski. Do zwiększenia bezpieczeństwa transportu zwłaszcza pełnych pojemników można wykorzystać również specjalistyczny chwytak do beczek, w który wyposaża się wózki widłowe.

Hydrauliczny wózek do beczek

Specyficzną odmianą wózków beczkowych są modele pneumatyczne. Dzięki hydraulicznemu systemowi sterowanemu za pomocą przycisku nożnego, wózek podnośnikowy obsługuje się z ogromną łatwością, a przy tym niezwykłą precyzją. Gumowy system kół to gwarancja, że takim sprzętem dojedzie się w każde miejsce. Wymiary wózka sięgają nawet do 2000 mm wysokości i pozwalają na nachylenie do 120 stopni. Pneumatyczne wózki świetnie nadają się do podnoszenia metalowych, ciężkich beczek bez względu na ich zawartość. Wózek do beczek działa jak wciągnik, chwytając beczkę i unosząc do góry, a dzięki wykorzystaniu mocowanego sprężynowo chwytaka nie ma obaw, że zostanie ona upuszczona. Warto wyposażyć w taki wózek do beczek zakłady produkcyjne, aby znacznie uprosić etap transportowy.

Chwytanie beczek

Sporym ułatwieniem w transporcie beczek zarówno w magazynach i hurtowniach, jak i sklepach, zakładach produkcyjnych albo fabrykach, są nowoczesne i funkcjonalne uchwyty. Poprzez stabilny zacisk i regulowaną długość uchwyt do beczek pomaga w bezpiecznym i delikatnym przenoszeniu ładunków bez strat dla ich zawartości. Sklep internetowy AJ Produkty przedstawia praktyczny uchwyt do beczek umożliwiający podnoszenie jednocześnie nawet dwóch z nich. Łączna nośność wynosi aż 500kg, co pozwala przenosić nawet najcięższe dostępne na rynku modele. Szeroki rozstaw łańcuchów pozwala na transport ładunku w pozycji pionowej lub poziomej i jego szybkie opróżnienie lub napełnienie. Posiadamy też uniwersalny chwytak do beczek do wózka widłowego, czyli akcesorium bez którego trudno wyobrazić sobie działanie magazynu albo hali produkcyjnej. Tego typu chwytak do beczek 200l służy do przewozu zarówno pustych pojemników, jak i napełnionych w procesie produkcji. Można go zamontować bez względu na rodzaj wózka. Chwytaki znacznie ułatwiają proces transportu beczek stalowych i z tworzywa sztucznego.