Kuchnia dla dzieci

AJ Produkty oferuje meble, wyposażenie i zabawki dla dzieci w różnym wieku, przydatne, aby stworzyć zdrowe i bezpieczne środowisko do nauki i wypoczynku dla młodszych i starszych dzieci. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i komfort dzieci, dlatego dokładamy starań, aby meble i akcesoria spełniały surowe kryteria jakościowe. Ciekawym pomysłem na kreatywną zabawę dla kilkulatków są mebelki kuchenne, takie zmywarka, szafka ze zlewem, kuchenka do gotowania dla dzieci i szafki kuchenne. Dzieci uwielbiają zabawę w gotowanie. Kuchnie dla dzieci to zabawki idealne i dla chłopców i dla dziewczynek. Z zestawem od AJ Produkty stworzysz miejsce do fantastycznej, kreatywnej zabawy w kucharza. Kuchnie dziecięce dla chłopców i dziewczynek to mebelki, których nie może zabraknąć w przedszkolu, ale kuchnia dla dzieci będzie doskonałym wyposażeniem także do domu. Zapewni dzieciom wiele godzin pasjonującej zabawy. Pierwszymi nauczycielami maluchów są rodzice. Wszystkie dzieci z uwagą obserwują dorosłych. Każde dziecko chce ich naśladować, także wcielając się w rolę małego kucharza. Maluchy uczą się gotować i podawać posiłki rodzicom, rodzeństwu i oczywiście lalkom i misiom. Kuchnia dla dzieci plastikowa czy kuchnia drewniana świetnie sprawdzi się jako prezent dla dziewczynki i dla chłopca. Dla rodziców maluchów nie bez znaczenia jest także fakt, że kuchnia zabawkowa wykształca w ich dzieciach odruch pomocy w pracach domowych. Zabawa w gotowanie sprzyja umacnianiu relacji z dzieckiem. Kuchnia dla dzieci rozwija zdolności manualne i kreatywność dziecka. Daje dziecku swobodę wymyślania potraw dla siebie, rodziców i oczywiście dla wszystkich ulubionych pluszaków. W przedszkolu kuchnia zabawkowa rozwija u dzieci także umiejętność współpracy z innymi. Taka zabawa uczy funkcjonowania wśród innych dzieci. Dzieci mogą podzielić się zadaniami dotyczącymi przygotowania potraw, rozłożenia naczyń, a wreszcie sprzątania po zakończonej zabawie. Kuchenki zabawkowe doskonale wspomagają u dzieci proces wcielania się w rolę, w tym przypadku szefa kuchni.

Kuchenka zabawkowa - jaką wybrać?

Na rynku dostępne są kuchnie dla dzieci mające różne rozmiary, z bogatym lub skromniejszym wyposażeniem. Kuchnia dla dzieci dostępna jest także w wersji mobilnej, na kółkach. To doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy ją przemieszczać w obrębie mieszkania czy przedszkola. W ciepłe słoneczne dni maluch może bawić się w gotowanie także na tarasie albo w ogrodzie. Kuchnia dla dzieci powinna być estetycznie wykonana i funkcjonalna. Nie bez znaczenia jest kolorystyka kuchni - jeśli jest neutralna i stonowana, to będzie pasowała do każdego pomieszczenia. Przydatne są również dodatkowe funkcje, jakie mogą mieć mebelki kuchenne. Niektóre kuchenki mają podświetlane palniki albo emitują efekty dźwiękowe naśladujące gotowanie, co dodatkowo zwiększa ich atrakcyjność dla dzieci. Wyposażenie kuchni musi zawierać akcesoria kuchenne potrzebne do gotowania - im więcej różnych akcesoriów i naczyń, tym lepiej. To one w dużym stopniu decydują o atrakcyjności zabawki. Istnieje dużo opcji dodatkowego wyboru akcesoriów kuchennych, takich jak garnki, patelnie, różnego typu szpatułki, sztućce, a także zabawkowe jedzenie. Takie przedmioty ułatwiają maluchom wczucie się w rolę kucharza. Gotując dzieci uczą się obsługiwać palniki i nakrywać do stołu, wykorzystują różne garnki i patelnie. Chętnie nalewają rodzicom zaparzoną samodzielnie herbatę i podają przygotowane potrawy. Dzieci przygotowując wymyślone dania używają wyobraźni, co pozytywnie wpływa na ich wszechstronny rozwój.

Plastikowe i drewniane kuchnie dla dzieci

Wybierając kuchnię dla dziecka można zdecydować się na kuchnie drewniane lub kuchnie plastikowe. Kuchnia drewniana jest naturalna, drewno to materiał przyjazny dla dzieci i dla środowiska naturalnego. Drewniana kuchnia ma stabilną konstrukcję i jest wytrzymała. Drewno należy do produktów, które łatwo utrzymywać w czystości. Kuchenka plastikowa to zwykle zabawka nieco mniej trwała niż drewniane kuchnie dziecięce. Kuchenki z plastiku są za to lekkie i zwykle tańsze niż kuchnie drewniane. Zwykle mają też więcej kolorów, więc mogą bardziej przyciągać uwagę dzieci. Przy wyborze kuchenki dziecięcej ważne są względy bezpieczeństwa. Wybierając kuchnię warto wziąć pod uwagę wiek dziecka. Dla najmłodszych, na przykład dwuletnich dzieci, nieodpowiednia będzie kuchnia zabawka mająca małe elementy, które maluch może przypadkiem połknąć. Kupując kuchnie dla dzieci należy zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz certyfikaty, jakie ma konkretny produkt. Zabawki dla dzieci muszą być przede wszystkim bezpieczne.

Mebelki do zabawkowej kuchni to nie tylko sama kuchenka. Zestaw mebli kuchennych od AJ Produkty obejmuje również inne elementy. Kuchenka składa się z płyty grzewczej, zlewozmywaka wyposażonego w plastikowy zlew i kran, zamykanej szafki i kilku półek, na których można odstawić potrzebne do zabawy akcesoria kuchenne. Zabawa będzie lepsza, jeśli dodamy zmywarkę i dodatkowe szafki. Wszystkie te elementy stworzą kompletne ciekawe stanowisko do zabawy w gotowanie. Materiały użyte do wykonania mebli to trwały laminat i lakierowana płyta MDF, łatwa do pielęgnacji i odporna na zniszczenie. Wszystkie mebelki są testowane pod kątem bezpieczeństwa palców dzieci. Kuchenka i pozostałe elementy wyposażenia zabawkowej kuchni mają realistyczny wygląd i prosty nowoczesny design. Będą doskonałym prezentem zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. W przedszkolu pomogą stworzyć kącik do pracy dla przyszłych szefów kuchni.

Przegrody do pokoju zabaw

Ekrany podłogowe tworzą wydzielone przestrzenie do zabawy. Można wykorzystać je w dziecięcym pokoju, ale idealnie sprawdzą się w placówkach edukacyjnych. W przedszkolu ekran podłogowy z kolorowymi elementami, połączony w ciąg z innymi ekranami, stworzy wydzielone miejsce do zabawy. Można je przeznaczyć na zabawki kuchenne i stworzyć pomieszczenie na kształt prawdziwej kuchni. Kuchnia dla dzieci zawiera wszystkie elementy potrzebne do imitowania gotowania i sprzątania po posiłku. Przegrody od AJ Produkty wyposażone są w drzwi i okna, tworzą więc realistyczny obraz kuchni. Produkt posiada czerwony dach, czerwone detale i niebieskie drzwi. Stworzysz łatwo przegrodę pokoju lub wyznaczysz strefę zabaw za pomocą praktycznych ekranów w kształcie domu. Ekrany wykonane są ze sklejki brzozowej, są trwałe i wytrzymałe. Łączenie elementów odbywa się bez trudu, w razie potrzeby zbudowane w ten sposób wydzielenie można poszerzyć lub zwęzić. Ekrany stanowią praktyczny, estetycznie wykonany element wyposażenia, który przyda się w każdym przedszkolu.

AJ Produkty oferuje wiele produktów dla dzieci, w tym zabawki, które łączą funkcje zabawy i nauki. Dla najmłodszych dzieci idealne będą miękkie klocki sensoryczne. Klocki sensoryczne zachęcają malucha do podejmowania swobodnej zabawy i stwarzają mu okazję do rozwijania kreatywności. Rozwój malucha wspomagają różnego maty edukacyjne, idealne do domów i przedszkoli. Pozwalają dzieciom na aktywną zabawę, na przykład na kreatywną naukę liczenia czy poznawania alfabetu. Mata tłumi hałas i izoluje od podłogi, zapewnia przytulne miejsce do zabawy. Podobne funkcje rozwojowe pełnią stoły aktywizujące dla dzieci. W trakcie zabawy dziecko doświadczalnie odkrywa nowe rzeczy. Nauka poprzez zabawę to najlepsza metoda rozwijania zainteresowań dziecka i poznawania przez nie świata. Stolik edukacyjny rozwija zdolności manualne i pobudza ciekawość. Dla większości przedszkolaków świetnym prezentem będą sztalugi. Malowanie rozwija kreatywność i wspomaga wszechstronny rozwój dziecka. Podczas procesu tworzenia kształtuje się i rozwija wyobraźnia i wrażliwość dziecka, a ponadto malując i rysując dzieci doskonalą zdolności manualne, które przydadzą się w szkole, na przykład podczas nauki pisania. Praca z akcesoriami plastycznymi jest niezbędna do prawidłowego, harmonijnego rozwoju. Małe dzieci chętnie biorą udział w zabawach plastycznych, tworzą i eksperymentują. Podsumowując - dobrej jakości, pomysłowe zabawki przyczyniają się do rozwoju dzieci, rozwijają wyobraźnię, intelekt i zdolności manualne. W przypadku pytań dotyczących naszych produktów przeznaczonych do placówek edukacyjnych skontaktuj się na czacie z naszymi konsultantami. Chętnie doradzimy przy wyborze mebli i wyposażenia.