Wyposażenie szkół i przedszkoli

Wyposażenie szkół

Gdy słyszymy sformułowanie meble szkolne albo wyposażenie szkoły, to zapewne przychodzą nam do głowy ławki, krzesła i tablice szkolne. Nowoczesne wyposażenie szkolne obejmuje jednak dużo więcej, na przykład sprzęt multimedialny czy tablice interaktywne, a meble szkolne, to również cała gama stylowych produktów do przechowywania. Ogromne znaczenie ma, aby były funkcjonalne i estetyczne. Meble do przedszkoli i szkół powinny być dostosowane do potrzeb dzieci i młodzieży oraz nauczycieli. W naszym asortymencie znajdują się meble szkolne niezbędne w placówkach edukacyjnych. Kompleksowe wyposażenie przeznaczone dla szkół i przedszkoli będące w ofercie AJ Produkty zaspokoi potrzeby każdej takiej placówki.

Kompleksowe wyposażenie szkół i przedszkoli

Oprócz typowego wyposażenia sal lekcyjnych, jakim są ławki i krzesła, w szkołach niezbędne są różne modele szaf i szafek. Szafy do pokoju nauczycielskiego to element wyposażenia umożliwiający przechowywanie dokumentów w sposób uporządkowany. Szafka z wysuwanymi półkami - tacami pozwoli wygodnie i bezpiecznie przechowywać dzienniki, ale też arkusze ćwiczeń, zeszyty czy artykuły papiernicze. Z kolei wyposażeniem szkoły, które zapewni uczniom bezpieczne i komfortowe miejsce do przechowywania podręczników i innych przedmiotów, są solidne i stabilne, zamykane na różnego typu zamknięcia, szafy do przechowywania. Szafy zaprojektowane zostały tak, aby spełniały wysokie wymagania dotyczące odporności na zużycie, dzięki czemu idealnie nadają się zarówno na korytarze szkolne, jak i do sal lekcyjnych. Różne modele szaf do przechowywania doskonale sprawdzą się także jako wyposażenie świetlicy szkolnej oraz innych pomieszczeń, na przykład jako wyposażenie biblioteki szkolnej. Na czas pobytu w czytelni dzieci i młodzież mogą zostawić w szafce niepotrzebne rzeczy. W takiej szafce mogą być przechowywane różne pomoce dydaktyczne, na przykład mapy, gry planszowe. Z kolei szafki w pobliżu sali gimnastycznej przydadzą się, aby przechowywać w sposób uporządkowany sprzęt sportowy. Natomiast do zostawienia garderoby idealny będzie ścienny regał do szatni, z półką na nakrycia głowy oraz stojakiem na obuwie z ociekaczem, chroniącym podłogę przed zamoczeniem. To stylowe rozwiązanie, dzięki któremu stworzysz w szkole lub przedszkolu funkcjonalną szatnię. Wieszak jest przeznaczony do montażu na ścianie, co sprawia, że doskonale nadaje się do ciasnych przestrzeni i ułatwia sprzątanie w pomieszczeniu. Wszystkie moduły wykonano z drutu stalowego lakierowanego proszkowo, co zapewnia trwałość, nawet w wymagającym otoczeniu.
Trwałość mebli szkolnych ma kluczowe znaczenie z punktu widzenia kosztów. Koszty są dla placówek edukacyjnych niezwykle istotne, a brak konieczności wymieniania zużytego wyposażenia co kilka lat przekłada się na znaczne oszczędności. Szafy powinny być również dobrze zaprojektowane i ergonomiczne. Meble szkolne do przechowywania powinny dobrze sprawdzać się w codziennym użytkowaniu. W praktyce oznacza to, że powinny mieć odpowiednią ilość i wymiary półek, przegródek, części zamykanych bądź ogólnodostępnych oraz odpowiednią pojemność, na wszelkie pomoce dydaktyczne. Szafki jako wyposażenie klasy szkolnej powinny bez problemu pomieścić przedmioty, takie jak pomoce edukacyjne i materiały edukacyjne, sprzęt artystyczny czy artykuły papiernicze. Dowiedz się, jakie wyposażenie przedszkola i szkoły możesz kupić w naszym sklepie internetowym.