Zabezpieczenia dla dzieci do szkół i przedszkoli

Zabezpieczenia dla dzieci

Dla każdego odpowiedzialnego rodzica bezpieczeństwo dziecka jest priorytetem. Wysokiej jakości zabezpieczenia do pomieszczeń, zabezpieczenia mebli czy gniazdek elektrycznych powstały z myślą o najmłodszych pociechach, które aktywnie odkrywają otoczenie. Zadbaj o bezpieczeństwo dzieci w domu i w przedszkolu dzięki sprzętowi zabezpieczającemu dzieci przed urazami. Każdy rodzic i wychowawca wie, że w przypadku małych dzieci wiele przedmiotów codziennego użytku może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. W przedszkolach i żłobkach personel jest odpowiedzialny za ochronę dzieci przed zrobieniem sobie krzywdy. Pomaga w tym dobór odpowiednich mebli przedszkolnych, ale ważne jest także, aby zabezpieczyć pomieszczenia, w których przebywają małe dzieci w bramki zabezpieczające, zabezpieczenia przed przytrzaśnięciem palców przez drzwi, ograniczniki drzwi czy blokady na kontakty. Różne rodzaje zabezpieczeń przydatnych w mieszkaniu, domu, żłobku i przedszkolu pozwalają chronić dziecko, a jednocześnie nie hamować jego naturalnej skłonności do poznawania świata. Dzieci to mali odkrywcy, którzy dzięki wrodzonej ciekawości każdego dnia uczą się i rozwijają. Pozwólmy im na to, ale sprawmy, aby nie były narażone na niebezpieczeństwo.

Zabezpieczenie w postaci bramek

Najpopularniejsze zabezpieczenia dla dzieci to prawdopodobnie różnego typu bramki zabezpieczające, które szczególnie dużą popularnością cieszą się w pomieszczeniach, gdzie znajdują się schody. Przydadzą się w każdym domu, żłobku i przedszkolu. Ciekawe świata dzieci, które zaczynają raczkować albo stawiać pierwsze kroki są narażone na liczne upadki i drobne urazy. Opiekując się małymi dziećmi trzeba mieć oczy dookoła głowy. Można sobie jednak pomóc stosując zabezpieczenia dla dzieci. Aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo i uchronić je przed poważniejszymi kontuzjami warto zainstalować bramki zabezpieczające przed dostępem dzieci do miejsc, w których mogłyby zrobić sobie krzywdę. Metalowa lub drewniana bramka dla dzieci to prosty, ale skuteczny sposób na utrzymanie niemowląt i małych dzieci z dala od niektórych pokoi lub klatek schodowych. Bramki zamykają się dokładnie, aby zapobiec przedostawaniu się dzieci, ale jednocześnie są łatwe do otwarcia dla dorosłych. Zalecamy bramkę dla dzieci bez stałej belki podłogowej na dole, aby zapewnić swobodne przejście i uniknąć niebezpieczeństwa potknięcia się po otwarciu. Nasza bramka pasuje do większości drzwi i przejść, gdyż uchwyty można ustawić pod kątem, co pozwala na zamocowanie bramki we framudze, przejściu lub na zewnątrz. Bramka ma również funkcję szybkiego zwalniania, która ułatwia demontaż. W przypadku większych szczelin, takich jak podwójne drzwi, dostępna jest w naszej ofercie także bardzo szeroka bramka dla dzieci. Oferujemy bramki metalowe, na przykład lakierowane na uniwersalny kolor biały, pasujący do wszystkich wnętrz, albo bramki drewniane. Wszystkie nasze sprzęty i akcesoria są funkcjonalne i spełniają swoją podstawową funkcję zapewnienia dzieciom swobody i jednocześnie ochrony. Dziecko może się swobodnie przemieszczać, a rodziców nie martwi jego bezpieczeństwo.

Zabezpieczenia na drzwiach, meblach i gniazdkach elektrycznych

Zabezpieczenie drzwi przed zatrzaśnięciem chroniące rączki dziecka, osłony mebli i ścian zamontowane na narożniki czy zabezpieczenia dostępu do źródła prądu, to konieczne elementy wyposażenia domu i mieszkania, w którym są stawiające pierwsze kroki dzieci. Takie produkty są również niezbędne w każdym żłobku i przedszkolu. Zapobiegające urazom palców przydatne zabezpieczenia dla dzieci to osłony zawiasów drzwi, nadające się do domu, przedszkola, a nawet szkoły. Osłona zawiasu drzwi jest niezbędna, aby zapobiec przytrzaśnięciu palców, które jest powszechnym urazem wśród małych dzieci. Dostępne są opcje osłon do pracy ze wszystkimi typami drzwi, w tym drzwiami wewnętrznymi i ciężkimi drzwiami zewnętrznymi, dzięki czemu można znaleźć skuteczną ochronę palców drzwi do każdego wejścia. Świetne zabezpieczenie zawiasu stanowi praktyczna rolka, która zakrywa zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną stronę drzwi, pasująca do prawie wszystkich typów drzwi wewnętrznych. Zabezpieczenie nie koliduje z ruchem drzwi i można je zamontować bez użycia narzędzi. Osłona tworzy bezpieczniejsze środowisko przedszkolne, zapobiegając przytrzaśnięciu dłoni lub palców u dzieci. W naszej ofercie dostępne są również ograniczniki, które zapobiegają trzaskaniu drzwiami. Piłka stoper do drzwi zapobiega przytrzaśnięciu palców drzwiami. Taka blokada pasuje do każdego typu drzwi i łatwo ją zamontować i zdemontować w przypadku konieczności zamknięcia drzwi.

Popularne zabezpieczenia dla dzieci to ochraniacze narożników mebli, takich jak stoły, ławy czy niskie szafki lub komody, jak również krawędzi ścian. Stwórz bezpieczne środowisko przedszkolne dzięki praktycznemu zabezpieczeniu narożników w prosty sposób. Piankowe ochraniacze narożników chronią główkę dziecka przed zranieniem ostrymi krawędziami lub narożnikami. Ochraniacz tego typu doskonale sprawdzi się w domu i w przedszkolu. Zabawne projekty, takie jak wersja ołówkowa dostępna w AJ Produkty, sprawiają, że ten praktyczny element bezpieczeństwa to także element wystroju, który podoba się dzieciom. Zabezpieczenie krawędzi albo narożnika w kształcie ołówka służy do przyklejania na meblach lub ścianach. Wystarczy je przykleić w wybranym miejscu, co zajmie nam zaledwie chwilę, i zabezpieczenie gotowe. Równie przydatne są zabezpieczenia przed otwieraniem, które mogą być montowane na przykład na szuflady i na drzwiczki szafek. Takie akcesoria zabezpieczają przed wyciągnięciem przez dziecko szuflady i wysypaniem na siebie jej zawartości lub przed wyciągnięciem z szafy rzeczy, do których nie powinno mieć dostępu. Blokada szuflady lub szafki jest niedroga i łatwa w montażu. Zabezpieczenie może mieć postać paska z trwałego materiału, mocowanego za pomocą taśmy dwustronnej. Taśma jest przyklejana, ale aby otworzyć szafkę nie musisz odklejać całej blokady, wystarczy że otworzysz jedną stronę zabezpieczenia, a następnie zamkniesz. Takiego zabezpieczenia można użyć też do zabezpieczenia piekarnika, lodówki, toalety, a nawet laptopa. Z kolei blokada magnetyczna montowana jest wewnątrz szuflady lub szafki, dzięki temu jest niewidoczna dla dziecka. Blokada uniemożliwia dziecku dostęp do zawartości mebla, a jednocześnie w prosty sposób umożliwia otwarcie przez osobę dorosłą za pomocą zewnętrznego kluczyka magnetycznego.

Ważne są zabezpieczenia przed dziećmi, które pomagają uniknąć porażenia prądem. Gniazda elektryczne w domu, mieszkaniu czy przedszkolu powinny być profesjonalnie zabezpieczone przed dostępem dzieci, które interesuje cały otaczający świat, ale nie potrafią jeszcze rozpoznać niebezpieczeństw. Blokadę wykonaną z tworzywa sztucznego wystarczy włożyć do gniazdka i przekręcić kluczyk. Blokada uniemożliwia dziecku włożenia rączki albo różnych przedmiotów do gniazdka i dzięki temu zapewnia mu bezpieczeństwo. Istnieją nakładki na gniazdo elektryczne bez bolca i na gniazdko elektryczne z bolcem, warto zwrócić uwagę na ten element przy zakupie zabezpieczenia.

Szafka lekarska

W każdym mieszkaniu czy przedszkolu ważnym meblem jest zabezpieczona przed dostępem dzieci szafka lekarska. Oferowana przez AJ Produkty antywłamaniowa szafka medyczna wyposażona jest w zamek mechaniczny z kluczem lub elektroniczny zamek szyfrowy. Wówczas nie musisz mieć zewnętrznego kluczyka. Drzwi otwierają się ku dołowi, tworząc tymczasową powierzchnię roboczą. Wnętrze stanowią dwie regulowane półki i przegroda, a elastyczne wnętrze zapewnia wszechstronne zastosowanie szafki. Co najważniejsze w przypadku takich szafek, ich zawartość jest niedostępna dla dzieci. Szafkę możesz wyposażyć w dostępne u nas plastry wodoodporne, wykonane z przyjaznego dla skóry materiału, który przepuszcza powietrze, a wilgoć utrzymuje na zewnątrz. Dzięki temu plastry są szczególnie polecane do użytku w mokrych środowiskach i na pewno przydadzą się też dla dzieci. Oferujemy także chusteczki antyseptyczne idealne do przemywania otarć, skaleczeń i innych niegroźnych ran. Niezastąpiony w apteczce pierwszej będzie antyseptyczny opatrunek, do szybkiego i łatwego opatrywania ran. Jest elastyczny, doskonale pochłania krew i nie klei się do ran czy włosów.

Warto też zadbać o środki ochrony indywidualnej dla dzieci, takie jak kaski albo ochronniki słuchu dla dzieci z regulowanym pałąkiem z miękką wyściółką i wyjątkowo wygodnymi nausznikami. Nauszniki mogą pomóc dzieciom odciąć się od uciążliwych dźwięków w gwarnych miejscach, na przykład gdy zabieramy je w miejsca o podwyższonym poziomie hałasu, jak na przykład mecze.

W AJ Produkty oferujemy ogromny wybór mebli przedszkolnych z zaokrąglonymi narożnikami, wykonanych z bezpiecznych materiałów. Mamy wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć zdrowe i bezpieczne środowisko do nauki dla małych dzieci. Zapoznaj się z ofertą naszych mebli do pokoju dziecięcego, mebli do zabawy bez ftalanów czy mebli bibliotecznych. Zwróć uwagę na zabezpieczenia przed dziećmi czyli różnego typy sprzętu i akcesoriów ochronnych, mających zapewnić bezpieczeństwo dzieciom, szczególnie tym najmłodszym. W przypadku pytań dotyczących oferowanych mebli i akcesoriów, skontaktuj się z naszymi konsultantami na czacie, a postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.