Zabawki rozwijające motorykę małą i dużą

Motoryka - rozwijanie przez zabawki

Poprzez słowo motoryka rozumiana jest ogólna sprawność u każdego człowieka, odnosząca się do czynności związanych z ruchem. Jest to naturalna potrzeba każdego dziecka już od najmłodszych lat, która warunkuje prawidłowy rozwój malucha. Wyróżniamy dwa rodzaje motoryki: mała oraz duża. Motoryka nie jest cechą dziedziczną, każdy człowiek musi ją nabyć w sposób naturalny, dlatego AJ Produkty oferuje różne zabawki i narzędzia, które trenują motorykę dzieci, od wieku niemowlęcego aż po przedszkole, szkoły. Ćwiczenie umiejętności motorycznych dzieci jest bardzo ważne i powinno rozpocząć się je jak najwcześniej, nawet w wieku kilku miesięcy. W naszym asortymencie znajdują się kolorowe zabawki, w wersjach zachęcających do zabawy na podłogach i ścianach, które są dostosowane na każdy wiek dziecka. Oferowane przez nas pomoce dydaktyczne pozytywnie wpływają na zdolności motoryczne, dzięki nim każde dziecko dobrze się bawi i jednocześnie uczy. Sklep AJ Produkty oferuje wiele zabawek, które sprawią radość każdemu dziecku oraz zadbają o jego prawidłowy rozwój. Każda zabawka, gra, klocki drewniane dostępne w naszej ofercie zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą produktów rozwijających koordynację ruchową poprzez zabawę, których wysoka jakość, atrakcyjna cena oraz istotne walory użytkowe zachęcają do zakupu.

Motoryka mała zabawki

Pojęcie małej motoryki odnosi się do koordynacji ruchowej dłoni i palców, co oznacza, że jest to taki rodzaj aktywności ruchowej, w której angażowana jest tylko niewielka część ciała dziecka. Mała motoryka cechuje się tym, że wszystkie czynności, które są wykonywane, wymagają od smyka dużej koncentracji uwagi oraz skupienia na wykonywanym zadaniu. Mamy na uwadze jak ważna w rozwoju życia każdego dziecka jest mała motoryka, zabawki, klocki czy zestaw manipulacyjny mała motoryka, oferowany przez nas mają na celu wpłynąć na wyobraźnię dziecka oraz dostarczyć mu mnóstwo radości płynącej z zabawy i nauki. Oferujemy zestaw kolorowych aplikacji naściennych, które idealnie nadają się jako zabawki motoryka mała. Montowane na ścianie drewniane zabawki w kształcie zarówno samochodów, jak i zwierząt, idealnie nadają się do żłobków czy przedszkoli, gdzie liczy się każdy centymetr wolnej przestrzeni na podłodze. Istnieje możliwość zamontowania kilku wariantów obok siebie, dzięki czemu dzieci mogą z nich korzystać jednocześnie i bawić się razem. Każda nasza zabawka, gra zachęca dzieci do zabawy, wspólnych ćwiczeń, a ich cena jest adekwatna do jakości. Dzieci, dzięki naszym produktom edukacyjnym, które pozytywnie wpływają na ich zdolności motoryczne dobrze się bawią i jednocześnie się uczą.

Motoryka duża zabawki

Określenie dużej motoryki odnosi się do obszernych ruchów ciała, które dotyczą całego ciała lub jego znacznej części, nie tylko dłoni i palców jak w przypadku pojęcia motoryka mała. Duża motoryka musi być najpierw rozwijana u dziecka, aby mogło sprawnie wykonywać ćwiczenia z zakresu małej motoryki. Brak aktywności fizycznej przekłada się negatywnie na rozwój dziecka w każdym aspekcie, dlatego oferowane przez nas produkty w kategorii duża motoryka zabawki to przedmioty wpływające na zręczność ruchową, a także na koordynację całego ciała smyka, dzięki którym dziecko rozwija ogólne umiejętności ruchowe. W asortymencie posiadamy zestaw do ćwiczeń motorycznych składający się z 3 kolorowych ławek, wykonanych ze sklejki brzozowej. Wierzchnia warstwa ławek została pokryta laminatem wysokociśnieniowym HPL, co oznacza, że są niezwykle trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości. Zestawy dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych. Dzieci z łatwością mogą się na nie wspinać, siedzieć na nich lub bawić się wokół nich, co pozytywnie wpływa na rozwój ruchowy, siłę mięśni, koordynację oraz ogólną ich sprawność. Oferujemy również sztaplowane siedzisko aktywne dla dzieci Vippi, które wspomaga ćwiczenie równowagi oraz koordynacji. Jego konstrukcja zapewnia ergonomiczne podparcie dla pleców podczas siedzenia na podłodze, a także umożliwia leżenia na brzuchu, jak i na boku. Siedzisko dostosowane na każdy wiek dziecka, może z niego korzystać również osoba dorosła. Asortyment sklepu AJ Produkty z zakresu motoryki to doskonałe połączenie stylu z wygodą i praktycznością, których cena jest wyjątkowo atrakcyjna. Sklep AJ Produkty oferuje najwyższej jakości zabawki do ćwiczenia motoryki małej, jak i dużej, które doskonale sprostają wysokim wymaganiom środowiska wczesnoszkolnego i których cena jest bardzo atrakcyjna. Wybierz pomoce naukowe z naszego asortymentu, dobierz do nich meble przedszkolne czy szkolne i stwórz idealną, przyjazną przestrzeń w swojej placówce do nauki i zabawy dla każdego dziecka. Wybierając nasze zabawki masz pewność, że otrzymasz idealne zabawki, dzięki którym każde dziecko będzie mogło doskonalić swoje umiejętności motoryczne. Świetna zabawa oraz atrakcyjna cena gwarantowane. Dowiedz się więcej o naszej ofercie produktów do placówek edukacyjnych, klikając specyfikację każdego produktu lub skontaktuj się z nami, a chętnie Ci pomożemy!