Taboret warsztatowy

Taborety, czyli siedzenia pozbawione oparcia, stanowią pod wieloma względami alternatywę dla krzesła. Podczas siedzenia na taborecie górna część ciała ma swobodę ruchu, a więc w pewien sposób stara się utrzymać równowagę, w efekcie czego mięśnie są znacznie mniej napięte. Ma to szczególne znaczenie jeśli dotyczy wielu godzin pracy w podobnej wymagającej pozycji. W związku z tym odpowiedni taboret warsztatowy stanowi niezbędne wyposażenie wielu miejsc pracy. Każdy taboret warsztatowy firmy AJ Produkty cechuje niezawodność, solidna konstrukcja i wysoka jakość użytych do jego wykonania materiałów. Dzięki temu taborety będą służyły nam w niezmienionym stanie przez lata. Dobry taboret warsztatowy zapewnia podparcie przy pracy stojącej. Wystarczy podnieść lub opuścić stołek, aby dostosować go do pozycji pracownika podczas pracy. Stołek roboczy często wyposażony jest w regulowany podnóżek. To sprzęt, który usprawnia codzienną pracę w wielu różnych środowiskach, w tym tych trudnych, przemysłowych. Stołek przemysłowy charakteryzuje konieczna w tych warunkach odporność na typowe czynniki występujące w procesach produkcyjnych, takie jak smary i oleje czy tłuszcze. Nie szkodzą mu iskry, ani unoszący się w powietrzu kurz i wióry. Z tego powodu wszechstronny stołek przemysłowy będzie idealny do warsztatu, zakładu produkcyjnego czy pomieszczenia spawalniczego. Trwałe, okrągłe siedzisko z poliuretanu jest niezwykle łatwe w czyszczeniu. Taboret przemysłowy ma zamontowany mechanizm, który umożliwia łatwe podnoszenie i opuszczanie siedziska za pomocą dźwigni. Podnóżek z opcją regulacji wysokości zapewnia optymalne podparcie dla nóg użytkownika przez cały dzień w pracy. Podstawa na ślizgaczach wykonana z tworzywa sztucznego odpornego na uderzenia i przesuwanie zapewnia maksymalną stabilność każdego wysokiej jakości taboretu przemysłowego.

Ciekawą propozycją poprawiającą komfort pracy stojącej jest składana konstrukcja z siedziskiem i oparciem z regulacją nachylenia. Płynna regulacja wysokości siedziska i oparcia pozwala optymalnie dopasować je do każdego użytkownika i aktualnego zajęcia. Krzesło z powodzeniem może służyć różnym osobom, na przykład na różnych zmianach w pracy, ponieważ łatwo zmienić istniejące ustawienia. Nasze krzesło robocze to praktyczne wyjście dla osób, które pracują na stojąco, ale chcą od czasu do czasu usiąść. Krzesło zapewnia wygodną pozycję półsiedzącą, półstojącą. To niewątpliwie model podpory, która idealnie nadaje się do zakładów przemysłowych, warsztatów, na stanowiska kasowe, do recepcji i do innych tego typu miejsc pracy. Co nie jest bez znaczenia, krzesło łatwo można złożyć, a to bardzo ułatwia jego przechowywanie i transport.

Podpory do pracy stojącej

Podpory do pracy w pozycji stojącej na pewno docenią pracownicy, którzy wiele godzin muszą spędzać w tej trudnej i obciążającej kręgosłup pozycji. Podpory z regulowaną wysokością siedziska umożliwią użytkownikowi siadanie albo tylko opieranie się o siedzisko. Przykładem takich podpór, odciążających kręgosłup i stopy pracownika, są hokery robocze czyli rodzaj wysokich taboretów. Podpory ułatwiają utrzymanie prawidłowej pozycji w trakcie dnia pracy. Ich siedzisko jest odpowiednio wyprofilowane. Większość z nich nie posiada oparcia ani podnóżka, można jednak znaleźć modele produktów, które są wyposażone w oba te elementy. Niektóre taborety - podpory mają częściowo obrotowe siedzisko, które obraca się wraz z ruchem użytkownika, a następnie automatycznie powraca do pozycji wyjściowej. Takie rozwiązanie umożliwia większą elastyczność ruchów pracownika, co korzystnie wpływa na zmniejszenia obciążenia dla organizmu w ciągu wielu godzin pracy w podobnej pozycji. Wybierz taborety lub podpory, które będą optymalnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Taboret warsztatowy na kołach

Taboret warsztatowy mobilny, osadzony na kołach, ma wiele zalet. Można go bez trudu przemieszczać na stanowisko pracy, gdzie jest aktualnie potrzebny. Dzięki hamulcom można go bezpiecznie zatrzymać w wybranym miejscu. Dodatkowo wiele taboretów ma inne cechy przydatne w wymagających środowiskach pracy. Przykładem jest nasz specjalistyczny stołek przemysłowy ESD z tapicerką rozpraszającą ładunki elektrostatyczne, niezastąpiony w branży przemysłowej zajmującej się produkcją podzespołów elektronicznych i w niektórych laboratoriach. W takim środowisku pracy przedmioty i materiały ulegają naładowaniu elektrycznemu, przez co mogą ulec uszkodzeniu. Ten taboret warsztatowy ma też inną zaletę - dzięki praktycznej półce pod siedziskiem narzędzia lub inne potrzebne przedmioty są zawsze w zasięgu ręki. Krzesło jest w pełni regulowane, łatwo dostosować jego wysokość do pozycji podczas pracy. Stołek posiada koła, z których dwa wyposażono w hamulce, co zapewnia płynne i bezpieczne przemieszczanie. Ten uniwersalny stołek przemysłowy odciąża plecy, kolana i nadgarstki, eliminując nieergonomiczne, wymuszone pozycje ciała.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy z zakresu ergonomii pracy firma AJ Produkty oferuje specjalistyczne taborety i krzesła warsztatowe, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo użytkownikom, także w trudnych środowiskach pracy. Warto zapoznać się z naszą ofertą produktów z kategorii mebli do siedzenia. Dane techniczne są podane przy każdym oferowanym produkcie. W przypadku wątpliwości skontaktuj się z naszymi pracownikami, którzy pomogą dokonać optymalnego wyboru mebli i akcesoriów.