Taboret na kółkach

Wśród wielu rodzajów mebli używanych w środowisku pracy niezwykle ważną rolę odgrywają różnego rodzaju meble do siedzenia. Ergonomiczne krzesła warsztatowe do biura mają cechy użytkowe, sprawiające że są to meble komfortowe i dopasowane do sylwetki użytkownika. Krzesło biurowe ma regulowaną wysokość siedziska oraz wysokość i głębokość oparcia. Ponadto cechuje się odpornością na intensywne użytkowanie. Wygodne krzesło warsztatowe, z wyprofilowanym oparciem, z miękkim siedziskiem i często z podnóżkiem, będzie nieocenioną pomocą dla pracowników spędzających większość dnia pracy w pozycji siedzącej. Podobnie komfortowy i funkcjonalny powinien być taboret. Taboret to siedzisko pozbawione oparcia, które może stanowić alternatywę dla krzesła. Podczas siedzenia na taborecie górna część ciała ma swobodę ruchu, a więc stara się utrzymać równowagę, w efekcie czego mięśnie są znacznie mniej napięte. Ma to szczególne znaczenie jeśli dotyczy wielu godzin pracy w pozycji siedzącej. W związku z tym odpowiedni taboret warsztatowy stanowi niezbędne wyposażenie wielu miejsc pracy. Ważne cechy takiego mebla to nowoczesne wzornictwo i funkcjonalność. Niezbędna jest regulacja wysokości taboretu na kółkach, aby móc dopasować go do różnych miejsc wykonywania pracy. Taboret warsztatowy z regulacją wysokości przyda się na przykład w salonach kosmetycznych albo w salonach fryzjerskich, gdzie pracuje się z klientem. Wygodny taboret na kółkach przyda się także w każdej kuchni lub jadalni. Kuchnia to miejsce, w którym zwykle sporo się dzieje. Często przebywa w niej jednocześnie więcej osób, ważne więc aby sprzęty były funkcjonalne. Taboret obrotowy jest przede wszystkim łatwy do przesunięcia. Nie wymaga to wysiłku, poradzi sobie z tym także dziecko. Taki taboret do kuchni to po prostu wygoda. Ponadto nasze taborety mają wyprofilowane siedziska, które są wygodne, trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości, a w kuchni to kwestia kluczowa. Minimalistyczny design naszych taboretów dopasuje się praktycznie do każdego wnętrza, w domu, biurze, warsztacie czy zakładzie usługowym. Wybierz z oferty AJ Produkty taboret na kółkach dopasowany do swoich potrzeb.

Taboret mobilny

Taboret na kółkach to mobilny mebel, który ma liczne zalety. Przemieszczanie taboretu na kółkach nie wymaga wysiłku, w każdej chwili można przemieścić taboret obrotowy na stanowisko pracy, gdzie jest akurat potrzebny. Hamulce pozwalają na bezpieczne zatrzymanie go w wybranym miejscu. Niektóre taborety mają dodatkowo inne cechy konieczne w wymagającym środowisku pracy. Dobrym przykładem jest specjalistyczny stołek przemysłowy ESD z tapicerką rozpraszającą ładunki elektrostatyczne, niezastąpiony w branży przemysłowej zajmującej się produkcją podzespołów elektronicznych i w niektórych laboratoriach. W takim środowisku pracy przedmioty i materiały ulegają naładowaniu elektrycznemu, przez co mogą ulec uszkodzeniu. Ten taboret warsztatowy ma też inną zaletę - dzięki praktycznej półce pod siedziskiem narzędzia lub inne potrzebne przedmioty potrzebne do pracy są zawsze w zasięgu ręki. Krzesło jest w pełni regulowane, łatwo dostosować jego wysokość do pozycji podczas pracy. Ten taboret obrotowy ma koła, z których dwa wyposażono w hamulce, co zapewnia płynne i bezpieczne przemieszczanie. Tego typu taboret obrotowy odciąża plecy, kolana i nadgarstki, eliminując nieergonomiczne, wymuszone pozycje ciała.

Uwagę przykuwa nasz elastyczny stołek na kółkach z miękko wyściełanym siedziskiem z regulacją wysokości. Jego wysokość można łatwo regulować w zależności od wzrostu i aktualnego zajęcia użytkownika. Dzięki regulacji użytkownik łatwo uzyskuje optymalną, zdrową pozycję podczas dowolnego zajęcia. Ten taboret obrotowy można dodatkowo wyposażyć w podnóżek i oparcie. To mebel, który odciąża ciało i niweluje statyczną, wymuszoną pozycję w trakcie pracy. Ciekawy jest także model taboretu na kółkach profilowanym siedziskiem z podparciem lędźwiowym i odpornym na uderzenia podnóżkiem. Podnóżek z odpornego na uderzenia tworzywa sztucznego o niewielkiej średnicy zapewnia większą swobodę ruchu stopom i nogom i jest szczególnie przydatny podczas pracy w ciasnych przestrzeniach. Koła toczą się lekko i umożliwiają łatwe poruszanie się po pomieszczeniu podczas siedzenia. Siedzisko można ustawić pod kątem i regulować bezstopniowo. Ułatwia to dostosowanie pozycji ciała do konkretnego zajęcia. Ten taboret obrotowy pasuje do wszystkich środowisk pracy - nadaje się do użytkowania w magazynach, w warsztatach i w przemyśle.

Taboret siodłowy na kółkach

Meble do siedzenia to jeden z kluczowych sprzętów z punktu widzenia ergonomii i zapewnienia bezpieczeństwa pracy. Taboret na kółkach mający siedzisko w kształcie siodła jest meblem promującym aktywne siedzenie, wymuszającym ruch użytkownika i zmianę pozycji, a dzięki temu korzystnie wpływającym na kondycję kręgosłupa i całego ciała. Siedzisko wykonane z poliuretanu jest trwałe i wygodne. Nowoczesne modele osadzone są na pięcioramiennej podstawie na kółkach i mają możliwość regulowania wysokości siedziska. Dla zachowania prawidłowej postawy ciała użytkownik siedzi średnio o kilkanaście centymetrów wyżej niż na klasycznym krześle, aby zachować optymalne wygięcie kręgosłupa. W efekcie przynosi to wiele korzyści zdrowotnych, przede wszystkim prowadzi do zwiększenia siły mięśni. Taboret obrotowy siodłowy umożliwia przysunięcie się bliżej do klienta lub stołu roboczego, co odciąża barki, ramiona i nadgarstki podczas pracy w biurze i na przykład w branży kosmetycznej. Płynna regulacja nachylenia siedziska służy osiągnięciu optymalnej dla użytkownika pozycji. Ten praktyczny model taboretu sprawdzi się świetnie w salonie fryzjerskim, kosmetycznym czy w salonie tatuażu, przyda się w salonie krawieckim i w gabinecie lekarskim. Będzie niezastąpiony także podczas wykonywania napraw albo montażu, kiedy musimy pochylić się nad blatem roboczym. Taboret z kółkami umożliwia przesuwanie się bez wysiłku, zależnie od potrzeb użytkownika, zapewniając komfort pracy.

W ofercie AJ Produkty znajduje się wiele innowacyjnych krzeseł i stołków siodłowych promujących aktywne siedzenie, wymuszających ruch użytkownika i zmianę pozycji. Skandynawski klimat mebli objawia się w ich prostocie, ale jednocześnie funkcjonalności. Pod taborety i krzesła warsztatowe doskonałym dodatkiem są praktyczne maty ochronne. Mata zapewnia izolację od podłoża w trudnych środowiskach pracy. Zabezpiecza pracownika i jednocześnie zapobiega przesuwaniu krzesła z miejsca wykonywania pracy. Z kolei maty ochronne do przestrzeni biurowych zapobiegają niszczeniu podłogi przez zarysowania krzesłem lub obuwiem. Mata pod krzesło obrotowe dobrze przylega do podłogi, co jest zasługą materiału, z którego jest wykonana, a jej zaokrąglone narożniki ograniczają ryzyko potknięcia. Transparentna lub mleczna mata ochronna pasuje właściwie do każdego wnętrza. Stosunkowo niewielki wydatek pozwala zadbać o podłogi twarde, takie jak podłogi drewniane, panele czy kafle oraz o wykładziny i dywany, które nie przecierają się w miejscu ustawienia krzesła. Tego typu praktyczne wyposażenie ochronne znajdziesz w ofercie AJ Produkty. Z kolei ergonomiczna mata stanowiskowa zapewnia wygodę podczas pracy na stojąco. Antypoślizgowy spód utrzymuje matę w miejscu i zmniejsza ryzyko potknięcia. Wnętrze maty, wykonane z miękkiego winylu, odciąża nogi, kolana i plecy. Mata doskonale prezentuje się w miejscach publicznych, w biurach, salonach fryzjerskich, recepcjach. Sprawdzi się także podczas pracy na stojąco przy biurku z regulacją wysokości. Gdy zechcesz usiąść, wystarczy odsunąć matę na bok i skorzystać z krzesła.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy z zakresu ergonomii pracy firma AJ Produkty oferuje specjalistyczne taborety i krzesła warsztatowe. Znajdziesz u nas także stołki barowe i nowoczesnych hokery, które będą pasować zarówno do kuchni w domu, jak też do baru restauracyjnego czy hotelowego, do pubu lub kawiarni. Nasze meble zapewniają komfort i bezpieczeństwo użytkownikom, także w trudnych środowiskach pracy. Warto zapoznać się z naszą ofertą produktów z kategorii mebli do siedzenia. W przypadku wątpliwości skontaktuj się na czacie z naszymi pracownikami, którzy pomogą dokonać wyboru mebli i akcesoriów.