Krzesło ESD

Być może nie wszyscy spotkali się z określeniem ESD. Co to znaczy? ESD to wyładowania elektrostatyczne, które mogą pojawiać się w wielu środowiskach pracy. To częsty problem w branży przemysłowej zajmującej się produkcją podzespołów elektronicznych czy w przemyśle precyzyjnym, obejmującym przede wszystkim mechanikę precyzyjną i optykę. Wyładowania elektryczne mają miejsce także w niektórych laboratoriach. W takim środowisku pracy przedmioty i materiały ulegają naładowaniu elektrycznemu, przez co mogą ulegać uszkodzeniu. Jest to zjawisko równie niekorzystnie wpływające na pracowników. Jedną z metod przeciwdziałania temu są odpowiednie rodzaje wyposażenia i mebli do takiego środowiska pracy. Warto w związku z tym zwrócić uwagę na krzesła antystatyczne. Ważne, aby krzesło ESD spełniało określone wymagania. Krzesło antystatyczne powinno być pokryte wysokiej jakości tkaniną przewodzącą albo pianką poliuretanową. Jego siedzisko musi być ergonomiczne - dobrze wyprofilowane i bezpieczne dla użytkownika. Powierzchnia oparcia i siedziska ma być antypoślizgowa i odporna na odkształcanie. Podstawa krzesła ESD wykonana jest ze stali chromowanej, co zapewnia po pierwsze dużą stabilność krzesła, a po drugie niezawodne odprowadzanie ładunku elektrostatycznego. Dla funkcjonalności krzesła ESD ważna jest regulacja wysokości siedziska za pomocą podnośnika pneumatycznego. Krzesło antystatyczne ma także regulowane oparcie, co oznacza, że kąt nachylenia oparcia można dopasować do potrzeb użytkownika. Powyższe elementy oraz podłokietniki sprawiają, że użytkownik może przyjąć na nim wygodną pozycję siedzącą. Istnieją także modele krzeseł mające podłokietniki z miękkimi nakładkami oraz modele bez podłokietników, zajmujące nieco mniej miejsca i w związku z tym idealne do niewielkich pomieszczeń. Krzesło antystatyczne może występować także w wersji z podnóżkiem, zapewniającym możliwość wygodnego oparcia nóg, czego trudno nie docenić przez wiele godzin pracy. Wiele opcji regulacji ustawień krzesła umożliwia liczne zmiany pozycji podczas pracy i dzięki temu zapewnia komfort nawet podczas najdłuższej zmiany. Ergonomiczne krzesło antystatyczne to gwarancja wygody i bezpieczeństwa. Dodatkowo każde mobilne krzesło antystatyczne wyposażone jest w kółka powleczone przewodzącą gumą, która zapobiega rysowaniu posadzki. Skrętne kółka ułatwiają swobodne manewrowanie krzesłem i przemieszczanie go w dowolne miejsce. Z kolei hamulce umożliwiają zatrzymanie krzesła ESD w wybranym miejscu bez możliwości niekontrolowanego przesunięcia. Krzesło antystatyczne występuje też w wersji na stopkach zabezpieczonych gumą. Przeznaczone jest do ustawienia w wybranym miejscu.

Podsumowując - krzesła antystatyczne skutecznie rozpraszają elektryczne ładunki statyczne, chroniąc użytkownika i wrażliwe komponenty używane w pracy. Konstrukcja krzesła ESD oraz zastosowane materiały zapewniają niezawodne i pewne odprowadzanie ładunków z siedzącej osoby do wykładzinyalbo maty podłogowej. Jeśli Twoje środowisko pracy wymaga tego typu krzeseł, zwróć uwagę na oferowane przez nas produkty. Oferujemy również maty antyzmęczeniowe o różnych właściwościach, odpowiednie do zakładów przemysłowych.

Mobilne warsztatowe krzesło ESD

Oferowane przez AJ Produkty krzesła antystatyczne, czyli krzesła przemysłowe ESD, to trwałe meble, o właściwościach ogniotrwałych, odporne na iskry spawalnicze i chemikalia. Szczególnie polecane są do wymagających zakładów pracy. Krzesło warsztatowe ESD to mebel, który sprosta oczekiwaniom nawet w najtrudniejszych środowiskach zakładów pracy. Dzięki cechom konstrukcyjnym zapewnia optymalny komfort. Wbudowany mechanizm pozwala na łatwą regulację ustawień siedziska i oparcia bez konieczności wstawania z krzesła. Nachylenie oparcia regulowane jest bezstopniowo. Siedzisko i oparcie wykonano z profilowanej pianki poliuretanowej, co sprawia, że krzesło jest miękkie i wygodne. Każdy użytkownik może przyjąć optymalną dla siebie pozycję podczas pracy. Materiał wykonania sprawia, że krzesło jest wytrzymałe, a ponadto łatwo utrzymać je w czystości. Jest ono także trudnopalne i odporne na iskry spawalnicze, oleje przemysłowe i wiele chemikaliów. Rama krzesła jest powleczona eleganckim chromem. Koła skrętne zapewniają niezwykłą funkcjonalność oraz mobilność i sprawiają, że krzesło łatwo przetransportować w inne miejsce. Krzesło zostało zaprojektowane tak, aby spełniało surowe standardy w branży przemysłowej. Jego jakość potwierdzają odpowiednie atesty uprawnionej instytucji. Krzesło spełnia swoje zadania ochrony użytkownika i wrażliwych komponentów. Zaprojektowane zostało z myślą o przemyśle elektronicznym i precyzyjnym.

Uwagę zwraca również mobilny stołek przemysłowy ESD z komfortowym siedziskiem z tapicerką rozpraszającą ładunki elektrostatyczne. Stołek posiada koła, z których dwa wyposażono w hamulce. Łatwo dostosować wysokość tego krzesła do pozycji podczas pracy z pomocą podnośnika pneumatycznego. Regulacja wysokości siedziska pozwala na dostosowanie stołka do blatu roboczego. Stołek wyposażony jest w półkę pod siedziskiem, na której można trzymać na przykład narzędzia. W ten sposób będą zawsze pod ręką. Ten model stołka odciąża plecy, kolana i nadgarstki, eliminując nieergonomiczne, wymuszone pozycje podczas pracy. W dłuższej perspektywie niewątpliwie przyczynia się do utrzymania dobrej kondycji i zdrowia pracowników.

Warsztatowe krzesło ESD z podnóżkiem

W naszej ofercie dostępne jest również stacjonarne krzesło antystatyczne warsztatowe w wersji z podnóżkiem, który odciąża stopy, wpływając korzystnie na komfort pracy użytkowników. To krzesło ESD posiada wiele opcji regulacji wysokości. Siedzisko i oparcie wykonano z profilowanej pianki poliuretanowej. Materiał wykonania sprawia, że krzesło łatwo utrzymać w czystości. Jest ono także trudnopalne i odporne na iskry spawalnicze, oleje przemysłowe i wiele chemikaliów, a więc idealne do środowisk przemysłowych. Spełnia rygorystyczne, potwierdzone testami, wymagania jakościowe dla tego typu produktów.

Firma AJ Produkty oferuje liczne produkty wyposażenia miejsc pracy, także w środowiskach przemysłowych. Do trudnego środowiska pracy, oprócz odpowiednich krzeseł, przydadzą się również maty antystatyczne. Sprawdź na naszej stronie internetowej szeroką ofertę mat antyzmęczeniowych do pracy w pozycji stojącej, także tych do wymagających miejsc pracy. Mata stanowiskowa redukuje zmęczenie, zwiększa bezpieczeństwo miejsca pracy, a w dłuższej perspektywie wpływa pozytywnie na stan zdrowia i samopoczucie pracowników. Sprzedajemy produkty dobrej jakości o wysokich standardach wykonania. Większość naszych produktów dostępna jest w magazynie. W przypadku pytań dotyczących produktów, skontaktuj się na czacie z naszymi konsultantami.