Skrytki depozytowe

Przechowywanie w domu lub w firmie cennych przedmiotów może być nie tylko kłopotliwe, ale też ryzykowne. Najlepszym rozwiązaniem, aby zabezpieczyć wartościowe przedmioty, jest wykorzystanie skrytek depozytowych. Skrytki depozytowe pomogą zabezpieczyć przed zniszczeniem i kradzieżą cenne przedmioty, takie jak metale szlachetne, dzieła sztuki, papiery wartościowe, numizmaty. Możemy trzymać w nich ważne dokumenty, pieniądze, cenne pamiątki czy przedmioty kolekcjonerskie. Warto zatem pomyśleć o wynajmie skrytek depozytowych, aby być spokojnym o bezpieczeństwo naszych aktywów. Taka usługa jest dostępna w niektórych bankach i w prywatnych firmach. Wynająć skrytkę bankową może pełnoletnia osoba fizyczna lub osoba prawna, na określony okres czasu, na przykład na rok, lub na czas nieokreślony. Pełnomocnictwo do skrytki depozytowej wymaga formy pisemnej, z uwierzytelnieniem podpisu na pełnomocnictwie przez notariusza lub pracownik banku. W celu dostania się do skrytki w banku konieczne jest okazanie dowodu osobistego. Musimy mieć przy sobie klucz lub kartę magnetyczną, a drugi klucz albo kartę ma pracownik banku. Rozmiar skrytki możemy, w określonym zakresie, dopasować do swoich potrzeb. Skrytki bankowe działają na określonych zasadach. Regulamin banku określa jakiego typu przedmioty można w niej umieścić, przy czym nie ma obowiązku informowania banku, jakie dokładnie przedmioty zawiera nasza skrytka bankowa. Najczęściej są to pieniądze, ważne dokumenty, papiery wartościowe czy biżuteria. Bank nie prowadzi ewidencji zawartości skrytek depozytowych klientów. W świetle polskiego prawa w przypadku, kiedy skrytka bankowa zostanie okradziona, to na jej użytkowniku spoczywa obowiązek udowodnienia, co zostało skradzione i jaką miało wartość. W przypadku szczególnie drogich przedmiotów, zawartość skrytki warto ubezpieczyć. W skrytce bankowej nie mogą być przechowywane przedmioty pochodzące z przestępstwa, narkotyki, substancje radioaktywne, toksyczne, wybuchowe ani ulegające zepsuciu. Skrytki depozytowe muszą być terminowo opłacane. W przypadku braku opłaty bank zażąda od klienta zwrotu klucza lub karty magnetycznej. Jeśli to nie nastąpi, pracownik banku otworzy skrytkę depozytową samodzielnie, a jej zawartość przeniesie do depozytu bankowego lub depozytu sądowego, co wiąże się z dodatkowymi opłatami. Warto wiedzieć, że w przypadku kiedy przeciw klientowi prowadzone jest postępowanie karne, bank ma obowiązek udostępnić zawartość skrytki bankowej odpowiednim służbom państwowym. Podobnie, jeśli prowadzone jest postępowanie egzekucyjne, to dostęp do skrytki otrzyma komornik sądowy. W przypadku śmierci najemcy skrytki bankowej jej zawartość jest udostępniana spadkobiercom na podstawie prawomocnego wyroku sądu o nabyciu prawa do spadku lub umowy podziału masy spadkowej, sporządzonej w formie aktu notarialnego.

Skrytki depozytowe w firmach

Obecnie znalezienie wolnej skrytki depozytowej w banku nie jest łatwe. Aby świadczyć wynajem skrytek depozytowych bank musi zapewnić odpowiednie warunki - pomieszczenie chronione pancernymi drzwiami, solidne sejfy, monitoring, pracowników ochrony. Musi też wykupić polisę ubezpieczeniową. Generuje to duże koszty związane ze świadczeniem tej usługi, dlatego nie powstaje wiele nowych skrytek depozytowych, a te istniejące są utrzymywane przez stałych klientów. Ponadto w dobie cyfryzacji wiele dóbr, nie tylko pieniędzy, można przechowywać w postaci zapisu cyfrowego. Nadal jednak istnieją przedmioty wymagające fizycznej ochrony w postaci skrytki depozytowej. Jeśli nie znajdziemy skrytki depozytowej w banku albo w prywatnej firmie świadczącej usługi przechowywania, to rozwiązaniem problemu może być zakup własnej skrytki lub skrytek depozytowych i umieszczenie ich w strzeżonym miejscu w firmie. Skrytki depozytowe wykonane są z solidnej stali i zamykane na klucz lub kartę magnetyczną. Skrytki depozytowe można na przykład ustawić w monitorowanym pomieszczeniu, do którego dostęp mają tylko wybrane osoby. W ten sposób skrytka depozytowa w firmie zapewni bezpieczeństwo ważnych dokumentów, umów, papierów wartościowych. Jej zawartość będzie zawsze pod ręką, co jest niewątpliwą zaletą posiadania skrytki depozytowej w firmie. Poza tym nie będziemy zmuszeni ponosić kosztów wynajmu skrytki bankowej lub skrytki depozytowej w prywatnym skarbcu.

Jakie skrytki sejfowe mogą się nam przydać w firmie?

Firma AJ Produkty oferuje antywłamaniowy sejf depozytowy wyposażony zarówno w zamek mechaniczny na klucz, jak i elektroniczny zamek szyfrowy. Można sejf zakotwić do podłogi lub ściany za pomocą dołączonego zestawu montażowego, co jest polecanym rozwiązaniem zwiększającym bezpieczeństwo. Skrytka zapewnia możliwość łatwego umieszczania kosztowności i gotówki bez konieczności otwierania sejfu. Sejf jest idealny do małych i dużych sklepów oraz do innych firm i miejsc, w których istnieje konieczność przechowywania gotówki i kosztowności. Korpus skrytki wykonany z 6 mm blachy stalowej, drzwi ze stali o grubości 8 mm. Szuflada depozytowa posiada zabezpieczenie uniemożliwiające osobom niepowołanym wyjęcie zawartości sejfu poprzez tak zwane wyłowienie. Stalowe rygle blokują drzwi w 3 kierunkach. Sejf dostarczany jest z elektronicznym zamkiem szyfrowym z ekranem dotykowym oraz mechanicznym zamkiem na klucz do szuflady depozytowej. Oba rodzaje zamków zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Należy pamiętać, aby w tego typu urządzeniu używać silnego kodu i zmieniać go w regularnych odstępach czasu.
Przydatnym produktem jest szafka z zabezpieczeniem przed wyłowieniem depozytu, z wysuwaną szufladą i z zamkiem na klucz. Tego typu szafka depozytowa antywłamaniowa zapewnia bezpieczne przechowywanie gotówki i innych cennych przedmiotów. To idealne rozwiązanie do dużych i małych pomieszczeń w jednostkach, gdzie przechowuje się gotówkę.
Cenne przedmioty można przechowywać w wysuwanej szufladzie depozytowej, bez konieczności otwierania sejfu. Podczas testu sejf poddaje się kilku próbom włamania i na tej podstawie przyznaje odpowiedni stopień bezpieczeństwa. Prezentowany sejf posiada stopień I. Produkt wykonano z mocnej blachy stalowej o grubości 40 mm, drzwi - 85 mm. Przygotowany jest do zakotwienia, co zwiększa stopień bezpieczeństwa sprzętu.

Tam, gdzie pojawia się codziennie duża ilość gotówki przyda się niewielkich rozmiarów skrytka na banknoty, z dodatkowo zabezpieczonym wrzutem na banknoty, oraz pojemnikiem wewnętrznym. Wyposażona jest w zamek na kod lub zamek na klucz. Skrytka pozwoli bezpiecznie przechowywać gotówkę, czeki oraz karty kredytowe podczas godzin pracy. Skrytka jest łatwa w obsłudze i w ustawieniu - jest perfekcyjna do zamontowania pod ladą sklepową. Skrytka wykonana jest z 3 mm blachy stalowej. Wzmocniony wrzut na banknoty zabezpiecza przed dostępem ze strony niepożądanych osób. Zamek zabezpieczony jest wytrzymałymi ryglami blokującymi. Drzwi skrytki otwierane są bocznie, z haczykami umożliwiającymi montaż skrytki bezpośrednio na nich. Skrytka posiada wewnętrzny pojemnik do łatwego opróżniania zawartości. Zabezpiecza przed dostępem ze strony niepożądanych osób podczas pracy. Skrytka wyposażona jest w elektryczny zamek z wyświetlaczem pokazującym godzinę.

Firma AJ Produkty oferuje szafki depozytowe pozwalające klientom bezpiecznie przechowywać ważne dokumenty i inne cenne przedmioty w firmie. Oferujemy także różne modele metalowych szaf schowkowych, które oznaczają bezpieczeństwo i funkcjonalność dla użytkowników. W związku z tym szafki skrytkowe to rozwiązanie, które sprawdzi się wszędzie tam, gdzie pojawia się potrzeba fizycznego zabezpieczenia wartościowych przedmiotów i istotnych dokumentów przed dostępem osób trzecich. Praktyczna szafka schowkowa na rzeczy osobiste jest idealna do szkół i zakładów przemysłowych. Zamek w każdym schowku zapobiega dostępowi osób nieuprawnionych. Solidna budowa zapewnia bezpieczeństwo, a otwory wentylacyjne w korpusie szafy zapewniają dobry przepływ powietrza i zapobiegają zawilgoceniu. Zapoznaj się z naszą ofertą, a w przypadku pytań skontaktuj się na czacie z naszymi konsultantami. W razie potrzeby doradzimy, jaki sprzęt wybrać.