Kosze ekspozycyjne: narzędzie do planowania sklepowej ekspozycji

Rozplanowanie sklepowej ekspozycji w odpowiedni sposób pomaga w zwiększeniu sprzedaży, co odbija się na znacznie większych zyskach z utargu firm i sklepów. W wielkich marketach i dyskontach nad prawidłową ekspozycją pracuje cały sztab ekspertów, opierając się na badaniach marketingowych i socjologicznych. Żeby jednak w ogóle jakaś ekspozycja mogła zaistnieć, najpierw potrzebuje miejsca, w którym można ustawiać oferowane towary i kusić nimi klientów. Potrzebuje też półek, regałów oraz coraz popularniejszych koszy ekspozycyjnych, które ułatwiają szybkie i bezproblemowe sięgnięcie po pożądany produkt. Dzięki nim można umiejętnie doprowadzić klienta do celu, jakim jest zakup właściwego produktu. W ofercie sklepu internetowego AJ Produkty posiadamy kosze ekspozycyjne dopasowane do potrzeb firm z różnych branż i segmentów rynków. Mamy modele typowo sklepowe, które pozwalają na lepsze zaprezentowanie sprzedawanych artykułów, dostępne nie tylko w różnych rozmiarach (głębokość, wysokość, szerokość), ale również kształtach.

Kosze ekspozycyjne

Prosta konstrukcja koszy ekspozycyjnych sprawia, że świetnie sprawdzają się jako wyposażenie sklepów, zarówno wielkich supermarketów, jak i małych osiedlowych sklepików bazujących na sprzedaży detalicznej. Kosze ekspozycyjne to akcesoria wykonane z lekkiej drucianej siatki, przez co idealnie nadają się do prezentacji wszelkiego rodzaju produktów. Siatka nie zasłania towarów, ale eksponuje je z praktycznie każdej strony, umożliwiając szybkie znalezienie danego egzemplarza i swobodne przeszukiwanie zebranych w środku przedmiotów. Dzięki temu kosze ekspozycyjne metalowe są rozwiązaniem i skutecznym, i praktycznym w jednym: klient przed zakupem może wybrać sobie dowolny egzemplarz oraz od razu ocenić jego wartość wizualną. W ofercie AJ Produkty posiadamy kompleksowe wyposażenie sklepów w takie artykuły. Mamy modele wolnostojące oraz mobilne wyposażone w kółka. Dostępny jest także specjalny regał ekspozycyjny umożliwiający ustawianie piętrowe różnych przegród i jednoczesne prezentowanie wielu towarów. Kosze sklepowe to gwarancja efektywnej prezentacji sprzedawanych produktów, oszczędność miejsca oraz ogromne ułatwienie w zachowaniu porządku na ekspozycji. Klienci mogą wybrać kosz ekspozycyjny o klasycznym kształcie prostokątnej bryły albo zdecydować się na model sześcienny. Część z nich posiada statyczne nóżki, które izolują zawartość kosza od podłogi, co chroni ją przed zniszczeniem, zabrudzeniem albo zalaniem. Pozostałe mają z kolei mobilne nóżki do transportu. W obu przypadkach ekspozycja wystawiona w koszach jest skutecznie chroniona.

Kosze regałowe

Popularną i często stosowaną odmianą koszy ekspozycyjnych są modele regałowe, czyli połączenie ze sobą dwóch lub więcej pojedynczych koszy. To bardzo specyficzne wyposażenie firm sprzedażowych, które pozwala zaoszczędzić mnóstwo miejsca. Dlatego regałowy kosz ekspozycyjny z drutu najczęściej stosowany jest w przypadku wysokich przestrzeni, gdzie ceni się oszczędność miejsca – zamiast rozstawiać kosze po podłodze, ustawia się je w pozycji pionowej, ułatwiając tym samym klientom dostęp do ich zawartości. Wysokość poszczególnych przegród jest różna - od 390 mm do 1360 mm, a cena zaczyna się już od niewiele ponad dwustu złotych. Kosze na kółkach regałowe stosuje się najczęściej w niewielkich sklepach do eksponowania nieporęcznych towarów o dziwnych lub niestandardowych wymiarach, np. piłek albo butów. Wyposażone w koła mogą być transportowane na dowolne miejsce bez zbędnego wysiłku. To doskonałe wyposażenie sklepowe o uniwersalnym charakterze, ponieważ kosza można używać na niemal dowolne potrzeby firm. Mogą być wykorzystywane do ekspozycji wewnętrznej lub zewnętrznej; siatkowe kosze ekspozycyjne są odporne na warunki pogodowe, temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne. To również idealna propozycja do zastosowania w firmowych szatniach albo pokojach socjalnych, gdzie kosze regałowe sprawdzają się jako oddzielne przegrody na rzeczy pozostawiane przez pracowników.

Kosze wolnostojące

Wszystkie kosze dostępne w ofercie sklepu internetowego AJ Produkty to modele wolnostojące i w pełni mobilne, które można swobodnie przenosić na dowolne miejsce. Niektóre egzemplarze to klasyczny kosz na kółkach, a więc modele ułatwiające transport. Nasze kosze sklepowe są lekkie, ale przy tym wyjątkowo wytrzymałe, dzięki czemu z łatwością udźwigną ciężar o wadze nawet kilkudziesięciu kilogramów. Dzięki uniwersalnemu zastosowaniu kosz można regulować na wysokość, dostosowując ją do aktualnego zapotrzebowania. Cechuje je elegancki, bo bardzo prosty design, który umożliwia zastosowanie ich jako wyposażenie sklepów odzieżowych, obuwniczych, spożywczych, hurtowni przemysłowych itp. Sklepowe kosze dla firm sprzedażowych wyposażone są również w boczne przegródki. Ułatwiają one podzielenie kosza na dwie lub więcej części i tym samym zróżnicowanie przechowywanych w nim produktów, które można obejrzeć z każdej strony przed ewentualnym zakupem. Takie rozwiązania są powszechnie stosowane w wielu marketach i dyskontach ze względu na znaczną oszczędność miejsca i możliwość jednoczesnego zaprezentowania większej liczby towaru. W celu poznania szczegółów naszej oferty jak na przykład cena, czas dostawy, parametry techniczne koszy, materiał wykonania, wysokość przegród itp. zachęcamy do zajrzenia na strony poszczególnych modeli.

Drobne akcesoria sklepowe

Chociaż kosze ekspozycyjne to najlepszy i najbardziej praktyczny wybór, jeśli chodzi o wyposażenie sklepów, warto zainteresować się też modelami o nieco innym charakterze. Przykładowo niewielki, ale za to bardzo funkcjonalny stojak na kosze świetnie sprawdzi się w małych pomieszczeniach do prezentowania niewielkich produktów. Może mieć zastosowanie na przykład w kwiaciarniach, piekarniach, cukierniach, w sklepach z upominkami, gdzie duży kosz ekspozycyjny nie spełniłby dobrze swojego zadania. Ich wysokość jest różna, posiadamy stojaki, w których można umieścić 3 lub 4 kosze. Nasza oferta skierowana jest również do firm ceniących sobie wyjątkową unikatowość własnych ekspozycji i którym nie wystarcza już zwyczajny kosz. Dla nich stanęliśmy na wysokości zadania i możemy zaprezentować nowy rodzaj akcesoriów ekspozycyjnych, jakim są drewniane skrzynki, które można sztaplować. Mają charakterystyczny, rustykalny wygląd i można ich użyć w aranżacji firm również w celu dekoracyjnym i dla poprawienia wewnętrznego designu. Cena skrzyni to nieco ponad 100 złotych