Szafy na dokumenty i szafki kartotekowe

Przechowywanie w biurze - poradnik

Co wziąć pod uwagę przy wyborze regałów i szaf do biura?

Przeczytaj nasz poradnik

Szafki kartotekowe do przechowywania dokumentów

Brak zorganizowanej odpowiednio przestrzeni roboczej może utrudniać pracownikom koncentrację, co prowadzi do obniżenia wydajności i spadku produktywności. Teczki, skoroszyty i foldery są powszechnym źródłem bałaganu w miejscu pracy, nawet jeśli odpowiednio się je przechowuje za pomocą takich narzędzi jak szafy na dokumenty zamykane albo otwarte. Przedsiębiorstwa powinny wdrożyć skuteczny system składowania dokumentów, aby pracownicy wiedzieli, gdzie je umieścić. I chociaż meble jak szafa na akta czy bardzo funkcjonalna szafka kartotekowa świetnie spełnią to zadanie, można rozważyć też rozbudowanie całego systemu przechowywania dokumentów w Twoim przedsiębiorstwie. Takie rozwiązanie ułatwi pracownikom szybkie dotarcie w razie potrzeby do ważnych danych. W ofercie AJ Produkty znajduje się wiele rodzajów szaf kartotekowych na wydruki dokumentów, które pomogą firmom utrzymać porządek w dokumentacji. Szafy kartotekowe metalowe i szafki kartotekowe drewniane są dostępne w różnych wzorach, rozmiarach i wykroczeniach co pozwala na znalezienie odpowiedniego rozwiązania, które będzie dopasowane do Twoich potrzeb. Szafy w naszej ofercie dostępne są w wysokościach pomiędzy 660 a 1580 mm, szerokościach od 415 do 800 mm i o głębokości pomiędzy 420 a 750 mm.

Materiał wykonania szaf na dokumenty

W naszej ofercie znajdują się zarówno metalowe jak i drewniane szafki na dokumenty zamykane. Dzięki temu gwarantują większe bezpieczeństwo chowanych w środku teczek i segregatorów, ogólnej dokumentacji czy cenniejszych przedmiotów. Drewniane zamykane szafki na dokumenty dostępne są w wielu kolorach laminatu co pozwala na dostosowanie ich kolorystyki do sposobu wykończenia wnętrza i pozostałych mebli biurowych. Wewnętrzne przegródki, w które wyposażona jest szafa kartotekowa drewniana umożliwiają przechowywanie zawieszanych teczek formatu A4. Z kolei metalowe szafy na dokumenty wykonane są z wysokiej jakości blachy malowanej proszkowo lub aluminium i dostępne w eleganckich i subtelnych kolorach. Całość, w tym obudowa i drzwi są dokładnie spawane, zapewniając dużą wytrzymałość korpusu nawet przez wiele lat regularnego użytkowania. Również metalowa szafa na dokumenty wyposażona jest w zamek centralny montowany nad górnymi drzwiami. Można nim zamykać jednocześnie wszystkie szuflady - jedno przekręcenie kluczyka uruchamia cały mechanizm. Dodatkowo posiada specjalne przegródki na teczki, dzięki którym korzystając z szafy nie trzeba wszystkiego wyjmować, aby dostać się do odpowiedniej dokumentacji. Szuflady są wysuwalne w aż 70%: jeżeli nie ma takiej potrzeby, można je wyciągnąć do mniejszej głębokości, co ma znaczenie w małych biurach, gdzie nie ma dużo miejsca.

Różnorodność szuflad i przegródek w szafach kartotekowych

Porządne szafy na dokumenty drewniane albo metalowe muszą mieć stabilną konstrukcję, ale również funkcjonalne wnętrze, czyli w tym wypadku składające się z jak największej liczby szuflad, przegródek czy skrytek. To dzięki nim możliwe jest utrzymanie doskonałego porządku w całej dokumentacji i archiwizowanie jej wedle przyjętych w firmie zasad. Sklep internetowy AJ Produkty posiada szafy kartoteczne o wysokości 450 do 1580 mm oraz szerokości 415 do 800 mm. Głębokość pojedynczej półki albo szuflady, w które wyposażone są szafki kartoteczne sięga do 75 centymetrów, co jest wartością wystarczającą do tego, aby taka aktowa szafa metalowa posłużyła do przechowywania np. wypełnionych segregatorów w dwóch rzędach, a w przypadku mniejszych - nawet trzech. Niektóre modele jak szafka typowo medyczna albo socjalna (przeznaczona do przechowywania dokumentacji zdrowotnej lub akt pracowniczych) cechują się ogromną pojemnością i potrafią zmieścić do 50 pełnych teczek w jednej szufladzie. Dostępne kolory znajdziesz w opisie każdego produkty - to biały, szary oraz brązowy odcień naturalnego buku w przypadku modeli drewnianych.

Funkcjonalność szaf na dokumenty

W większości nasze biurowe szafy metalowe kartotekowe wyposażone są w mechanizm zapobiegający przewróceniu, gdy szuflady są otwarte. Niektóre z nich posiadają również nowy centralny system blokowania, dzięki któremu można szybko i łatwo zamknąć na klucz wszystkie szuflady. Taka podstawowa szafka z szufladami na klucz to popularne rozwiązanie dla firm i instytucji przechowujących w archiwach i biurach wrażliwe dane i treści. Regały zamykane za pomocą zamka to doskonała pomoc biurowa, w którą powinny się wyposażyć nie tylko recepcje czy biura, ale też sklepy, hurtownie, warsztaty działające zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych oraz RODO. Ponieważ przeznaczenie szafki na dokumenty na klucz jest bardzo szerokie, może być wykorzystywana również w kartotekach i archiwach. Szafa kartotekowa metalowa spełnia wszelkie standardy na przechowywanie i na wykorzystywanie danych zgodne z obowiązującym prawem; używanie takich mebli do składowania dokumentacji jest w pełni bezpiecznym rozwiązaniem. Wszystkie regały na dokumenty zamykane z naszej oferty zostały dostosowane do przechowywania i segregowania dokumentów w międzynarodowym formacie A4.

Szafy przeciwpożarowe

Pamiętaj, że kupując nasze szafki kartotekowe metalowe o właściwościach ogniotrwałych otrzymasz produkt, który ma pełną zgodność z najwyższymi klasami ognioodporności. Posiadamy szereg certyfikowanych szafek przeciwpożarowych (w tym szafy na akta oraz pojemne i duże szafy do przechowywania dokumentów), które jako wyposażenie Twojego biura są w stanie odpowiednio zabezpieczyć ważną dokumentację w razie niebezpieczeństwa związanego z pożarem. Ognioodporna szafka zamykana na dokumenty może ochronić wydruki papierowe przez 90 do 120 minut oraz nośniki cyfrowe do 60 minut. W zależności od wybranego modelu szafka na dokumenty zamykana na klucz może służyć też jako doraźna skrytka na kosztowności i sprzęt elektroniczny. Jeżeli chcesz być na bieżąco z aktualnościami rynkowymi i interesuje Cię właśnie przeciwpożarowa szafa zamykana na dokumenty, bo jesteś odpowiedzialnym przedsiębiorcą - inwestycja w szafy ogniotrwałe będzie rozsądną decyzją.