Szafki i komody z szufladami na mapy i rysunki

Jest to propozycja przede wszystkim dla architektów oraz geodetów, którzy potrzebują odpowiedniej szafy na mapy, czyli przestrzeni do trzymania projektów, planów itp. W naszej rozbudowanej ofercie znajdują się między innymi szafa na mapy drewniana i oraz szafy metalowe, komoda na dokumenty oraz komoda na rysunki o różnych wielkościach. Za pomocą modułowych szafek, które mają różne wymiary i formaty, możesz łatwo urządzić swoje architektoniczne biuro, a szafka na rysunki pomoże utrzymać w nim porządek. Dzięki temu w zależności od Twoich osobistych potrzeb masz okazję wybrać dokładnie to, czego najbardziej potrzebujesz, niezależnie czy to klasyczne szafy na mapy z licznymi przegrodami do przechowywania czy komoda do przechowywania dokumentów.

Szafka do przechowywania map

Prezentowana szafa na rysunki i do trzymania dokumentacji ma różne formaty i wymiary. Szuflady szafy są duże, głębokie i występują też w modelach do przechowywania zamykanych kluczem. Szafka z szufladami doskonale sprawdzi się do trzymania map oraz dokumentów, wykresów i projektów, które mają ponadwymiarowe formaty (większe od klasycznego A1) oraz wymiary. Dostępne modele mają nawet ponad 15 szuflad, dzięki czemu komoda na mapy może pomieścić nawet kilkaset projektów jednocześnie. Szafki z szufladami na rysunki mogą mieć też postać "łączoną", czyli taką, gdzie prócz szuflad znajdziemy otwarte półki czy inne detale. Uchwyty najczęściej są duże, wypukłe.

Szafa na rysunki - jakość wykonania

Szafy na mapy od AJ Produkty są bardzo solidnie wykonane - zapewniając tym samym bezpieczeństwo naszych prac bez względu na ich wymiary. Szafki na mapy muszą był łatwo dostępne - wskazane więc są wygodne uchwyty - i bardzo szczelne, gdyż muszą chronić mapy, plany i projekty przed wilgocią i światłem. Zawiasy szafy na rysunki są mocne, z dobrej jakości metalu. Występują jako jedno i wielomodułowe, za pomocą których można rozbudować segmenty meblowe. Moduły ułatwiają m. in. organizację naszego warsztatu, a metalowa szafka z szufladami może też znacznie odmienić wystrój wnętrza. Każdy ma możliwość sztaplowania. Górne blaty nadają się też do pracy jako zwykła przestrzeń robocza do rysowania czy pisania.

Zastosowanie szaf na mapy

Prócz rysunków czy malunków, szafki na mapy pasują do przechowywania dokumentów; za ich pomocą można układać nie tylko mapy, ale i wielkoformatowe zdjęcia albo plakaty, których format i wymiary sprawia, że zwykła szafa nie daje rady. Są płaskie lub na wysokich nogach - co ma tę zaletę, że dodatkowo chronią przed wilgocią czy chłodem. Ich szeroki blat doceniany jest zwłaszcza podczas prac architektonicznych i projektanckich oraz w urzędach publicznych.

Parametry szafek na rysunki

Wykonane są z różnego rodzaju gatunków drewna - zazwyczaj buku, gdyż jest on bardzo odporny - lecz również z metalu. Takie szafy na duże wymiary świetnie sprawdzają się na przykład w nowoczesnych pracowniach architektonicznych, gdzie są często używane. Drewniane szafki do map, rysunków albo planów, których wymiary są większe od A1 a nawet A0, dobrze prezentują się, gdy są pokryte fornirem. Daje to wiele ciekawych, estetycznych możliwości. Posiadamy modele bukowe, metalowe o szerokościach 990 mm oraz 1345 mm a także głębokości szuflady 680 i 950 mm. Wysokość naszych mebli waha się z kolei od 785 do nawet 1135 mm. Komoda zamykana na klucz, to także stały element wyposażenia galerii czy muzeów, jak również szkół artystycznych. Zdarzają się też mniejsze szafy do przechowywania albo nowoczesna metalowa komoda na rysunki - przypisane określonym formatom. Lub takie, które posiadają szuflady na dokumenty przeznaczone zarówno dla rysunków formatu A4, jak i znacznie większych. Mają też szuflady przeznaczone na akcesoria rysunkowe czy produkty malarskie, takie jak ołówki, wiszory czy pędzle. Taka opcja to wyjątkowo dobre rozwiązanie. Jakakolwiek taka komoda na mapy nie będzie, z pewnością jednak okaże się meblem bardzo praktycznym, pełnym szuflad, a z drugiej podkreśli profesjonalizm naszego domowego atelier czy profesjonalnej pracowni. I podkreśli naszą miłość do sztuki. Ważne, aby mapy czy plany były zawsze przechowywane zgodnie z pewnymi zasadami, dzięki czemu na pewno nie ulegną one zniszczeniu i będą bardzo dobrze zachowane. Zobacz co przygotowaliśmy dla Ciebie w naszej ofercie i jakie meble możemy zaoferować naszym klientom. Jeśli zależy Ci na jak najbardziej bezpiecznym przechowywaniu map i rysunków, to na pewno powinna zainteresować Cię szafka na rysunki lub plakaty i mapy. W AJ Produkty wiemy, że cena oraz dostawa odgrywa u klientów ważną rolę, dlatego staramy się zapewnić Państwu jak najlepsze warunki sprzedażowe.