Krzesła ergonomiczne

Krzesła ergonomiczne

Pracownik spędza w biurze średnio 40 godzin tygodniowo, czasem więcej. Większość tego czasu w pozycji siedzącej. Wymuszona rodzajem pracy pozycja siedząca w dłuższej perspektywie ma negatywny wpływ na organizm. Długotrwałe siedzenie wpływa na pogorszenie zdrowia i kondycji pracowników. Ergonomiczne krzesło biurowe to element wyposażenia biura, który może temu zaradzić. Krzesła ergonomiczne wpływają na podniesienie komfortu, a co za tym idzie efektywności pracy. Ergonomiczny fotel biurowy ma regulowaną wysokość siedziska oraz wysokość i głębokość oparcia, umożliwia podparcie lędźwi. Fotele ergonomiczne często wyposażone są w podnóżki. Ergonomiczne fotele obrotowe dają użytkownikowi dodatkowe możliwości ruchu. Krzesła ergonomiczne wymuszają prawidłową pozycję ciała i wpływają pozytywnie na zdrowie użytkownika.

Fotele biurowe ergonomiczne

Krzesła biurowe ergonomiczne oferowane przez AJ Produkty wykorzystują szereg rozwiązań wpływających na ich funkcjonalność. Krzesła ergonomiczne mają regulowany zagłówek, regulowane oparcie, regulowaną głębokość siedziska i podłokietniki. Niektóre modele posiadają wysuwany podnóżek. Każdy użytkownik może zatem dostosować fotel biurowy ergonomiczny do swojej sylwetki i preferencji, aby uzyskać komfort podczas pracy biurowej. W czasie pracy zdalnej ergonomiczny fotel biurowy przyda się także w domu. Często wybierane przez klientów jest krzesło biurowe ergonomiczne Stanley, model ze stylowym oparciem z siatki. Siedzisko jest wyściełane i tapicerowane trudnopalną czarną tkaniną. Oparcie z siatki zapewnia dobrą wentylację i swobodny przepływ powietrza. Krzesło posiada także regulowane podparcie lędźwi w górę i w dół. To krzesło biurowe ergonomiczne ma wiele opcji regulacji siedziska, oparcia i zagłówka. Podłokietniki regulowane są w trzech kierunkach: góra-dół, przód-tył, można też zmieniać ich kąt nachylenia. Tego typu fotel ergonomiczny pozwala siedzieć wygodnie przez cały dzień. Inny fotel biurowy ergonomiczny Lancaster, w skandynawskim stylu, jest nie tylko komfortowy, ale także przyjazny dla środowiska. To ekologiczne ergonomiczne krzesło biurowe jest w 100% wykonane z butelek PET. Krzesło wyposażono w wysokie oparcie i regulowane podłokietniki, zagłówek oraz mechanizm regulacji głębokości siedziska oraz wysokości siedziska i oparcia. Ten model krzesła ma wszystkie cechy potrzebne, aby zapewnić użytkownikowi wygodę siedzenia podczas pracy na komputerze.

Krzesła ergonomiczne siodłowe

Ergonomiczne krzesła siodłowe, dostępne w ofercie AJ Produkty, to meble których zadaniem jest zapewnienie komfortu pracownikom. Te ergonomiczne krzesła z siedziskiem w kształcie siodła, zwykle bez podłokietników, ale z podnóżkiem, mają za zadanie wymuszenie utrzymania prawidłowej pozycji ciała osoby siedzącej. Podłokietniki można dokupić jako wyposażenie dodatkowe. Krzesło siodłowe to doskonała propozycja, jeśli w pracy siedzimy przez dłuższy czas. Ergonomiczne krzesło siodłowe można dopasować do wzrostu użytkownika. Krzesła siodłowe pomagają zachować optymalne wygięcie kręgosłupa, przyczyniają się do zwiększenia siły mięśni, dzięki temu że przez cały czas wymuszają mikroruchy mięśni. Oferujemy różne modele krzeseł siodłowych. Warto zainwestować w ich zakup, ponieważ przyczyniają się do zachowania zdrowia pracowników. Możemy je zastosować jako krzesła do biurka, ale sprawdzą się także w stołówkach czy pokojach przerw dla pracowników. Wszystkie oferowane przez nas stołki siodłowe i krzesła siodłowe mają klasyczny design i stylowy wygląd, w związku z tym dobrze komponują się z wystrojem właściwie każdego pomieszczenia. Sprawdzą się jako innowacyjny element wyposażenia, będąc ciekawą alternatywą dla klasycznych krzeseł biurowych i przyczyniając się zachowania zdrowia użytkowników.

Popularny fotel ergonomiczny siodłowy Derby zapewnia niezwykły poziom ergonomii podczas siedzenia. Jego konstrukcja sprawia, że można się przysunąć bliżej biurka, przedmiotu obróbki lub klienta, na przykład w branży kosmetycznej, co odciąża barki, ramiona i nadgarstki oraz niweluje bóle w stawie biodrowym. Wygodę użytkownika zapewnia wyprofilowane siedzisko z bezstopniową regulacją kąta nachylenia i wysokości. Oparcie z miękką wyściółką zapewnia komfort podczas siedzenia. Krzesło ergonomiczne Derby to także idealne rozwiązanie do miejsc takich jak kliniki medyczne, zakłady fryzjerskie czy zakłady kosmetyczne.

Szukając stołka siodłowego warto zwrócić uwagę na dostępny w naszej ofercie, często nagradzany, stołek balansujący BACK APP, który podąża za ruchami ciała i zapewnia zdrowszą postawę użytkownika, przeciwdziałając bólom kręgosłupa. Redukuje napięcie ciała i trenuje mięśnie przykręgosłupowe. Stołek siodłowy ułatwia trening podczas pracy i pomaga spalać kalorie dzięki aktywnemu siedzeniu. Organizm musi skoncentrować się na utrzymaniu prawidłowej pozycji w celu utrzymania równowagi. Prozdrowotne właściwości tego siedziska zostały potwierdzone badaniami. Tak jak inne krzesła ergonomiczne, ten stołek ma możliwość dopasowania wysokości siedziska i kąta nachylenia krzesła do indywidualnych potrzeb. Świadcząc usługi pracy zdalnej warto zaopatrzyć się w takie siedzisko do domu. Zapewni nam możliwość zróżnicowania pozycji siedzącej podczas dnia pracy. Dzięki temu stołkowi można pracować stojąc lub siedząc, co przyczynia się do redukcji bólu pleców. To idealne siedzisko ergonomiczne do komputera, doskonale pasuje do biurka z regulacją wysokości. Stołek w wersji podstawowej osadzony jest na stacjonarnej ramie z aluminium, można jednak dokupić ramę na kółkach, aby mieć ten innowacyjny stołek w wersji mobilnej. Inny komfortowy stołek balansujący Seaton z ruchomym siedziskiem posiada koła, które blokują się pod wpływem ciężaru użytkownika. Zapewnia stabilne i bezpieczne siedzenie, a jednocześnie stołka nie trzeba dźwigać przy przenoszeniu z miejsca na miejsce. Nasz wymuszający aktywność stołek to doskonała alternatywa dla tradycyjnego krzesła biurowego. Jeśli nie chcesz z niego korzystać przez cały dzień, udostępnij go współpracownikom. Stołek sprawdzi się na wielu stanowiskach, niemal w każdym zakładzie pracy. To idealne rozwiązanie do siedzenia przystosowane do biurka oraz odpowiednie na aktywne spotkania.

Szczególne fotele ergonomiczne

Ergonomicznym rozwiązaniem pomocnym w pracy stojącej są podpory do pracy w pozycji stojącej. Bez wątpienia docenią je pracownicy, którzy długie godziny spędzają w tej trudnej i obciążającej kręgosłup pozycji. Podpory z regulowaną wysokością siedziska umożliwią użytkownikowi siadanie albo tylko opieranie się o siedzisko oraz zachowanie prawidłowej pozycji w trakcie dnia pracy. Siedzisko podpór jest odpowiednio wyprofilowane. Większość z nich nie posiada oparcia ani podnóżka, można jednak znaleźć modele produktów, które są wyposażone w oba te elementy. Niektóre podpory mają częściowo obrotowe siedzisko, które obraca się wraz z ruchem użytkownika, a następnie automatycznie powraca do pozycji wyjściowej. Takie rozwiązanie umożliwia większą elastyczność ruchów, co korzystnie wpływa na zmniejszenia obciążenia dla organizmu.

Specjalistyczne fotele ergonomiczne oferowane przez AJ Produkty to krzesła antystatyczne, czyli krzesła przemysłowe ESD. To trwałe meble, o właściwościach ogniotrwałych, odporne na iskry spawalnicze, oleje przemysłowe i chemikalia. Zaprojektowane zostały z myślą o przemyśle elektronicznym i precyzyjnym. Dzięki cechom konstrukcyjnym, oprócz ochrony, zapewniają optymalny komfort. Wbudowany mechanizm pozwala na łatwą regulację ustawień siedziska i oparcia bez konieczności wstawania z krzesła. Nachylenie oparcia regulowane jest bezstopniowo. Siedzisko i oparcie wykonano z profilowanej pianki poliuretanowej, co sprawia, że krzesło jest miękkie i wygodne. Każdy użytkownik może przyjąć optymalną dla siebie pozycję podczas pracy. Materiał wykonania sprawia, że krzesło jest wytrzymałe, a ponadto łatwo utrzymać je w czystości. Koła skrętne zapewniają niezwykłą funkcjonalność oraz mobilność i sprawiają, że krzesło łatwo przetransportować w inne miejsce. Krzesło zostało zaprojektowane tak, aby spełniało surowe standardy branży przemysłowej. Jego jakość potwierdzają odpowiednie atesty uprawnionej instytucji.

Przydatne akcesoria biurowe

Przydatnym uzupełnieniem krzeseł ergonomicznych są maty podłogowe na podłogi miękkie, takie jak wykładziny oraz maty na podłogi twarde, na przykład wykonane z paneli. Oba te rodzaje wytrzymałych mat podłogowych wykonane są ze 100% PET z recyklingu. Chronią podłogę przed uszkodzeniami przez krzesła i podeszwy butów. Dobrej jakości mata wydłuży żywotność podłogi w biurze, która szczególnie w miejscu ustawienia krzesła, jest narażona na większe niż w innych miejscach zużycie. Dzięki macie fotele biurowe łatwiej przemieszczają się po podłodze, a zaokrąglone narożniki maty zmniejszają ryzyko potknięcia. Rozmiar maty pod fotele biurowe może być dopasowany do wymiarów stanowiska pracy. Dzięki niej krzesło łatwiej sunie po podłodze. Mata posiada specjalne kolce, które sprawiają, że jej antypoślizgowa konstrukcja utrzymuje matę w jednej pozycji. Ciekawym produktem zapewniającym aktywny dzień w pracy jest platforma balansująca, doskonała do biurek z regulacją wysokości. Pomaga uzyskać i zachować zdrową postawę oraz trenować równowagę. Nasza platforma umożliwia ruch podczas pracy przy biurku. Ćwiczenia na platformie wzmacniają mięśnie nóg, bioder, kostek i pleców, zapewniając lepsze krążenie krwi. Platforma balansująca bazuje na opatentowanej technologii tłumiącej drgania. Posiada regulację poziomu trudności ćwiczeń, będzie więc odpowiednia dla każdego pracownika.

Oferowane przez nas krzesła biurowe ergonomiczne do komputera, biurka z regulacją wysokości i inne meble biurowe cechuje wysoka jakość wykonania. Stawiamy na ergonomię i funkcjonalność. Możemy pochwalić się również nowoczesnym designem. Z nami wyposażysz biuro w nowoczesne i wygodne meble biurowe. W przypadku pytań dotyczących produktów w naszej ofercie skontaktuj się z naszymi konsultantami na czacie.